Film 14

Eddie Murphy

Eddie Murphy rikthehet me filmin e katërt “Beverly Hills Cop”

Showbiz 13 qershor 2024 14:09

Pritjes i erdhi fundi. Ylli i komedisë, Eddie Murphy, po e përsërit rolin e policit të zgjuar dhe jo të...

Tommy Shelby

Kthehet “Peaky Blinders”

Showbiz 5 qershor 2024 08:53

Netflixi ka konfirmuar zyrtarisht se do të xhirohet filmi “Peaky Blinders”, në të cilin Cillian Murphy do të kthehet në...

Dua Lipa

“Disney” do që Dua Lipa të luajë rolin e Megit në filmin e ri “Hercules”

Showbiz 29 maj 2024 12:56

Raportimet e reja po pretendojnë se shqiptarja me famë botërore, Dua Lipa, është duke diskutuar që ta marrë rolin e...

Samir Karahoda në shesh xhirimi (Foto nga arkivi)

Karahoda: “Rrugës” në tri festivale të mëdha, filmi i gjatë është sfida e re

Kulturë 29 maj 2024 10:00

Tri ftesa festivalesh të mëdha tashmë janë në tavolinë për “Rrugës”, dyert janë hapur edhe më, interesimi i produksioneve të...

Hugh Grant

Aktori Hugh Grant nuk ka qejf t’i shikojë filmat në të cilët luan

Showbiz 27 maj 2024 15:25

Aktori i britanik, Hugh Grant, ka thënë se nuk ka qejf t’i shohë filmat në të cilën luan. Ai ka...

TREGU I FILMIT NE CANNES

Ekipi i “Rrugës” aterron në Cannes, popullohet shtandi i Kosovës

Kulturë 22 maj 2024 23:55

Ekipi i filmit “Rrugës”, filmit të Kosovës kandidat për “Palmën e Artë”, tashmë ka mbërritur në Festivalin e Filmit në...

Festivali ndërkombëtar i filmit “FerFilm”

“FerFilm” shpërblen filmin që trajton pasojat e luftërave në ish-Jugosllavi

Kulturë 7 maj 2024 10:30

Festivali ndërkombëtar i filmit “FerFilm” për pesë ditë ka sjellë kinematografinë botërore në Ferizaj. Rrëfimet filmike janë shpalosur para publikut...

Jennifer Lopez në rolin e Atlasit

Jennifer Lopez lufton me IA-në në trailerin e filmit të ri

Showbiz 25 prill 2024 09:20

Ylli mirënjohur i Hollywoodit, Jennifer Lopez, luan në rolin e Atlas Sheperdit në filmin e ri “Atlas”, i cili do...

Britney Spears

Britney Spears pritet ta bëjë film librin e saj

Showbiz 22 prill 2024 11:06

Këngëtarja e mirënjohur, Britney Spears, pritet që librin e saj biografik “The Woman In Me” ta shndërrojë në film.Në këtë...

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston tregon se ende ka emocione kur shfaqet në ngjarje publike

Showbiz 11 prill 2024 11:09

Aktorja e mirënjohur e Hollywoodit, Jennifer Aniston, ka treguar se pse ende, pas 30 vjetësh famë, ka emocione kur parakalon...

Nentor Fetiu

Nëntor Fetiu, aktrimi, "Familja moderne" dhe familja e tij

PRO X 11 prill 2024 10:21

I ftuar në emisionin ProX të KTV-së ishte aktori i njohur, Nëntor Fetiu.

Zendaya

Zendaya do të donte të shkollohej në vend se të aktronte në moshë të re

Showbiz 11 prill 2024 08:38

Aktorja e mirënjohur e Hollywoodit, Zendaya, e cila ka filluar të aktrojë që kur ishte fëmijë, afërsisht 14 vjet më...

Jackie Chan

Jackie Chan u përgjigjet adhuruesve të shqetësuar për shëndetin e tij

Showbiz 9 prill 2024 15:15

Aktori i mirënjohur, Jackie Chan, së fundmi ka festuar 70-vjetorin e lindjes, shkruan Entertainment Tonight.Ai ka thënë se ka shumë...

Film horror The First Omen

Netët e horrorit te kinematë Cinestar e Cineplexx në 3 prill

Reklama 1 prill 2024 14:09

Artikull i sponsorizuar - Të gjithë admiruesit e zhanrit dhe filmave horror që përcjellin emocione rrëqethëse dhe pak frikë kinematografike...