ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Филм 20

Шрек

Приказната за „Шрек“ продолжува, во 2026 година доаѓа следната епизода

KULTURA 11 јули 2024 13:00 часот

Продолжението на анимираниот филм „Шрек“ официјално се подготвува и „Universal“ и „DreamWorks Animation“ предупредија дека легендарната серија ќе...

Анибар

„Анибари“ со глобален дострел, е повик за подобро општество

KULTURA 11 јули 2024 11:00 часот

Кога остануваат уште пет дена до официјалното отворање на овогодинешното издание на „Анибар“, армија зад...

Уште 28 дена до свеченото отворање, „Докуфести“ ја објави програмата на натпреварувачките филмови

„ДокуФести“ влегува во конкуренција на над 100 филмови кои го отсликуваат шокираниот свет

KULTURA 5 јули 2024 23:21 часот

„Пред се, филмови кои го отсликуваат потресениот свет во кој живееме“, е дефиницијата што ја даде Ветон Нурколари,...

Тивко место Првиот ден

Премиера на хоророт „A Quiet Place: Day One“ во Њујорк

SHOWBIZ 28 јуни 2024 година, 14:09 часот

Екипата на филмот „A Quiet Place: Day One“, продефилираше на црвениот тепих поставен за неговата премиера во...

Мојот шпион

Баутиста и Колман се враќаат со новиот филм „Мојот шпион: вечниот град“

SHOWBIZ 17 јуни 2024 година, 16:22 часот

Првите слики од филмот „Мојот шпион: вечниот град“ кој е долгоочекуваното продолжение на хитот на...

Отрова

„Venom: The Last Dance“, последниот филм од познатата трилогија

SHOWBIZ 14 јуни 2024 година, 16:17 часот

Уникатното партнерство помеѓу Еди Брок и вонземјанинот Venom е при крај, а изгледа дека популарната трилогија на Марвел е ...

Еди Марфи

Еди Марфи се враќа со четвртиот филм „Полицаец од Беверли Хилс“

SHOWBIZ 13 јуни 2024 година, 14:09 часот

На чекањето му дојде крајот. Ѕвездата на комедијата Еди Марфи ја повторува својата улога на паметниот полицаец кој не ...

Томи Шелби

Се враќа „Peaky Blinders“.

SHOWBIZ 5 јуни 2024 година, 08:53 часот

Нетфликс официјално потврди дека ќе се снима филмот „Peaky Blinders“ во кој Силијан Марфи ќе се врати на ...

Дуа Липа

„Дизни“ сака Дуа Липа да ја игра улогата на Меги во новиот филм „Херкулес“

SHOWBIZ 29 мај 2024 12:56 часот

Новите извештаи тврдат дека светски познатата Албанка Дуа Липа разговара да ја преземе улогата на ...

Самир Карахода на снимање (Фото од архива)

Карахода: „На пат“ на три големи фестивали, долгиот филм е новиот предизвик

KULTURA 29 мај 2024 10:00 часот

Три големи фестивалски покани се веќе на маса за „Патот“, вратите се уште отворени, интересот на продукциите на...

Хју Грант

Актерот Хју Грант не сака да ги гледа филмовите во кои глуми

SHOWBIZ 27 мај 2024 15:25 часот

Британскиот актер Хју Грант изјави дека не сака да ги гледа филмовите во кои игра. Тој има...

КАНСКИ ФИЛМСКИ ПАЗАР

Екипата на „Руга“ слета во Кан, населена е трибината на Косово

KULTURA 22 мај 2024 23:55 часот

Екипата на филмот „Патот“, косовскиот филмски кандидат за „Златна палма“, веќе пристигна на Филмскиот фестивал во...

Меѓународен филмски фестивал „ФерФилм“.

„ФерФилм“ го награди филмот кој се занимава со последиците од војните во поранешна Југославија

KULTURA 7 мај 2024 10:30 часот

Меѓународниот филмски фестивал „ФерФилм“ пет дена ја носи светската кинематографија во Феризај. Во јавноста се откриени филмски наративи...

Џенифер Лопез како Атлас

Џенифер Лопез се бори со вештачката интелигенција во трејлер за нов филм

SHOWBIZ 25 април 2024 09:20 ч

Познатата холивудска ѕвезда Џенифер Лопез ја толкува улогата на Атлас Шепард во новиот филм „Атлас“ кој ќе...

Бритни Спирс

Се очекува Бритни Спирс да сними филм за нејзината книга

SHOWBIZ 22 април 2024 11:06 ч

Познатата пејачка, Бритни Спирс, се очекува да ја претвори во филм својата биографска книга „The Woman In Me“.

Џенифер Анистон

Џенифер Анистон открива дека се уште има емоции кога се појавува на јавни настани

SHOWBIZ 11 април 2024 11:09 ч

Познатата холивудска актерка, Џенифер Анистон, покажа зошто по 30 години слава сè уште станува емотивна кога парадира...

Ноември Фетиу

Ноември Фетиу, глума, „Модерно семејство“ и неговото семејство

ПРОКС 11 април 2024 10:21 ч

Познатиот актер Ноември Фетиу беше поканет во емисијата ProX KTV.

Zendaya

Зендаја би сакала да се школува наместо да глуми на млада возраст

SHOWBIZ 11 април 2024 08:38 ч

Познатата холивудска актерка Зендаја, која почна да се занимава уште од мала, пред приближно 14 години...

Џеки Чен

Џеки Чен им одговара на обожавателите загрижени за неговото здравје

SHOWBIZ 9 април 2024 15:15 ч

Познатиот актер Џеки Чен неодамна го прослави својот 70-ти роденден, пишува Entertainment Tonight Тој изјави дека има многу...

Хорор „Првиот Омен“.

Хорор ноќи во кината Cinestar и Cineplexx на 3 април

Реклама 1 април 2024 14:09 ч

Спонзорирана статија - Сите љубители на хорор жанрот и филмови кои пренесуваат застрашувачки возбудувања и малку филмски страв...