Horoskopi.

Dashi

21 mars - 19 prill

Shmangni njerëzit që janë shumë të shpejtë për të ofruar këshilla dhe mendime pa u pyetur. Ju duhet pak privatësi dhe kohë. Mund të duket sikur nuk do të arrini gjë, por do të gjeni një mënyrë. Ju keni forcën dhe aftësinë për t’i realizuar ëndrrat.

Demi

20 prill - 20 maj

Ju mund të dukeni si dikush që është përgjithësisht i qetë. Kur është rasti, mund të jeni kokëfortë dhe i vendosur. Nëse dikush ju shtyn shumë larg, ai do të shohë një anë tjetër tuajën. Përmbahuni nga reagimi derisa të jeni në zotërim të të gjitha fakteve.

Binjakët

21 maj - 20 qershor

Ju mbush me lumturi kur jeni në gjendje t’i ndihmoni familjen dhe miqtë. Kur i kushtoni energji një përpjekjeje ekipore, reflektoni pozitivitet. Tani për tani, ajo që është e rëndësishme për ju është se po ndihmoni për t’i bërë njerëzit të lumtur.

Gaforrja

21 qershor - 22 korrik

Miqtë e rinj gjenden në vende të papritura. Ata do të sjellin lumturi dhe ngrohtësi në jetën tuaj. Ju keni përballuar disa vështirësi dhe do të jetë mirë që të dilni dhe të shoqëroheni përsëri dhe të ndiheni të përfshirë.

Luani

23 korrik - 22 gush

Nëse problemet me paratë kanë rënduar shumë mendjen tuaj, diskutimet brenda familjes do t’ju mundësojnë t’i shihni ato në një këndvështrim më të mirë. Gjërat nuk janë aq të këqija ose aq të vështira për t'u zgjidhur, sa mund të keni menduar fillimisht.

Virgjëresha

23 gusht - 22 shtator

Gëzimi që keni ndjerë kur keni filluar për herë të parë një projekt është zbehur. E dinit se do të ishte shumë punë e vështirë për ta arritur këtë qëllim, por nuk e kishit pritur që të ishte kaq e vështirë. Bisedoni me dikë për ta pasur më të lehtë.

Peshorja

23 shtator - 22 tetor

Një ngjarje ose punëtori nuk po ju pëlqen aq shumë. Ani pse ngjarja në vetvete mund të mos jetë aq emocionuese apo stimuluese sa e kishit parashikuar, ju do ta shijoni udhëtimin për të arritur atje. Jeni beqar/e? Ju mund të gjeni dashurinë në një destinacion të largët.

Akrepi

23 tetor - 21 nëntor

Nisja e një projekti grupor do të duket si një përdorim i mirë i kohës suaj. Rreth jush ka një humor të mirë që do t’ju shtyjë të kaloni më shumë kohë se zakonisht me miqtë dhe të afërmit.

Shigjetari

22 nëntor - 21 dhjetor

Një partner ose mik do të dëshirojë të ndajë fatin e tij të mirë me ju. Ai është mirënjohës për mirësinë që i keni treguar kohët e fundit dhe ka nevojë që ju ta dini se është i lumtur që ju ka njohur.

Bricjapi

22 dhjetor - 19 janar

Çështjet ligjore, financiare dhe tatimore që mund të preferoni t’i injoroni, mund të trajtohen çuditërisht shpejt. Kaloni pak kohë sot duke u përqendruar në këto punë.

Ujori

janar 20 - 18 shkurt

Situata juaj financiare ose marrëveshjet e përbashkëta financiare po tregojnë shenja përmirësimi. Kjo do të ketë një ndikim pozitiv në jetën tuaj familjare. Nëse keni marrë në konsideratë blerjen ose zëvendësimin e pajisjeve të vjetra dhe keni para, kjo është një kohë e mirë për ta bërë këtë.

Peshqit

19 shkurt - 20 mars

Keni filluar të keni fat në disa gjëra dhe tani jeni më se i lumtur. Acarimet e së shkuarës do të fillojnë të zbehen. Një takim me miqtë do t’ju bëjë të ndiheni jashtëzakonisht të kënaqur.


Lojëra.