Arkivi

Karikatura e ditës

Karikatura e ditës

12 min. më parë Karikatura

truri i shendetshem

Zakonet e përditshme që mbajnë trurin të shëndetshëm

16 min. më parë Lifestyle

Kur truri është i shëndetshëm, ashtu do të jetë i gjithë trupi. The Times Of India shkruan se është lehtë...

Bienalja-Venecia

Kosova në Venecie i jep kumbim zërit të padëgjuar të grave

39 min. më parë Kulturë

Me një temë për të cilën artistja ka ndjeshmëri personale e i gjithë ekipi e ka studiuar mirë, në Pavijonin...

Kriza e opozitarizmit

39 min. më parë OpEd

Nuk po them asgjë të re me argumentin se opozitarizmi në Kosovë gjendet në krizë të thellë. Kjo krizë e...

Qendra IVF “Al Basma"

Izraeli shkatërroi mbi 4000 embrione në Gazë

39 min. më parë Botë

Kur një predhë izraelite goditi klinikën më të madhe të fertilitetit të Gazës, në dhjetor, sulmi bëri që të shpërtheheshin...

Iran

SHBA-ja thotë se Izraeli ka sulmuar Iranin

42 min. më parë Botë

Izraeli ka kryer një sulm brenda Iranit, kanë thënë zyrtarë amerikanë, një lëvizje kjo që kërcënon ta fusë rajonin në...

Mesfushori i Leverkusenit, Granit Xhaka

Xhaka: E pabesueshme çfarë kemi bërë, tani synojmë finalen

8 o. më parë Futboll

Mesfushori Granit Xhaka është lider i mesfushës së Leverkusenit, që ka 44 ndeshje rresht pa humbje në të gjitha garat.Xhaka...

Ish-politikani Azem Vllasi

Vllasi: Serbia nuk heziton të organizojë ndonjë “Panda” të re para anëtarësimit të Kosovës në KiE

8 o. më parë Arbëri

Avokati Azem Vllasi ka thënë se Serbia nuk heziton të organizojë ndonjë provokim para anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e...

Roma - Milan

Roma eliminon shtatë herë kampionin e Evropës

9 o. më parë Futboll

Roma e ka eliminuar shtatë herë kampionin e Evropës, Milanin, nga Liga e Evropës.Roma të enjten mbrëma fitoi në “Olimpico”...

Atalanta - Liverpool

Liverpoolit eliminohet, nuk i mjafton fitorja

9 o. më parë Futboll

Liverpooli ka fituar me rezultatin 1:0 në çerekfinalen kthyese të Ligës së Evropës, por është eliminuar nga gara.Atalanta ka kaluar...

Leverkusen - Bundesliga

Leverkuseni vazhdon serinë impresive pa humbje

9 o. më parë Futboll

Leverkuseni ka vazhduar serinë impresive pa humbje dhe ka avancuar në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.Pas triumfit në Bundesligë në...

Presidenti i Ukraines, Volodymyr Zelensky

Polonia arreston të dyshuarin për planifikimin e vrasjes së Zelenskyt

9 o. më parë Arbëri

Një person është arrestuar të enjten në Poloni nën akuzat se ishte i gatshëm për të spiunuar për inteligjencën ushtarake...

Emiliano Martinez

Pse Martinez nuk u përjashtua edhe pse mori dy kartonë të verdhë

10 o. më parë Futboll

Emiliano Martinez mori dy kartonë të verdhë ndaj Lillet, por ngeli në fushë dhe ndihmoi Aston Villan që të kalojë...

Sigal Prishtina - Basketboll

Sigal Prishtina në gjysmëfinale të plejofit

10 o. më parë Basketboll

Sigal Prishtina e ka mposhtur sërish Vëllaznimin e Gjakovës dhe ka avancuar në gjysmëfinale të plejofit të elitës së basketbollit...

Dejan Jankoviq në ceremoninë e 23-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës. Pas kryeministrit Albin Kurtit dhe presidentes Vjosa Osmani

Lirohet zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës që u arrestua nga Serbia

10 o. më parë Arbëri

Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës (MPJD) ka njoftuar se zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq, është...

Edon Zhegrova - Lille

Eliminohet Lille i Zhegrovës

10 o. më parë Futboll

Lille i sulmuesit të Kosovës, Edon Zhegrovës, është eliminuar në çerekfinale të Ligës së Konferencës.Lille të enjten mbrëma u mposht...

Parlamenti i Republikës Sërpska në Banja Llukë, Bosnjë-Hercegovinë

Republika Sërpska miraton raport që e mohon gjenocidin në Srebrenicë

11 o. më parë Rajon

Parlamenti i Republikës Sërpska në Bosnjë e Hercegovinë e ka miratuar të enjten një raport, i cili thekson se vrasja...

Elion Krosa

Talenti shqiptar Krosa shënon gol të bukur për Norvegjinë U16

11 o. më parë Futboll

Elion Krosa është futbollisti i ri e i talentuar që po e përfaqëson Norvegjinë e grupmoshës U16.Krosa të enjten gjatë...

Policia

Të shtëna me armë zjarri afër një pompe derivatesh në Prishtinë

11 o. më parë Kronikë

Të shtëna me armë zjarri afër një pompe derivatesh janë konfirmuar nga Policia të enjten mbrëma.Zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti,...

Fiorentina - futboll

Fiorentina në gjysmëfinale, eliminon Viktoria Plzenin,

11 o. më parë Futboll

Me dy gola të shënuar në vazhdime, Fiorentina ka avancuar në gjysmëfinale të Ligës së Konferencës.Fiorentina të enjten mbrëma mposhti...