Bayer Leverkusen 31

Granit Xhaka - Bayer Leverkusen

Xhaka i kaloi pritshmëritë, u bë zemra e ekipit të Alonsos

Futboll 26 maj 2024 21:11

Granit Xhaka arriti te Bayer Leverkuseni para 11 muajsh me pritshmëri të mëdha. Ai u vlerësua nga bashkëlojtarë,t kurse ishte...

Granit Xhaka

Xhaka me Leverkusenin e fitojnë Kupën e Gjermanisë

Futboll 25 maj 2024 20:27

I përditësuar 22:00 - Granit Xhaka ia ka siguruar Bayer Leverkusenit, Kupën e Gjermanisë. Xhaka e shënoi golin e fitores...

Bayer Leverkusen

Leverkuseni kërkon trofeun e dytë sezonal

Futboll 25 maj 2024 10:00

Bayer Leverkuseni do të ballafaqohet me Kaiserslauternin të shtunën në finale të Kupës së Gjermanisë, pak ditë pasi e pësoi...

Granit Xhaka

Si e arsyeton Xhaka humbjen e finales

Futboll 22 maj 2024 23:27

Mesfushori i Bayer Leverkusenit, Granit Xhaka, ka thënë pas ndeshjes se nuk është i brengosur për ndaljen e ecurisë pozitive...

Granit Xhaka

Xhaka i vendosur të kthehet në Gjermani me trofeun e rëndësishëm

Futboll 21 maj 2024 21:14

Në Dublin të Irlandës të mërkurën prej orës 21:00 zhvillohet finalja e Ligës së Evropës, garës së dytë kontinentale për...

Bayer Leverkusen, Granit Xhaka, Robert Andrich

Leverkuseni synon vazhdimin e rekordit

Futboll 18 maj 2024 10:05

Trajneri i Bayer Leverkusenit, Xabi Alonso, dhe lojtarët e tij, gjithë sezonin e kanë zhvilluar duke thyer rekorde të njëpasnjëshme. ...

Granit Xhaka - Bayer Leverkusen

Vetëm një lojtar në botë është më me ndikim se Xhaka

Futboll 16 maj 2024 16:46

Çfarë sezoni për Bayer Leverkusenin. Kampion i Gjermanisë, në finale të Kupës dhe Ligës së Evropës. “Tripleta” është e arritshme....

Xabi Alonso

Alonso kërkon kujdes ndaj Atalantas në finale të Ligës së Evropës

Futboll 15 maj 2024 21:06

Bayer Leverkuseni do ta ketë të vështirë ta kalojë Atalantan në Ligën e Evropës, ka thënë trajneri i skuadrës gjermane,...

Bayer Leverkusen

Impresive, 5:0 për 50 ndeshje pa humbje të Leverkusenit

Futboll 12 maj 2024 21:29

Bayer Leverkuseni ka vazhduar serinë rekorde dhe i është afruar në vetëm një ndeshje synimit të madh për ta mbyllur...

Bayer Leverkusen

Leverkuseni luan kundër skuadrës së fundit që e mposhti

Futboll 11 maj 2024 09:00

Kampioni i Bundesligës gjermane, Leverkuseni, do të luajë të dielën nga ora 19:30 në udhëtim te Bochumi, skuadra e fundit...

Granit Xhaka Roman Andrich

Cilat rekorde të tjera mund t’i thyejë Leverkuseni

Futboll 10 maj 2024 21:40

Bayer Leverkuseni vazhdon të shkruajë histori. Skuadra e drejtuar nga Xabi Alonso, që të enjten siguroi finalen e parë evropiane...

Granit Xhaka

Xhaka: Vetëm me finale do të isha shumë i dëshpëruar

Futboll 10 maj 2024 20:54

(20min.ch) – Granit Xhaka është ende i pamposhtur me Leverkusenin, pas 49 ndeshjeve këtë edicion. Tani është në finale të...

Franco Foda sa ishte pjesë e Leverkusenit

Selektori i Kosovës i gëzohet suksesit të Leverkusenit, skuadrës me të cilën shkroi histori

Futboll 10 maj 2024 18:15

Selektori i Kosovës, Franco Foda, ka qenë kapiten i Bayer Leverkusenit në edicionin, kur skuadra gjermane e kishte fituar trofeun...

Granit Xhaka

Xhaka: Tifozët na dhanë shtytje që të ecnim para

Futboll 9 maj 2024 23:53

Mesfushori i Bayer Leverkusenit, Granit Xhaka, ia ka lënë meritat tifozëve për barazimin që e arriti klubi të enjten mbrëma...

Bayer Leverkusen

Leverkuseni e Xhaka nuk ndalen, kualifikohen në finale të Ligës së Evropës

Futboll 9 maj 2024 22:28

Një pasim mjeshtëror i Granit Xhakës u shndërrua në gol në minutën e 97-të. Dhe falë atij goli Bayer Leverkuseni...

Granit Xhaka Roman Andrich

Në prag të ndeshjes historike, Xhaka lavdërohet nga bashkëlojtari dhe konkurrenti

Futboll 8 maj 2024 15:17

Ndeshja e së enjtes mbrëma ndaj Romës, pritet të jetë historike për Bayer Leverkusenin. Në fundjavë, skuadra ku paraqitet Granit...

Florian Wirtz

Leverkuseni do të mbetet pa yllin e madh, e merr Real Madridi

Futboll 8 maj 2024 13:13

Real Madridi është shumë i interesuar për transferimin e reprezentuesit të Gjermanisë, Florian Wirtz.Sport Bild ka raportuar të mërkurën se...

Granit Xhaka

Xhaka tregon vlerën e madhe të fitores në Frankfurt

Futboll 6 maj 2024 11:18

Bayer Leverkuseni kishte rrreth gjashtë vjet e gjysmë që nuk kishte shënuar fitore në stadiumin “SGE” në Frankfurt. Dhe të...

Bayer Leverkusen

Leverkuseni vetëm dy ndeshje larg një rekordi të ri

Futboll 3 maj 2024 21:55

Bayern Leverkuseni është në rrugë që të shkruajë edhe një histori të re, në edicionin që po vlerësohet i jashtëzakonshëm...

Granit Xhaka

Skuadra e Xhakës me motiv shtesë para gjysmëfinales në Romë

Futboll 1 maj 2024 12:46

Njëjtë si edicionin e kaluar, Bayer Leverkuseni do të përballet me Romën në gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Pas dëshpërimit...