Gjykimi ndaj Enver Sekiraqës caktohet për muajin qershor 23 maj 2018 07:01

Enver Sekiraqa do të dalë para gjykatës në qershor. Gjykata Themelore e Prishtinës këto ditë e ka caktuar seancën e parë, pas afro nëntë muajsh që kur rasti është kthyer në...

Sot 23 maj 2018 07:00

Konkurrenca jolojale, pengesa dhe problemi kryesor 23 maj 2018 06:45

Konkurrenca jolojale që vjen nga shmangia e pagesës së tatimeve e taksave, është barriera më e madhe e kompanive kosovare gjatë aktiviteteve të tyre biznesore, shkruan sot Koha Ditore. Në një...

Zhushi-Etemi: ISPE-ja paraqiti fletëpagesë të falsifikuar, Universumi bëri presion në AKA 23 maj 2018 06:30

Ish-kryetarja e Këshillit Shtetëror të Cilësisë në kuadër të Agjencisë Kosovare për Akreditim (AKA), Ferdije Zhushi-Etemi, i ka akuzuar para gjykatës dy kolegjet private ISPE dhe Universum,...

Serial: "Xheneta" epis. 95® 23 maj 2018 06:05

Sporti ne KTV® 23 maj 2018 05:40

Serial: "Uttaran" epis. 1503 23 maj 2018 02:35

Express ® 23 maj 2018 01:10

Serial: "Xheneta" epis. 95® 23 maj 2018 00:30

Thaçi e Gjukanoviq flasin për rëndësinë e dialogut Kosovë – Serbi 22 maj 2018 23:58

Kryetari i Malit të Zi MiloGjukanoviq sot në margjina të Forumit 2BS është takuar me kryetarin e Kosovës Hashim Thaçi, transmeton Koha.net. Thaçi e ka uruar Gjukanoviqin për marrjen e postit...

Berisha: 6 plusi kërcënoi qeverinë me largim për 1.8 milion eurot e komuniteteve 22 maj 2018 23:55

Deputeti i komunitetit egjiptian në Kuvendin e Kosovës, Veton Berisha, në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka folur për përplasjen e deputetëve të komuniteteve lidhur me ndarjen e buxhetit...

Beteja epike për jetë a vdekje, 100-këmbëshi gjigant përleshet me gjarpër 22 maj 2018 23:40

E publikuar në Live Leak, video që zgjat tre minuta tregon teksa insekti gjigant dhe zvarraniku përleshën përdhe në Vietnam. Ky është momenti kur një njëqindkëmbëshi gjigant...

Vuçiq kundër Vulinit : S’e lëshojmë rrugën europiane, Kosova është kusht për Serbinë në BE 22 maj 2018 23:35

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiqit ka thënë sot se vendi i tij gjendet në rrugën europiane dhe se kjo politikë nuk do të ndryshojë për shkak të deklaratë së një apo pesë...

Vuçiq nuk frikësohet shumë nga Ushtria e Kosovës, liderët e saj i quan jo seriozë 22 maj 2018 23:16

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq edhe gjatë vizitës në Azerbajxhan (ky shtet nuk e ka njohur vendin tonë) nuk ka mundur pa folur për Kosovën dhe për aleatët e saj, transmeton Koha.net. Ai,...

Interaktiv 22 maj 2018 22:55

Stoke me Rowettin synon rikthimin në Premier Ligë 22 maj 2018 22:43

Stoke City ka emëruar Gary Rowettin si menaxher të ri të klubit. 44-vjeçari ka nënshkruar kontratë trevjeçare për të zëvendësuar Paul Lambertin në postin e trajnerit. “Jemi...

KTV me rrëfimin e tmerrit për masakrën e Dubravës 22 maj 2018 22:36

19 vjet më parë në burgun e Dubravës forcat serbe kryen njërën nga masakrat më të mëdha në Kosovë, raporton KTV. Në këtë ngjarje të 22 majit të vitit 99, u vranë...

Si e mori lejen avioni turk që dërgoi “gulenistët” nga Prishtina në Stamboll 22 maj 2018 22:27

Brenda 24 orësh, aeroplani i ‘Birlesik Insaat’ kishte arritur ta siguronte lejen për aterrim në Kosovë, leje e cila përveç që ishte dhënë në kundërshtim me legjislacionin në...