Puls® 17 korrik 2018 03:05

Koha e lajmeve 17 korrik 2018 03:00

Express® 17 korrik 2018 01:10

Serial: " Xheneta" epis. 131® 17 korrik 2018 00:30

Liburn Aliu me 20 aktivistë të Vetëvendosjes po fle në NPB, thotë Molliqaj 17 korrik 2018 00:23

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se “nuk ka kapje më të madhe ndaj një institucioni se sa me shku me flejt në ndërmarrje publike”. Ai ka thënë se deputeti i...

Molliqaj për Konjufcën: I paskrupullt, shërbëtor pa kushte i një të pavërtete të madhe 17 korrik 2018 00:05

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka komentuar përplasjen e tij me ish-bashkëpartiakun e tij, shefin e deputetëve të Vetëvendosjes, Glauk Konjufcën. E ka quajtur të paskrupullt e shërbëtor...

Molliqaj sfidon Vetëvendosjen dhe LDK-në për rrëzimin e Haradinajt e ndalimin e Thaçit 16 korrik 2018 23:51

Për deputetin e PSD-së, Dardan Molliqaj, më i rëndësishëm se fakti se kush e udhëheq dialogun e Kosovës me Serbinë është fakti se Kosova nuk ka platformë për atë se...

SHBA në ditën e takimit të presidentëve arreston një agjente ruse 16 korrik 2018 23:45

Një aktiviste pro-armëve me bazë në Uashington, që ishte e lidhur me Shoqatën Kombëtare të Pushkëve (NRA) është arrestuar me akuzë se ka spiunuar për Rusinë. Maria Butina u...

​Hoti paralajmëron një strategji të LDK-së për rrëzimin e qeverisë 16 korrik 2018 23:43

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka theksuar se “sot me grupin parlamentar të LDK-së po përgatisim strategjinë e veprimit të grupit tonë për javët dhe muajt e ardhshëm....

Zaev: Sipërmarrësit prorusë po paguajnë për protesta të dhunshme 16 korrik 2018 23:14

“Përfaqësuesit rusë që ishin këtu dhe të tjerë nga Moska, nuk fshihnin se janë kundër integrimit tonë në NATO… Disa prej tyre kanë lidhje me mediat, disa prej tyre i...

Era Istrefi shëtit “Sheshin e Kuq” të Moskës me French Montana 16 korrik 2018 23:10

Prishtinasja Era Istrefi, e cila këndoi dje në finalen e Kupës së Botës, sot ka shëtitur Moskën. Ajo, së bashku me reperin e famshëm Amerikan, Franch Montana kanë shëtitur “Sheshin e...

LDK-ja e VV-ja ende nuk ia kanë dhënë PSD-së nënshkrimet “për ta ndalur Thaçin” 16 korrik 2018 23:03

Ditë më parë, shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, ka njoftuar se ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për një seancë të jashtëzakonshme që parashihej të...

Interaktiv 16 korrik 2018 22:55

Rita Ora nominohet në dy kategori në VMA, kërkon ndihmën e publikut 16 korrik 2018 22:48

Ylli shqiptarë i muzikës pop, Rita Ora është nominuar në dy kategori të Video Music Aword të MTV-së. Këngëtarja këtë e ka bërë të ditur nëpërmes një postimi...

Borxhi i qytetarëve ndaj komunave për tatim në pronë ka arritur në 161 milionë euro 16 korrik 2018 22:45

Besnik Osmani, Auditor i Përgjithshëm, ka folur në Puls të KTV-së, për borxhin që qytetarët u kanë komunave si pjesë e mospagesave për tatimin në pronë. Komunat, për shkaqe...

On Air me Tafën 16 korrik 2018 22:45

Babë e bijë vdesin në një aksident trafiku në Gjermani 16 korrik 2018 22:34

Një 26 vjeçar nga Kosova dhe vajza e tij 4 vjeçare kanë mbetur të vdekur në një aksident të rëndë trafiku që ka ndodhur sot në Gjermani, në afërsi të...

Real Madrid shumë pranë marrjes së portierit më të mirë në Kampionatin Botëror 16 korrik 2018 22:33

Real Madridi është shumë pranë portierit që u shpall më i miri në Kampionatin Botëror në Rusi, Thibaut Courtois. Sipas mediave spanjolle, Real Madridi, ka arritur marrëveshje me portierin belg,...

Kompania regjionale “Ekoregjioni” afër 3 milionë euro borxh ATK-së 16 korrik 2018 22:30

Kompania regjionale e pastrimit “Ekoregjioni” në Prizren, ia ka afër 3 milionë euro borxh ATK-së. Për këtë, ata po kërkojnë falje të borxheve, si mënyrë e vetme që kjo...

Maradona pritet si “mbret” në Bjellorusi 16 korrik 2018 22:27

Diego Armando Maradona kaloi një muaj si protagonist në shkallët e stadiumeve ruse, kur në fushë zbriste Argjentina e tij, gjatë kampionatit botëror “Rusi 2018”. El Pibe D’oro ka mbërritur...