Horoskopi.

Dashi

21 mars - 19 prill

Dëshira për të qenë më të kuptueshëm në disa aspekte të jetës do t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Kjo nuk do të thotë se duhet të ikni nga përgjegjësitë, kështu që mundohuni të mendoni për disa mënyra për t’i shtuar njohuritë tuaja. Merreni hapin e parë sa më shpejt që mundeni. Mos lejoni që sfidat e vogla t’ju ndalojnë.

Demi

20 prill - 20 maj

Një keqkuptim i vazhdueshëm nuk do të zgjidhet sot dhe tensioni mes jush dhe të dashurit tuaj po ju merr shumë energji. Ky problem vetëm sa është zmadhuar edhe më shumë nga disa pyetje të rëndësishme, të cilat nuk do të kenë përgjigje të thjeshta. Mundoheni ta gjeni një gjuhë të përbashkët, pasi kjo do t’ju ndihmojë që ta tejkaloni këtë problem.

Binjakët

21 maj - 20 qershor

Është mirë për ju nëse mund të dilni dhe të takoheni me miq. Keni kaluar mjaftueshëm kohë brenda katër mureve. Takimet dhe bisedat me miqtë do t’ju japin arsye për të qeshur.

Gaforrja

21 qershor - 22 korrik

Interesohuni për çështjet në komunitet dhe do ta keni mundësinë që t’i testoni talentet tuaja në disa fusha të reja. Ka mundësi se nuk do të keni gjithçka që doni, por mund t’i zbuloni disa aftësi që kurrë s’i keni ditur se i keni. Kjo mund të ndodhë vetëm nëse bëni praktikë më shumë. Një koleg që ka qenë duke ju nënvlerësuar së fundmi, do ta kuptojë se çfarë jeni në gjendje të bëni.

Luani

23 korrik - 22 gush

Jeni duke bërë disa plane interesante për fundjavat e ardhshme. Një mik i ngushtë mund ta vërejë entuziazmin tuaj dhe ka dëshirë ta dijë se çfarë po ndodh. Nuk jeni të gatshëm për t’i ndarë planet tuaja, pasi që doni të jetë befasi. Vështirë se mund t’i mbani disa sekrete, por duhet të keni pak durim, sepse shumë shpejt do t’i ndani të gjitha.

Virgjëresha

23 gusht - 22 shtator

Po bëni çmos që ta mbështesni familjen tuaj, e cila ka nevojë për ju. Kjo do t’ju japë pak hapësirë që të ikni nga vetja. Një pjesë të jetës që nuk mund ta lini anash për të tjerët është puna. Nuk mund t’i anashkaloni detyrat tuaja për të tjerët. Duhet të jepni llogari për veprimet tuaja në punë në mënyrë që të jeni në hap me gjithçka.

Peshorja

23 shtator - 22 tetor

Sa më shumë përpiqeni që ta kënaqni dikë i cili nuk është kurrë i lumtur, aq më shumë ka gjasa se do të largoheni nga ai. Zakonisht bëni gjithçka për hir të lumturisë, por edhe ju e keni një kufi. Zënkat po ju lodhin dhe po dëshpëroheni nga sjelljet fëmijërore të një miku.

Akrepi

23 tetor - 21 nëntor

Partneri apo kolegu juaj veçse e ka kryer një punë të cilën ju keni dashur ta bëni. Së fundmi po jeni shumë të vonshëm dhe ndoshta është koha që t’i hiqni nga vetja disa përgjegjësi. Nuk mund ta shpërfillni shëndetin tuaj dhe nëse nuk mund të mbani përgjegjësi për veten, dikush tjetër do ta bëjë për ju.

Shigjetari

22 nëntor - 21 dhjetor

Kur kryeni një detyrë të rëndësishme, do t’ju duket sikur e keni hequr një barrë të madhe nga supet. Do të pajtoheni për çështjet kryesore gjatë një diskutimi. Idetë interesante të një kolegu do t’ju emocionojnë, por një mik do t’jua rikujtojë se bukuria është te gjërat e thjeshta.

Bricjapi

22 dhjetor - 19 janar

Do të pajtoheni të merrni punë më shumë për shkak të numrit të vogël të stafit. Merrni frymë thellë kurdo që filloni të ndiheni keq. Krejt çfarë ju duhet të bëni është që t’i qaseni punës në mënyrë praktike. Jeni të bekuar nga natyra, për shkak se jeni shumë të aftë, kështu që suksesin e keni të garantuar.

Ujori

janar 20 - 18 shkurt

Keni qenë duke pritur që partneri juaj t’i japë fund një konflikti. Kur bëhet përsëri temë e bisedave një problem i së kaluarës, do të doni të largoheni. Do të ndodhë diçka që nuk e keni pritur. Do të dojë që ta lë këtë problem në të kaluarën. Do të pajtoheni me mendimin e tij dhe do të jeni të lumtur.

Peshqit

19 shkurt - 20 mars

Një person dominues në shtëpi apo në vendin e punës po jua shkatërron jetën. Ndiheni shumë keq kur jeni në praninë e tij. Nuk është se po jepet e po merret mjaftueshëm në këtë lidhje dhe nuk doni të bëni plane bashkë për shkak se ky person do që gjithmonë t’i përkrahni idetë e tij. Ditë pas dite po e doni pak e më pak.


Lojëra.