Vladimir Putin 62

Vladimir Putin

Putini rrit taksat për ta financuar luftën në Ukrainë

Botë 12 korrik 2024 18:20

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka nënshkruar disa dekrete të premten që rrit taksat për personat me të ardhura të...

Narendra Modi dhe Vladimir Putin

Sulmi në spitalin e fëmijëve në Kiev - Modi i thotë Putinit se vdekja e fëmijëve është e dhimbshme

Botë 9 korrik 2024 14:54

Kryeministri indian, Narendra Modi i ka thënë presidentit rus, Vladimir Putin të martën se vdekja e fëmijëve të pafajshëm është...

Viktor Orban dhe Vladimir Putin të premten në Moskë

Putini thotë se Orbani ka ardhur si udhëheqës i BE-së, flet edhe për Ukrainën

Botë 5 korrik 2024 10:00

(E përditësuar 15:20) - Presidenti i Rusisë, Vladimit Putin, ka thënë se është i gatshëm të dëgjojë qëndrimin e partnerëve...

Vladimir Putin

Putini i gatshëm ta ndajë Krimenë me Ukrainën për t’i dhënë fund luftës

Botë 4 korrik 2024 10:07

Presidenti rus Vladimir Putin thuhet se është i gatshëm ta ndajë gadishullin e okupuar të Krimesë me Ukrainën në mënyrë...

Rexhep Tayyip Erdogan dhe Vladimir Putin

Putini përmend përparimin në marrëdhëniet Rusi-Turqi gjatë një takimi me Erdoganin

Botë 3 korrik 2024 15:57

Presidenti rus, Vladimir Putin theksoi zhvillimin pozitiv të marrëdhënieve Rusi-Turqi në një takim të nivelit të lartë të mërkurën me...

kim

Limuzina që Putini ia dhuroi Kimit është prodhuar me pjesë të “shtetit armik”

Botë 28 qershor 2024 12:26

Pjesët e veturave në Kore të Jugut janë përdorur për prodhimin e limuzinës Aurus që presidenti rus Vladimir Putin ia...

Vladimir Putin

SHBA-ja ia “merr” dy aleatë Putinit, i fton në samitin e NATO-s

Botë 27 qershor 2024 12:38

Shtetet e Bashkuara të Amerikës planifikojnë të ftojnë Armeninë dhe Azerbajxhanin në samitin e ardhshëm të NATO-s në Uashington në...

Ushtria ukrainase

Koreja e Jugut po shqyrton furnizimin e Ukrainës me armë pas marrëveshjes Rusi-Kore e Veriut

Botë 20 qershor 2024 14:16

Koreja e Jugut thotë se do të konsiderojë furnizimin me armë për Ukrainën pas marrëveshjes së arritur të mërkurën ndërmjet...

Vladimir Putin dhe Kim Jong Un

Koreja e Veriut jep detaje të marrëveshjes së arritur mes Putinit e Kim Jong Un-it

Botë 20 qershor 2024 09:28

Marrëveshja e re ndërmjet Rusisë dhe Koresë së Veriut e arritur nga liderët e dy shteteve të mërkurën në Phenian,...

To Lam dhe Vladimir Putin

Rusia dhe Vietnami duan forcimin e bashkëpunimit në mbrojtje dhe siguri, thotë Putini

Botë 20 qershor 2024 07:58

E përditësuar (12:15) - Presidenti vietnamez To Lam shprehu gatishmërinë e Vietnamit për të punuar me Rusinë, gjatë një ceremonie...

Vladimir Putin dhe Kim Jong Un

Putini thotë se Rusia dhe Koreja e Veriut “po luftojnë bashkë”

Botë 19 qershor 2024 19:20

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se Moska dhe Koreja e Veriut "po luftojnë së bashku kundër hegjemonizmit...

Kim Jong Un - Vladimir Putin - takimi ne Pyongang

Kim Jong Un thotë se Koreja e Veriut e përkrah plotësisht "operacionin e Rusisë në Ukrainë"

Botë 19 qershor 2024 08:46

Lideri verikorean Kim Jong Un ka thënë se Koreja e Veriut e përkrah plotësisht “operacionin ushtarak të Rusisë në Ukrainë”...

Vladimir Putin

Putini mbërrin në Korenë e Veriut për herë të parë pas 24 vjetësh

Botë 18 qershor 2024 20:48

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka mbërritur herët të mërkurën sipas kohës lokale, në Phenian të Koresë së Veriut.Kremlini e...

Kim Jong Un me Vladimir Putinin

Para vizitës së tij, Putini falënderon Korenë e Veriut për mbështetjen lidhur me Ukrainën

Botë 18 qershor 2024 08:51

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka falënderuar Korenë e Veriut që i ka përkrahur veprimet e tij në Ukrainë...

Kim Jong-un dhe Vladimir Putin

Putini mbërrin të martën në Kore të Veriut, për herë të parë në 24 vjet

Botë 17 qershor 2024 15:20

Presidenti rus, Vladimir Putin do të qëndrojë në Korenë e Veriut për një vizitë dyditore duke filluar nga e marta,...

Vladimir Putin

Putini viziton Vietnamin këtë javë, SHBA-ja reagon ashpër

Botë 17 qershor 2024 11:07

Presidenti rus Vladimir Putin do ta vizitojë Vietnamin këtë javë, duke theksuar besnikërinë e këtij vendi ndaj Rusisë dhe duke...

ukraina

Çfarë po kërkon Putini për armëpushim: Tërheqjen e Ukrainës nga një territor sa Sllovenia

Botë 15 qershor 2024 13:08

Presidenti rus Vladimir Putin ka thënë se Rusia është e gatshme të fillojë negociatat me Ukrainën në çdo kohë, por...

Vladimir Putin

Putini premton armëpushim nëse Ukraina tërheq trupat nga zonat e aneksuara e heq dorë nga NATO-ja

Botë 14 qershor 2024 13:40

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, të premten është zotuar se do të urdhërojë “menjëherë” një armëpushim në Ukrainë dhe do...

Joe Biden

Bideni paralajmëron që Putini “nuk do të ndalet në Ukrainë”

Botë 8 qershor 2024 23:42

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka përsëritur të shtunën mbështetjen e fuqishme për Kievin teksa e lufton pushtimin rus dhe...

Vladimir Putin

Putini s’sheh rrezik për përdorimin e armëve bërthamore

Botë 7 qershor 2024 21:34

Presidenti rus Vladimir Putin ka thënë se aktualisht nuk sheh kërcënim për sovranitetin rus që do të justifikonte përdorimin e...