Sport 46

Red Bull

Formula 1, Verstappen fiton garën në Spanjë

Sporte të tjera 23 qershor 2024 17:12

Max Verstappen i skuderisë së Red Bullit e ka fituar garën e vështirë dhe shumë strategjike të dielën në Grand...

Fadil Vokrri

“Legjenda që nuk shuhet kurrë”, libri që i kushtohet Fadil Vokrrit

Futboll 9 qershor 2024 21:30

“Legjenda që nuk shuhet kurrë” është titulli i librit kushtuar figurës që si futbollist dridhi zemrat e gjeneratave të tëra...

Carlos Alcarez - Tenis

Alcarez fiton Roland Garrosin për herë të parë

Sport 9 qershor 2024 19:48

Tenisti Carlos Alcarez ka fituar për herë të parë në “French Open” dhe tani i ka tre tituj në turnetë...

Alberto

Alberto afër transferimit në Katar

Futboll 9 qershor 2024 16:56

Mesfushori spanjoll Luis Alberto nga edicioni i ardhshëm do të luaj në elitën e futbollit të Katarit. Të dielën eksperti...

Cristiano Ronaldo - Portugalia

Ronaldo mban rekordin për ndeshje të luajtura në Evropian

Euro 2024 6 qershor 2024 21:23

Tifozët e futbollit presin me padurim nisjen e Kampionatin Evropian “Gjermania 2024”. Do të zhvillohen gjithsej 51 ndeshje.Një prej lojtarëve...

Distria Krasniqi

Tkurret ekipi olimpik i Kosovës, xhudoja e pakonkurrencë

Luftarake 31 maj 2024 08:52

Xhudoja kosovare i ka siguruar plot pesë norma olimpike, por në përgjithësi ekipi olimpik i Kosovës është zvogëluar në krahasim...

Jude Bellingham

Anglezët kundër njëri-tjetrit

Futboll 30 maj 2024 22:54

Sezoni i parë i Jude Bellinghamit në Madrid pasi u transferua nga Dortmundi ka qenë i shkëlqyer.20-vjeçari ka realizuar 24...

Volejbolliste

Publikohet lista e volejbollisteve të Kosovës

Sport 28 maj 2024 14:54

Përzgjedhësi i Kosovës në volejboll, Lorik Ilazi, e ka bërë publike listën e volejbollisteve të ftuara për kualifikimet për Evropianin...

Enzo Maresca

Maresca do të jetë trajneri i ri i Chelseat

Futboll 28 maj 2024 13:43

Enzo Maresca do të jetë trajner i Chelseat për edicionin e ardhshëm në Premier League. Të martën eksperti i transferimeve,...

Federata e Futbollit e Kosovës - FFK

Jaroviq, lojtari më i mirë i xhiros së fundit

Futboll 27 maj 2024 14:25

Sulmuesi i Gjilanit Senad Jaroviq është shpallur lojtari më i mirë i javës së fundit të Superligës së Kosovës në...

Spanja euro 2024

Spanja publikon listën, plot yje përballë Shqipërisë

Euro 2024 27 maj 2024 12:37

Selektori i Spanjës, Luis de la Fuente ka publikuar të hënën listën e zgjeruar me 29 lojtarë në të cilët...

KH Istogu

Istogu mbron titullin e kampionit në hendboll

Sport 26 maj 2024 21:29

Pasi humbi garën për Kupën e Kosovës, Istogu e ka vazhduar dominimin në Superligën e hendbollit.Hendbollistet istogase të dielën e...

Daku

Daku thotë se ende nuk ka marrë ftesë nga Shqipëria

Futboll 19 maj 2024 18:56

Sulmuesi kosovar, Mirlind Daku ka shënuar golin e katërt në pesë ndeshjet e fundit për Rubin Kazanin në Rusi. Por...

Jesus Navas - Sevilla

Sevilla përshëndetet me lojtarin e rekordeve

Futboll 16 maj 2024 18:44

Periudha e Jesus Navasit te skuadra andaluziane, Sevilla, do të mbyllet në fund të edicionit aktual.Klubi i La Ligas së...

Lista e Forbesit

“Forbes” publikon listën e sportistëve më të paguar

Sport 16 maj 2024 17:20

Revista e njohur “Forbes” ka shfaqur të enjten listën e sportistëve më të paguar në botë dhe në vendin e...

Pep Lijnders

Asistenti i Kloppit, trajner i ri i Salzburgut

Futboll 15 maj 2024 18:34

Asistenti i trajnerit Juergen Klopp, Pep Lijnders, do të jetë trajner i ri i skuadrës më të madhe austriake, Salzburg,...

KF Suhareka

Synimi i Suharekës – t’i kalojë sukseset e Ballkanit

Futboll 13 maj 2024 09:50

E premtja ka qenë ditë feste për qytetin e Suharekës. Klubi që mban emrin e qytetit, Suhareka, festoi ngritjen në...

KF Ballkani

Ballkani mohon sulmin, thotë se përballet me fushatë

Futboll 12 maj 2024 18:44

Klubi i futbollit Ballkani ka mohuar sulmin ndaj siç pretendoi Fushë Kosova, lojtarëve dhe trajnerit të tyre, Burim Shalës. Te...

Fushë Kosova

Te Fushë Kosova pretendojnë se u sulmuan nga presidenti i Ballkanit

Futboll 12 maj 2024 17:26

Skuadra e Fushë Kosovës e kanë cilësuar skandal pritjen në Suharekë, ndërsa pretendojnë se presidenti i klubit Ballkani dhe disa...

Tahir Batatina

Batatina: Jemi kampionë moral, Ballkanit ia shënojmë pesë gola

Futboll 12 maj 2024 17:24

Trajneri Tahir Batatina ka thënë se Llapi është kampion moral, por do të luftojë deri në fund për ta ngritur...