Pejë 14

Anibar

“Anibari” dhe shikuesit e rinj

EXPRESS 19 korrik 2024 18:45

Dita e katërt e festivalit ndërkombëtar të filmit të animuar “Anibar” është hapur me garën e të rinjve. Të enjten...

Anibar

“Anibari” fokuson njeriun

EXPRESS 19 korrik 2024 18:37

Festivali ndërkombëtar i filmit të animuar tashmë ka hapur portat e kinemasë së qytetit për t’i ulur të interesuarit përballë...

Anibar

“Anibari” në marsh e festë për barazi

EXPRESS 17 korrik 2024 18:39

Kur fishekzjarrët janë ndezur mbi projektor, parullat janë lëshuar poshtë. “Patriarkati fabrikë e dhunuesve”, “Patriarkati armik i përbashkët” e “Patriarkatit...

Ilustrim

Një burrë në Pejë dyshohet se dhunoi një grua duke shfrytëzuar gjendjen e saj të keqe shëndetësore

Kronikë 14 korrik 2024 09:08

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një burrë në Pejë nën dyshimin se ka dhunuar një...

Policia e Kosoves

Përleshje në Pejë, theret një person

Kronikë 12 korrik 2024 22:50

Një person është therur me thikë pas një përleshje në rrugën “Jeton Dedushaj” në Pejë të premten në mbrëmje.Policia ka...

Pamje nga aksioni

Operacione policore në Pejë e Ferizaj, arrestohen pesë persona

Kronikë 9 korrik 2024 18:09

Policia e Kosovës të martën ka njoftuar për dy operacione policore që janë zhvilluar në Pejë e Ferizaj për raste...

Policia e Kosoves

Konfiskohen 144 paketime të barnave, dyshohet se janë të dëmshme

Kronikë 28 qershor 2024 10:34

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka konfiskuar 144 paketime të barnave që dyshohet se janë të dëmshme.Ato janë konfiskuar...

Plagosje në Prishtinë

Arrestohet i dyshuari kryesor për plagosjen e trefishtë në Pejë

LAJMET E MBRËMJES 23 maj 2024 20:12

Policia e Kosovës ka arrestuar të enjten të dyshuarin kryesor për plagosjen e trefishtë me armë zjarri në Pejë. Një...

Policia

Gjendet e vdekur një grua në Pejë, policia po e heton rastin

Kronikë 22 maj 2024 09:25

Një grua është gjetur e vdekur në Pejë dhe policia është duke e hetuar rastin.Sipas raportit të Policisë rasti ka...

Prokuroria Speciale

Arrestohen dy të dyshuar për pjesëmarrje ose organizim të grupit kriminal dhe detyrim

Kronikë 15 maj 2024 14:26

Prokuroria Speciale ka njoftuar se me kërkesë të saj, Policia e Kosovës, ka realizuar një bastisje në tre lokacione në...

Policia e Kosovës [ilustrim]

Persona të panjohur shkruajnë grafitë përçarës në një objekt fetar në Pejë

Kronikë 15 maj 2024 11:43

Policia e Kosovës ka njoftuar se disa grafitë, janë shkruar në një objekt fetar në Pejë që ka qenë në...

Policia e Kosovës [ilustrim]

Burrë e grua rrahin njëri-tjetrin në Pejë

Kronikë 12 maj 2024 08:35

Një çift bashkëshortor ka ushtruar dhunë ndaj njëri-tjetrit mbrëmjen e së shtunës në Pejë.Në raportin 24-orësh të Policisë është bërë...

Policia - motoçikleta

Në Pejë sekuestrohen 40 motoçikleta

Kronikë 7 maj 2024 12:00

Policia e Kosovës në qytetin e Pejës ka sekuestruar 40 motoçikleta. Ato janë sekuestruar në një aksion të Policisë të...

vajzë e zhdukur

Raportohet e zhdukur një 12-vjeçare në Pejë, shkoi në shkollë e s’u kthye më në shtëpi

Kronikë 23 prill 2024 09:33

Një vajzë 12-vjeçare është raportuar e zhdukur në Pejë. Rastin në Polici e ka raportuar babai i saj. Sipas tij...