Barcelona 29

Fermin Lopez

Fermin Lopez dëshiron të bëjë histori me Spanjën

Futboll 22 korrik 2024 17:55

Mesfushori i Barcelonës, Fermin Lopez po dëshiron që të bëjë histori me përfaqësuesen e Spanjës. Pas fitimit të Evropianit “Gjermania...

Lamine Yamal

Stoichkov: Yamali është futbollist i disiplinuar

Futboll 22 korrik 2024 17:47

Ish-sulmuesi i Barcelonës, Hristo Stoichkov, është i befasuar me talentin që i riu i Barçës, Lamine Yamal e posedon. Stoichkov...

Lamine Yamal

Yamali do ta bartë numrin e legjendave të Barcelonës

Futboll 17 korrik 2024 16:24

Lamine Yamal do ta ketë numrin 19-të në fanellë në edicionin e ardhshëm. Këtë numër e kanë bartur shumë legjenda...

Thiago Alcantara

Thiago kthehet te Barcelona, tani si trajner

Futboll 17 korrik 2024 16:16

Barcelona ka konfirmuar të mërkurën se Thiago Alcantara do t’i bashkohet stafit të trajnerëve. Ish-mesfushori spanjoll do të ribashkohet me...

Barcelona Hendboll

Barcelona e fiton Championsin për herë të 12-të

Sport 9 qershor 2024 20:00

Barcelona e ka fituar Ligën e Kampionëve në hendboll për herë të 12-të. Të dielën në Koeln, në praninë e...

Ansi Fati

Fati dëshiron qëndrimin te Barcelona

Futboll 3 qershor 2024 13:15

Sulmuesi Ansu Fati të hënën në një intervistë për mediumin spanjoll “Mundodeportivo”, është shprehur se është në gjendje të jap...

Hansi Flick

Flick, trajneri që mund ta kthejë Barçën në rrugën e sukseseve

Futboll 29 maj 2024 20:03

Barcelona e ka zëvendësuar Xavi Hernandezin me ish-trajnerin e Bayern Munichut, Hansi Flick. Trajneri i ri ishte në krye të...

Hansi Flick

Flick, trajneri i ri i Barcelonës

Futboll 29 maj 2024 13:52

Hansi Flick do të jetë trajneri i ri i Barcelonës, ka konfirmuar klubi spanjoll të mërkurën.Gjermani ka nënshkruar kontratë deri...

Xavi Hernandez

Xavi largohet i dëshpëruar, puna e tij nuk u vlerësua sa duhet

Futboll 27 maj 2024 09:37

Trajneri i shkarkuar i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka theksuar se po largohet nga klubi i dëshpëruar dhe me ndjenjën që...

Xavi Hernandez

Xavi përshëndetet me fitore nga Barcelona

Futboll 26 maj 2024 23:08

Xavi Hernandez e ka mbyllur me fitore periudhën si trajner te Barcelona.Skuadra e Barcelonës të dielën mbrëma shënoi fitore me...

Barcelona (femrat)

Futbollistet e Barcelonës e fitojnë Ligën e Kampionëve

Futboll 25 maj 2024 20:59

Futbollistet e Barcelonës e kanë fituar Ligën e Kampionëve për herë të dytë radhazi.Të shtunën, Barcelona në stadiumin “San Memes”...

Hansi Flick

Flick do ta zëvendësojë Xavin te Barcelona

Sport 24 maj 2024 15:41

Hansi Flick pritet të jetë pasardhësi i Xavit te Barcelona. Të premten eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka njoftuar se...

Xavi Hernandez

Xavi largohet nga Barcelona

Futboll 24 maj 2024 14:17

Pasi njoftoi qëndrimin te Barcelona javë më parë, spanjolli Xavi do të largohet nga pozita e trajnerit në fund të...

semafor

Çka shërben semafori me 16 ekrane në Barcelonë?

Auto 18 maj 2024 12:08

Në qytetin më të madh katalanas, Barcelona, semaforët për çiklistët shkaktojnë kaos në trafik, gjë që nuk është për t'u...

Xavi Hernandez

Kthim i pabesueshëm, Barcelona do ta shkarkojë Xavin

Futboll 17 maj 2024 10:59

Xavi Hernandez nuk do të jetë trajner i Barcelonës sezonin e ardhshëm, ka raportuar të premten “RAC1”.Barcelona dje mposhti 2:0...

Barcelona - Almeria

Barcelona forcohet në pozitën e dytë

Futboll 16 maj 2024 23:25

Barcelona ka fituar 2:0 në udhëtim tek Almeria të enjten mbrëma dhe është forcuar në pozitën e dytë.Real Madridi e...

Lojtarë të Barcelonës

Barcelona fiton dhe kalon në pozitën e dytë

Futboll 13 maj 2024 23:03

Barcelona ka shënuar fitore të hënën mbrëma në La Liga. Barça mposhti Real Sociedadin me rezultatin 2:0, në ndeshjen që...

La Liga

Në La Liga ka garë të fortë për mbetje në elitë

Futboll 11 maj 2024 10:00

Kampioni i ri i Spanjës, Real Madridi, do të udhëtojë te Granada të shtunën në ndeshjen që nis nga ora...

Lamine Yamal dhe Pau Cubars

Barcelona vazhdon kontratën me futbollistin premtues, klauzola e lirimit është e pabesueshme

Futboll 9 maj 2024 15:57

Mbrojtësi i Barcelonës, Pau Cubarsi, ka nënshkruar kontratë të re deri në vitin 2027, ndërsa klauzola e lirimit është ngritur...

Real Madridi kampion

Mposhtet Barça, titulli i “Mbretërve”

Futboll 4 maj 2024 20:30

Real Madridi ka fituar titullin e 36-të të kampionit në La Liga. “Mbretërit” siguruan titullin pas dështimit të Barcelonës në...