atalanta 16

Berat Gjimshiti

Forma e Gjimshitit tek Atalanta jep shpresë për befasi të Shqipërisë në ‘’Euro 2024’’

Futboll 3 qershor 2024 14:32

Pasi e përfundoi një edicion ëndrrash me Atalantan, mbrojtësi Berat Gjimshiti do të ndihmojëKombëtaren e Shqipërisë në përpjekje për të...

Atalanta

Atalanta përfundon në vendin e katërt në Serie A

Futboll 2 qershor 2024 20:57

Fitorja e Atalantas në udhëtim te Fiorentina në ndeshjen e fundit të kampanjës së Serie A të Italisë, do të...

Berat Gjimshiti

Gjimshiti, i pavlerësuari te Zuerichu, kapiteni fitimtar i Ligës së Evropës

Futboll 23 maj 2024 23:17

Në finale të Ligës së Evropës në Dublin, dy lojtarë që kanë bërë karrierë në Zvicër janë përballë njëri-tjetrit. Nga...

Granit Xhaka

Si e arsyeton Xhaka humbjen e finales

Futboll 22 maj 2024 23:27

Mesfushori i Bayer Leverkusenit, Granit Xhaka, ka thënë pas ndeshjes se nuk është i brengosur për ndaljen e ecurisë pozitive...

Ademola Lookman

Lookman: Një prej netëve më të mira në jetë

Futboll 22 maj 2024 23:19

Heroi i Atalantas që shënoi “hat-trick” në finalen e Ligës së Evropës, Ademola Lookman, ka thënë se kjo ka qenë...

Berat Gjimshiti

Tjetër e arritur e madhe: Gjimshiti kapiten në finale të Ligës së Evropës

Futboll 21 maj 2024 18:30

Pa shumë bujë, Berat Gjimshiti ka ndërtuar karrierë të madhe në futboll. Mbrojtësi i qendrës tashmë është kapiten i Kombëtares...

Juventus - Serie A

Juventusi fiton Kupën e Italisë, Atalanta e humb finalen e parë

Futboll 15 maj 2024 23:08

Juventusi e ka fituar Kupën e Italisë për herën e 15-të në histori të klubit, ndërsa Atalanta pavarësisht se dominoi...

Atalanta

Fitore e Gjimshitit me Atalantan për vend në Champions

Futboll 12 maj 2024 22:46

Kapiteni i Shqipërisë, Berat Gjimshiti ka shënuar fitore të rëndësishme me Atalantan për të siguruar vend për edicionin e ardhshëm...

Atalanta

Finalistja e Ligës së Evropës ballafaqohet me Romën

Futboll 11 maj 2024 09:30

Atalanta do të hyjë në ndeshjen e së dielës kundër Romës si finaliste e Ligës së Evropës.Ky ballafaqim luhet nga...

Atalanta

Gjimshiti e Atalanta në finale të Ligës së Evropës

Futboll 9 maj 2024 22:54

Atalanta ka fituar bindshëm, 3:0, ndaj Marseillet për të bërë vend në finale të Ligës së Evropës. Ndeshja e së...

Berat Gjimshiti

Gjimshiti e Atalanta marrin rezultat pozitiv

Futboll 2 maj 2024 22:52

Berat Gjimshiti ka marrë rezultat pozitiv nga ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së Evropës me Atalantan. Gjimshiti dhe Atalanta...

Atalanta Futboll

Atalanta eliminon Fiorentinan, në finale kundër Juventusit

Futboll 24 prill 2024 23:16

Ndeshja kthyese e gjysmëfinales së Kupës së Italisë mes Atalantas dhe Fiorentinas po shkonte drejt vazhdimeve.Fiorentina në ndeshjen e parë...

Berat Gjimshiti

Gjimshiti shpallet më i miri në Ligën e Evropës

Futboll 19 prill 2024 17:25

Kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti, është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjeve të dyta të çerekfinales të...

Berat Gjimshiti

Gjimshiti me Atalantan ndalen në barazim

Futboll 15 prill 2024 22:47

Berat Gjimshiti ka kompletuar ndeshjen që skuadra e tij Atalanta e mbylli me rezultatin e barabartë 2:2 kundër Hellas Veronas....

Atalanta

Atalanta e Gjimshitit mposht Napolin e Rrahmanit

Futboll 30 mars 2024 15:23

Atalanta ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te kampioni në fuqi i Italisë, Napoli. Të shtunën në ndeshjen e...

Khvicha Kvaratskhelia

Ylli i Napolit pritet të mungojë ndaj Atalantas

Futboll 28 mars 2024 21:29

Napoli ka konfirmuar të enjten se Khvicha Kvaratskhelia ka lëndim muskulor dhe sipas “Sky Sport Italia”, gjeorgjiani pritet të mungojë...