zvecan 13

Zveçan

Arrestohet një rus në Zveçan, hyri ilegalisht

Kronikë 8 qershor 2024 09:36

Një shtetas i Rusisë është ndaluar në fshatin Grizhan të Zveçanit dhe Policia ka parë se kishte hyrë në Kosovë...

Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci

Peci: Nënkryetarja u shkarkua sepse mori vendime në emrin tim

Arbëri 30 maj 2024 17:23

Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, është deklaruar lidhur me shkarkimin e nënkryetares së kësaj komune, Natasha Tomaniq, të...

Komuna e Zvecanit

Shkarkohet nënkryetarja e Zveçanit, Natasha Tomaniq

Arbëri 30 maj 2024 14:52

Kryetari i Zveçanit, ka shkarkuar sot nga detyra nënkryetaren e Komunës, Natasha Tomaniq.Vendimi për shkarkimin e Tomaniqit është marrë sot...

Vjosa Osmani

Osmani për trazirat e 29 majit: Mosndëshkimi duhet të marrë fund

Arbëri 30 maj 2024 08:54

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se autorët e protestave të dhunshme të 29 majit duhet të mbahen përgjegjës.Një...

Zvecan

Kërkohet të vihen para drejtësisë përgjegjësit për dhunën e 29 majit

Arbëri 29 maj 2024 19:11

Misioni i NATO-s në Kosovë ka kërkuar që personat të cilët sulmuan ushtarët e saj, një vit më parë, të...

Protestat Zvecan

Një vit nga trazirat në Zveçan, KFOR-i kërkon përgjegjësi

Arbëri 29 maj 2024 08:59

Misioni i NATO-s në Kosovë ka kërkuar edhe një herë që autorët e sulmeve ndaj pjesëtarëve të KFOR-it gjatë protestave...

Banjske

KFOR-i mohon se negocioi me sulmuesit e Banjskës për të ikur

LAJMET E MBRËMJES 26 maj 2024 19:03

Misioni i KFOR-it në Kosovë e ka quajtur të pasaktë raportin e Grupit Ndërkombëtar të Krizave, pjesë të të cilit...

Zvecan

Një muaj paraburgim të dyshuarit për sulm ndaj policisë dhe KFOR-it në Zveçan

LAJMET E MBRËMJES 12 maj 2024 19:08

Një muaj paraburgim i është caktuar Slobodan Miletiqit, nën dyshimin për sulm ndaj policëve të Kosovës e ushtarëve të KFOR-it...

Zvecan

Një muaj paraburgim serbit për trazirat në Zveçan

Kronikë 12 maj 2024 14:12

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar një muaj paraburgim kundër të pandehurit S.M, për shkak të dyshimit se ka kryer...

Ilir Peci

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, mban mbledhjen e fundit në fshat

LAJMET E MBRËMJES 30 prill 2024 19:46

Me rreth tri orë mund të përmblidhet koha sa në objektin e Komunës së Zveçanit ka qëndruar për dy ditë...

Komuna e Zubin-Potokut

Kryetari i Zubin-Potokut dhe ai i Zveçanit do të zhvendosen në zyrat komunale

Arbëri 26 prill 2024 19:04

Kryetari i Zubin Potokut është rikthyer në objektin komunal, një vit pasi mandatin e ushtroi nga zyra alternative. Sebep për...

Zvecan - Zubin potok

Një vit pas zgjedhjes, Zeqiri e Peci do të zhvendosen në objektet komunale

Arbëri 26 prill 2024 09:28

Një vit pas zgjedhjes në postin e kryetarit të komunës së Zubin-Potokut, Izmir Zeqiri, është kthyer në objektin komunal, ku...

Aksident - Policia e Kosoves

Konfiskohen armë e municion në një shtëpi në Zveçan

Kronikë 22 prill 2024 08:43

Policia e Kosovës ka njoftuar se të dielën në një shtëpi në Zveçan kanë konfiskuar dy pushkë automatike, disa karikatorë,...