xhelal sveçla 22

Xhelal Svecla

Sveçla: Qeveria serbe po financon terrorizmin

Arbëri 17 qershor 2024 21:26

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se investimi në të ardhmen për sigurinë e vendit është domosdoshmëri,...

Drejtesia

Kërkohet intensifikimi i hetimeve për krimet e Serbisë në Kosovë

Arbëri 14 qershor 2024 19:11

Përfaqësues të institucioneve shtetërore kanë shtruar nevojën që të intensifikohen veprimet në funksion të ndërkombëtarizimit, por edhe të hetimit, të...

Xhelal Sveçla dhe Albulena Haxhiu

Sveçla e Haxhiu në Polici, vlerësojnë se duhet shtim i angazhimit për hetim të krimeve të luftës

Arbëri 14 qershor 2024 11:52

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla dhe ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, kanë vizituar të premten Policinë e Kosovës,...

Policia

Aksion i Policisë në Zubin-Potok - kapen granata dore, armë të gjata

Arbëri 13 qershor 2024 16:42

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se të enjten në një aksion të Policisë së...

Banjska

Mbetet i lartë rreziku për destabilizim të veriut

Arbëri 1 qershor 2024 19:05

Dëshmi të përpjekjeve të vazhdueshme të Serbisë për destabilizimin e veriut të Kosovës e ka cilësuar ministri i Brendshëm, Xhelal...

Xhelal Svecla

Sveçla pas mbylljes së njësive të Bankës Kursimore në veri: Sundimi i rendit dhe ligjit, qëllimi ynë

Arbëri 20 maj 2024 16:49

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka përgëzuar instuticionet e Kosovës pas mbylljes së 6 njësive të Bankës Postare...

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla

Sveçla: Mbetjet kriminale të Radoiçiqit po i çrrënjosim nga veriu

Arbëri 14 maj 2024 21:16

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, pas konfiskimit të armëve në pjesën veriore që dyshohen të kenë mbetur aty...

Svecla

Sveçla: Bashkëpunimi rajonal rezultoi me mbylljen e 35 rrugëve ilegale

Arbëri 14 maj 2024 18:35

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se duhet të forcohet  më tutje bashkëpunimi rajonal i shteteve të...

Xhelal Sveçla & Gazmend Hoxha

“Operacioni policor në veri”, Sveçla e drejtori i Policisë në konferencë të jashtëzakonshme

Arbëri 14 maj 2024 18:16

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, të martën do të mbajnë konferencë të...

Xhelal Sveçla

Sveçla: Luftimi i migrimit të paligjshëm është prioritet

Arbëri 13 maj 2024 15:41

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është takuar me ministrin britanik për Luftim të Migrimit të Paligjshëm, Michael Tomlinson,...

Xhelal Sveçla, Facebook

Sveçla viziton policin e plagosur në Klinë: Hetimet po zhvillohen me intensitet të lartë

Arbëri 12 maj 2024 20:31

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, njoftoi se ka vizituar policing Januz Veselaj që ditë më parë është plagosur...

Xhelal Svecla

Për një ditë, 29 serbë konvertuan patentë shoferët ilegalë në RKS

Arbëri 10 maj 2024 18:02

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se 29 serbë kanë konvertuar patentë shoferët ilegalë të lëshuar nga strukturat paralele...

Xhelal Svecla - minister i Brendshem

Sveçla kërkon të sillen para drejtësisë përgjegjësit për plagosjen e policit në Zllakuqan

Kronikë 9 maj 2024 16:19

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka kërkuar që sa më shpejt të sillen para drejtësisë përgjegjësit për plagosjen...

Xhelal Svecla

Sveçla: Serbia vazhdon të ketë aspirata territoriale ndaj Kosovës

Arbëri 24 prill 2024 16:17

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla gjatë një takimi sot në Prishtinë me Tomash Czernin, nënkryetar i Senatit të...

Xhelal Svecla

Sveçla: Lista Serbe e udhëzuar nga Beogradi bojkotoi votimin në veri

Arbëri 21 prill 2024 21:25

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se Republika e Kosovës ua dha mundësinë qytetarëve të veriut që...

Xhelal Sveçla

Sveçla takon zyrtarin e BE-së, ngre shqetësime për trajnimin në Serbi të grupeve për realizim të sulmeve në Kosovë

Arbëri 15 prill 2024 20:42

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla ka njoftuar se ka pritur në takim zëvendësdrejtorin menaxhues për Evropë të Shërbimit Evropian të...

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla

Sveçla për incidentin në Leposaviq: Vendosjes së eksplozivit i ka kaluar koha

Arbëri 9 prill 2024 23:17

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se veprimeve kriminale nga bandat në veri u ka kaluar koha dhe se...

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla

Sveçla: I kemi shpallur luftë krimit në veri e në jug

Arbëri 7 prill 2024 21:07

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, e ka përgëzuar Policinë për operacionin që rezultoi me kapjen e 20 pakove...

Xhelal Sveçla

Sveçla: Drejtësia për Afrim Bunjakun është e pashmangshme

Arbëri 3 prill 2024 22:20

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se drejtësia për vrasjen e rreshterit Afrim Bunjaku duhet të jetë...

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla

Sveçla: Rreth 400 ekstremistë serbë po trajnohen në kufi, me urdhër të Vuçiqit mund të nisin sulme agresive

Arbëri 1 prill 2024 18:58

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se rreth 400 ekstremistë serbë po trajnohen përreth kufirit me Kosovën. Sipas tij,...