ФИФА Евро 2024 KOHA.net

желал свечла 22

Џељаљ Свецла

Шведска: Српската влада го финансира тероризмот

Арбери 17 јуни 2024 година, 21:26 часот

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла изјави дека инвестирањето во иднината за безбедноста на државата е неопходност,...

Правда

Потребно е интензивирање на истрагите за злосторствата на Србија на Косово

Арбери 14 јуни 2024 година, 19:11 часот

Претставниците на државните институции ја констатираа потребата од интензивирање на дејствијата во функција на интернационализацијата, но и истрагата,...

Џелал Свечла и Албулена Хаџиу

Свечла и Хаџиу во полиција, оценуваат дека треба да се зголеми посветеноста за истрага на воените злосторства

Арбери 14 јуни 2024 година, 11:52 часот

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла и министерката за правда Албулена Хаџиу во петокот ја посетија косовската полиција,...

полицијата

Полициска акција во Зубин-Поток - запленети рачни бомби, долги пиштоли

Арбери 13 јуни 2024 година, 16:42 часот

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечла, соопшти дека во четврток во акција на полицијата...

Бањска

Ризикот од дестабилизација на северот останува висок

Арбери 1 јуни 2024 година, 19:05 часот

Министерот за внатрешни работи Џелал...

Џељаљ Свецла

Шведска по затворањето на единиците на Штедилницата на север: Владеењето на законот и редот, наша цел

Арбери 20 мај 2024 16:49 часот

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечла, упати честитка до институциите на Косово по затворањето на 6 единици на Поштенската банка...

Министерот за внатрешни работи, Џелал Свечла

Свечла: Ги искоренуваме криминалните остатоци на Радоичиќ од север

Арбери 14 мај 2024 21:16 часот

Министерот за внатрешни работи, Џелал Свечла, по конфискувањето на оружјето во северниот дел за кое постои сомневање дека останало таму...

Свеќи

Шведска: Регионалната соработка резултираше со затворање на 35 диви патишта

Арбери 14 мај 2024 18:35 часот

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла изјави дека регионалната соработка на државите од...

Xelal Sveçla и Газменд Хоџа

„Полициска акција на север“, Свечла и директорот на полицијата на вонредна конференција

Арбери 14 мај 2024 18:16 часот

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла и директорот на косовската полиција Газменд Хоџа во вторник ќе одржат конференција...

Heелал Свела

Шведска: Борбата со илегалната миграција е приоритет

Арбери 13 мај 2024 15:41 часот

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла се сретна со британскиот министер за борба против илегалната миграција Мајкл Томлинсон,...

Xelal Sveçla, Фејсбук

Свечла го посети повредениот полицаец во Клина: Увидите се одвиваат со висок интензитет

Арбери 12 мај 2024 20:31 часот

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла соопшти дека го посетил полицаецот Јануз Веселај, кој пред неколку дена беше повреден...

Џељаљ Свецла

За еден ден 29 Срби ги пренамениле нелегалните возачки дозволи во РКС

Арбери 10 мај 2024 18:02 часот

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла соопшти дека 29 Срби ги пренамениле нелегалните возачки дозволи издадени од паралелни структури...

Џелал Свецла - министер за внатрешни работи

Свечла бара одговорните за повредата на полицаецот во Злакуќан да бидат изведени пред лицето на правдата

HRONIKA 9 мај 2024 16:19 часот

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џелал Свечла, побара одговорните за повредата што поскоро да се изведат пред лицето на правдата...

Џељаљ Свецла

Шведска: Србија продолжува да има територијални аспирации кон Косово

Арбери 24 април 2024 16:17 ч

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла на денешната средба во Приштина со Томаш Чернин, потпретседател на Сенатот на...

Џељаљ Свецла

Шведска: Српската листа водена од Белград го бојкотираше гласањето на северот

Арбери 21 април 2024 21:25 ч

Министерот за внатрешни работи Џељаљ Свечла рече дека Република Косово им даде можност на граѓаните од северот кои...

Heелал Свела

Шведска се сретна со функционерот на ЕУ и изрази загриженост за обуката во Србија на групи за извршување напади на Косово

Арбери 15 април 2024 20:42 ч

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла соопшти дека го примил заменик-управниот директор за Европа на Европската служба на...

Министерот за внатрешни работи, Џелал Свечла

Свечла за инцидентот во Лепосавиќ: Помина времето за поставување на експлозивот

Арбери 9 април 2024 23:17 ч

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла изјави дека поминало времето за криминални дејствија на бандите на север и дека...

Министерот за внатрешни работи, Џелал Свечла

Свечла: Му објавивме војна на криминалот на север и југ

Арбери 7 април 2024 21:07 ч

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла упати честитки до полицијата за акцијата во која беа заробени 20 пакети...

Heелал Свела

Свечла: Правдата за Африм Буњаку е неизбежна

Арбери 3 април 2024 22:20 ч

Министерот за внатрешни работи Џелал Свечла изјави дека правдата за убиството на наредникот Африм Буњаку треба да биде...

Министерот за внатрешни работи, Џелал Свечла

Шведска: Околу 400 српски екстремисти се обучуваат на граница, по наредба на Вучиќ може да извршат агресивни напади

Арбери 1 април 2024 18:58 ч

Министерот за внатрешни работи Џељаљ Свечла изјави дека околу 400 српски екстремисти се обучуваат околу границата со Косово. Според него,...