veriu 9

Banjska

Rikthimi i tensioneve në veri shihet si real

Arbëri 29 mars 2024 20:00

Përmasat e sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit dhe lidhjet e sulmuesve me Beogradin zyrtar janë përmendur edhe në raportin...

Policia e Kosovës

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut

Arbëri 3 prill 2024 00:41

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të...

Fatura

Kompensimi i qytetarëve për rrymën që paguan në veri: Rreth 1 euro në muaj për 6 vjet

Arbëri 3 prill 2024 01:39

Qytetarëve që ua paguan rrymën konsumatorëve në veri të Kosovës nga viti 2012 deri më 2017, do t’u kthehen mjetet,...

KQZ

KQZ-ja zgjat afatin për aplikim të votuesve jashtë vendit për zgjedhjet në veri

Arbëri 3 prill 2024 18:18

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka miratuar fletëvotimin e tretë për pyetjen “A pajtoheni që kandidati të largohet nga funksioni...

Veriu

Lista Serbe thotë se serbët s’do të marrin pjesë në regjistrimin e popullsisë

Arbëri 5 prill 2024 11:42

Lista Serbe (LS) ka thënë se serbët nuk do të marrin pjesë në procesin e regjistrimit të popullsisë që nis...

Ministri i jashtem i Maqedonise se veriut, Bujar Osmani

Kryeziu për Bujar Osmanin: E sheh Kosovën me sytë e ndërmjetësve ndërkombëtarë

Arbëri 7 prill 2024 13:21

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka thënë se plani nëntëpikësh i OSBE-së për depërshkallëzim të situatës në veri,...

Skënder Sadiku

Sadiku tregon se si mund të dështojë regjistrimi i popullsisë në veri

INTERAKTIV 9 prill 2024 13:10

Zëvendëskryesuesi i Kuvendit Komunal në Mitrovicë të Veriut, Skënder Sadiku, ka thënë se Lista Serbe po bën thirrje për bojkot...

Manuel Sarrazin

Sarrazin: Votimi në veri, mundësi e mirë për momentum të ri

Arbëri 11 prill 2024 19:13

Paralajmërimi i Listës Serbe për bojkotimin e votimit për largimin e kryetarëve shqiptarë nga komunat në veri e ka sjellë...

Svecla

Sveçla: Ndëshkimi i ekstremistëve është garanci e mospërsëritjes së sulmeve në veri

Arbëri 13 prill 2024 08:30

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se kriminelët duhet të ndëshkohen që të mos përsëriten sulme si...