Veriu i Kosovës 7

Serbët i tregojnë mbështetjen e tyre Vuçiqit dhe serbëve të tjerë pas përshtatjes së rezolutës për Srebrenicën /Foto: REL

Qytetarët në veri “shprehin mbështetje për serbët dhe Vuçiqin” pas miratimit të rezolutës për Srebrenicën

Arbëri 23 maj 2024 19:29

Qytetarë në Mitrovicë të Veriut kanë parakaluar me veturat e tyre në rrugët e këtij qyteti, në shenjë mbështetjeje për...

Fletevotimi nga Zvecani

“Heshtet” pengimi i votimit në veri nga drejtorët

Arbëri 10 maj 2024 19:18

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka ndërmarrë asnjë veprim ndaj zyrtarëve serbë që nuk lejuan shfrytëzimin e objekteve shkollore për...

Zvecan - Zubin potok

Një vit pas zgjedhjes, Zeqiri e Peci do të zhvendosen në objektet komunale

Arbëri 26 prill 2024 09:28

Një vit pas zgjedhjes në postin e kryetarit të komunës së Zubin-Potokut, Izmir Zeqiri, është kthyer në objektin komunal, ku...

Bejtush Gashi

Gashi: Tash janë plotësuar kushtet për heqjen e masave

Arbëri 21 prill 2024 20:22

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, ka deklaruar se me procesin e votimit në veri janë plotësuar kushtet për...

Vendvotim në veri / Foto: Driton Paçarada - KOHA

Dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në veri

Arbëri 21 prill 2024 19:53

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, ka njoftuar se s’ka kaluar procesi për shkarkimin e kryetarëve në komunat...

veriu i Kosoves

“The Telegraph”: A mund të jetë Kosova Ukrainë e ardhshme?

Arbëri 10 prill 2024 19:27

Përpara se policët kosovarë të fillojnë patrullimin në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën Land Rover me armatim: automatikë...

Kryeministri Albin Kurti

Kurti rendit punët e kryera në veri gjatë qeverisjes trevjeçare

Arbëri 3 prill 2024 01:43

Kryeministri Albin Kurti ka renditur disa nga “të arriturat” e qeverisjes së tij trevjeçare në veri të Kosovës.Ndër pikat e...