Superliga e Kosovës 34

Muhamet Hyseni

Hyseni njofton për kalimin në Danimarkë

Sport 23 qershor 2024 14:16

Golashënuesi më i mirë i Superligës, Muhamet Hyseni ka njoftuar kalimin te skuadra daneze, AC Horsens.Kalimin në futbollin danez e...

Alban Shillova

Feronikeli 74 poston fotografi emocionuese të Shillovës

Futboll 1 qershor 2024 19:17

Alban Shillova ishte realizator i golit në fitoren 1:0 të Feronikelit 74 ndaj Prishtinës së Re të shtunën në stadiumin...

Prishtina e Re

Prishtina e Re pretendon se iu vodh “titulli”

Futboll 1 qershor 2024 19:11

Pas disfatës së pësuar nga Feronikeli 74 në ndeshjen për inkuadrim apo mbetje në Superligën e Kosovës në futboll, skuadra...

Alban Shillova

Feronikeli 74 mbetet në Superligë

Futboll 1 qershor 2024 15:52

Përditësuar 17:00 - Goli i sulmuesit Alban Shillova ia ka siguruar Feronikelit 74, qëndrimin në Superligë edhe për një edicion...

Arsim Abazi - Ferizaj

Ferizaj vendos se me cilin trajner do të paraqitet në Superligë

Futboll 31 maj 2024 12:49

Arsim Abazi do ta drejtojë skuadrën e Ferizajt në Superligën e Kosovës në futboll. Abazi ishte trajner edhe në muajt...

KF Ballkani

Festë në Suharekë, Ballkani ngre lart trofeun e titullit

Futboll 25 maj 2024 17:21

Pas triumfit në finalen e Kupës së Kosovës në futboll ditë më parë, Ballkani e mposhti Prishtinën edhe në xhiron...

KF Llapi

Llapi në Ligën e Evropës, Feronikeli 74 në barazh, Hyseni golashënuesi më i mirë

Futboll 25 maj 2024 15:02

Ndeshjet e xhiros së fundit të elitës së futbollit të Kosovës për edicionin 2023/2024, janë mbyllur pa befasi.Llapi fitoi thellë...

Superliga

Xhiroja e fundit: Garë për vendin e dytë, shmangien e barazhit dhe golashënues

Futboll 24 maj 2024 20:30

Me fitoren në fundjavën e kaluar në “Zahir Pajaziti” ndaj Llapit, Ballkani edhe zyrtarisht e siguroi titullin e tretë rresht...

FC BALLKANI

Te Ballkani festën e madhe e planifikojnë pas finales së Kupës

Futboll 20 maj 2024 09:00

Te skuadra e Ballkanit e kanë përfunduar festën e vogël pas triumfit në kampionatin e Kosovës në futboll. Ballkani të...

Gjilani

Mbyllen edhe katër ndeshjet tjera ku u shënuan 24 gola

Futboll 18 maj 2024 17:12

Janë mbyllur edhe katër ndeshjet tjera të xhiros së 35-të të elitës së futbollit të Kosovës, përkatësisht xhiros së parafundit.Në...

KF Ballkani

Ballkani, kampion i Kosovës për herën e tretë rresht

Futboll 18 maj 2024 16:54

Ballkani i trajnerit Ilir Daja e ka fituar titullin për herën e tretë në elitën e futbollit të Kosovës.Festa e...

Ballkani, Llapi Drita

Ballkani e fiton Superligën

Futboll 18 maj 2024 15:00

Ballkani është shpallur kampion, një xhiro pa përfunduar kampionati.FT: Llapi 0:1 Ballkani(Bernard Karrica 73’)FT: Gjilani 2:1 Drita(Edison Kqiku 12’, Kushtrim...

kf ballkani

Llapi i vendosur të mos lejojë festë të Ballkanit në Podujevë

Futboll 17 maj 2024 21:05

Ballkani mund ta festojë titullin e kampionit të Kosovës në futboll të shtunën. Ballkanit, të drejtuar nga trajneri Ilir Daja,...

Hendboll

Të shtunën mund të përcaktohen finalistët në hendboll

Sporte të tjera 17 maj 2024 20:30

Të shtunën prej orës 19:00 janë ndeshjet e dyta gjysmëfinale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.Në palestrën “Minatori”...

KF Trepça

Arrihet marrëveshja, premtohet Trepçë “e madhe”

Futboll 14 maj 2024 17:19

Nëse premtimet realizohen, edicioni i ardhshëm do të jetë i fundit i klubit të futbollit Trepça në Ligën e Parë...

Ballkani

Drita ndalet dhe mbetet jashtë garës

Futboll 12 maj 2024 15:00

Nga ora 15:00 ka nisur xhiro e 34-të e Superligës së Kosovës. Të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtin orar....

Superliga

Feronikeli 74 synon ta befasojë Dritën në Gjilan

Futboll 12 maj 2024 08:30

Feronikeli 74 ka marrë shtatë pikë nga katër ndeshjet e fundit dhe synon që formën pozitive ta vazhdojë edhe në...

Superliga e Kosovës

Ndalet Llapi, Ballkani drejt titullit

Futboll 9 maj 2024 15:05

Ballkani e Drita kanë shënuar fitore të pritura të enjten në kuadër të xhiros së 33-të të Superligës së Kosovës...

KF Ballkani

Pesë ndeshjet e Superligës

Futboll 5 maj 2024 15:02

Kanë nisur në orën 15:00 pesë ndeshjet e Superligës së Kosovës në futboll, të vlefshme për xhiron e 32-të. Ballkani...

KF Ferizaj

Ferizaj kthehet në Superligë, Suhareka shkruan historinë

Futboll 4 maj 2024 17:04

Ferizaj dhe Suhareka janë dy skuadrat e para që kanë siguruar inkuadrimin në elitën e futbollit të Kosovës për edicionin...