granit xhaka 60

Granit Xhaka

Xhaka pranon se gaboi pas ndeshjes me Kosovën

Euro 2024 13 qershor 2024 18:41

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, kishte edicion të përkryer. Në një intervistë për “Blick”, Xhaka foli për trofetë me Leverkusenin,...

Granit Xhaka & Ottmar Hitzfeld

Pyetja e veçantë e Xhakës që e bën ende të qeshë trajnerin legjendar Hitzfeld

Futboll 13 qershor 2024 12:00

Granit Xhaka tani i ka 124 ndeshje për Zvicrën. Kur bëri hapat e parë me fanellën kuqebardhë të Zvicrës, Ottmar...

Stephan Lichtsteiner dhe Granit Xhaka

Lichtsteiner: Graniti ka qenë zemra e Zvicrës prej vitesh

Futboll 12 qershor 2024 20:22

Stephan Lichtsteiner padyshim e njeh mirë Përfaqësuesen e Zvicrës. I ka shërbyer Zvicrës si kapiten për shumë vjet. Ai ka...

Xhaka & Shaqiri

Freuler flet për rolin e Shaqirit dhe Xhakës te Zvicra

Euro 2024 11 qershor 2024 20:12

Mesfushori Remo Freuler ka folur për rolin dhe ndikimin që kanë Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka te Zvicra. Ai ka...

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri

Thirrje të forta nga publiku për Shaqirin e Xhakën

Euro 2024 10 qershor 2024 20:38

Derisa Xherdan Shaqiri dhe lojtarët tjerë të Zvicrës po bënin ngrohjen gjatë stërvitjes së parë në kampin bazë të Zvicrës...

Granit Xhaka

Xhaka i kënaqur vetëm me një pjesë

Futboll 8 qershor 2024 20:28

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, është ndarë i kënaqur vetëm me pjesën e parë të ndeshjes ndaj Austrisë. Zvicra e...

Zvicra

Vetëm barazim për Zvicrën në testin e fundit

Futboll 8 qershor 2024 20:00

Xherdan Shaqiri mbeti jashtë formacionit bazë derisa Zvicra mori vetëm barazim në miqësoren e fundit për Kampionatit Evropian “Gjermania 2024”.Të...

Xhaka & Shaqiri

Televizioni zviceran deklarohet pas pyetjes se “a është Zvicra mjaftueshëm shqiptare?”

Euro 2024 8 qershor 2024 13:58

Ashtu si pritej, nuk ka kaluar pa reagime pyetja që selektorit të Zvicrës, Murat Yakin, iu bë të premten paradite...

Granit Xhaka

Xhaka i bindur se Zvicra do të jetë e suksesshme në Euro 2024

Euro 2024 7 qershor 2024 17:08

Granit Xhaka është kapiten dhe lider i përfaqësueses së Zvicrës. Si lider i vërtetë, edhe ka folur në një intervistë...

Granit Xhaka

Xhaka nuk ndalet, pos sukseseve dhe numrit rekord të ndeshjeve vazhdon edhe shkollimin

Futboll 6 qershor 2024 11:50

(Blick) - Ky njeri thjesht nuk ngopet kurrë! Granit Xhaka (31) ka luajtur 58 ndeshje këtë edicion për Bayer Leverkusenin...

Valon Behrami

Behrami sheh ndryshime te Xhaka, ka dyshime për lojën e Shaqirit

Euro 2024 5 qershor 2024 23:57

Ish-mesfushori Valon Behrami sheh zhvillim pozitiv në Përfaqësuesen e Zvicrës. Por ai ka dyshime për lojën e Xherdan Shqirit. Behrami...

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka

Xhaka e Shaqiri titullarë ndaj Estonisë

Futboll 4 qershor 2024 19:06

Kapiteni Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri do të paraqiten nga minuta e parë te Zvicra në ndeshjen miësore ndaj Estonisë.Ndeshja...

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka

Daily Mail: Zvicra mbështetet në përvojën e Xhakës dhe Shaqirit

Euro 2024 3 qershor 2024 18:45

Zvicra e inkurajuar nga paraqitja e saj në “Euro 2020”, tani do të kërkojnë të shkoj më tej në “Euro...

Granit Xhaka

Xhaka i bashkohet përfaqësueses

Euro 2024 31 maj 2024 17:59

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, të premten pasdite ka mbërritur në hotelin ku është duke qëndruar Përfaqësuesja helvetike. Kështu ka...

Granit Xhaka

Xhaka: Dua tjetër titull të kampionit me Bayer Leverkusenin

Futboll 27 maj 2024 13:01

Pasi udhëhoqi skuadrën e Bayer Leverkusenit drejt triumfit në Kupën e Gjermanisë, mesfushori Granit Xhaka ka zbuluar synimet e mëdha...

Murat Yakin

Murat Yakin flet për KOHËN: Presim shumë nga Graniti dhe Xherdani

Futboll 26 maj 2024 20:15

Që kur Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka kanë debutuar në ekipin përfaqësues, Zvicra vetëm një herë ka dështuar të kualifikohet...

Granit Xhaka

Xhaka me Leverkusenin e fitojnë Kupën e Gjermanisë

Futboll 25 maj 2024 20:27

I përditësuar 22:00 - Granit Xhaka ia ka siguruar Bayer Leverkusenit, Kupën e Gjermanisë. Xhaka e shënoi golin e fitores...

Granit Xhaka

Gjimshiti e Xhaka në ekipin më të mirë të Ligës së Evropës

Futboll 24 maj 2024 19:17

Berat Gjimshiti e Granit Xhaka kanë zënë vend në ekipin më të mirë të edicionit 2023/2024 të Ligës së Evropës....

Granit Xhaka

Si e arsyeton Xhaka humbjen e finales

Futboll 22 maj 2024 23:27

Mesfushori i Bayer Leverkusenit, Granit Xhaka, ka thënë pas ndeshjes se nuk është i brengosur për ndaljen e ecurisë pozitive...

LOOKMAN

Serisë së mahnitshme të Leverkusenit i vie fundi, Atalanta fiton Ligën e Evropës

Futboll 22 maj 2024 20:57

(E përditësuar 22:53) Ademola Lookman ka shpërthyer me tre gola për t’i dhënë fund serisë impresive të Bayer Leverkusenit. Skuadra...