Albin Kurti 138

Albin Kurti - Elizabeth Allen

Kurti i ankohet Allenit për kërcënimet e Serbisë ndaj Kosovës

Arbëri 19 maj 2024 13:16

Kryeministri Albin Kurti gjatë një takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen,...

Hykmete Bajrami (foto facebook)

Bajrami: Kurti të japë dorëheqje, nuk i bëjmë favor me shpërndarje të Kuvendit

Arbëri 19 maj 2024 09:07

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami, ka kritikuar ashpër qeverinë Kurti për keqqeverisje në ekonomi dhe sektorë...

Albin Kurti

Kurti për reformën e asistencës sociale: Do të krijojë barazi dhe të nxisë punësimin

LAJMET E MBRËMJES 18 maj 2024 19:29

Qeveria ka lansuar të shtunën pilotimin e skemës së reformuar të asistencës sociale, e cila është dizajnuar nga Ministria e...

Albin Kurti & Arben Taravari

Kurti takohet me udhëheqësit e VLEN-t, i përgëzon për rezultatin zgjedhor

Arbëri 18 maj 2024 17:52

Kryeministri Albin Kurti të shtunën ka pritur në takim udhëheqësit e koalicionit VLEN në Maqedoninë e Veriut, Bekim Qoku, Bilall...

Albin Kurti

Lansohet “Pilotimi i Projektit për Reformën e Asistencës Sociale”, Kurti thotë se heq diskriminimin

Arbëri 18 maj 2024 14:07

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, të shtunën morën pjesë në lansimin e “Pilotimit...

Kuvendi

Kritikat ndaj Qeverisë, “qytetarët të kenë më kujdes se kujt ia japin votën”

Arbëri 18 maj 2024 09:54

Qeveria Kurti ka hyrë në vitin e fundit të këtij mandati, gjatë të cilin premtoi reforma rrënjësore. Deputeti i Lidhjes...

Mohim me vulë

OpEd 18 maj 2024 08:00

Pra, Kosova nuk hyri në agjendën e Komitetit të Ministrave të KiE dhe mbeti pa u anëtarësuar në ditën e...

Albin Kurti - Ramush Haradinaj - Kuvend

Haradinaj: Dështimi në KiE i faturohet Kurtit

Arbëri 17 maj 2024 19:28

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se dështimi i Kosovës për anëtarësim në Këshill të...

Albin Kurti në ceremoninë e lansimit të platformës "E-Komuna"

Lansohet platforma “E-Komunat”, Kurti thotë se qytetarëve do t'u mundësohen shërbime më të mira

Arbëri 17 maj 2024 13:57

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal të premten ka organizuar lansimin e platformës “E-Komunat”, që është pjesë e platformës shtetërore...

Albin Kurti gjithë betejat i ka bërë kundër Perëndimit

OpEd 17 maj 2024 12:32

Ka shumë pak shanse që në minutat e fundit Albin Kurti dhe Qeveria në Kosovë të korrigjojnë qëndrimin e tyre...

Vjosa Osmani

Presidenca: Për të ecur me sukses drejt KiE-së duhet koordinim brenda institucioneve

Arbëri 16 maj 2024 22:39

Presidenca ka thënë se për të pasur një ecje të suksesshme të Kosovës drejt Këshillit të Evropës, duhet pasur paraprakisht...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku

Abdixhiku pas letrës së Scholzit, Macronit dhe Melonit: Turpërim ndërkombëtar

Arbëri 16 maj 2024 19:36

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, derisa ka reaguar për letrën e kancelarit gjerman Olaf Scholz, presidentit francez...

Albin Kurti

Vuçiqi e quan mashtrim letrën për Asociacionin, Kurti kërkon që Serbia ta dorëzojë Radoiçiqin

LAJMET E MBRËMJES 16 maj 2024 19:26

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka quajtur “mashtrim dhe përpjekje joserioze” nga Kosova njoftimin se ajo synon që ta...

Donika Gervalla-Schwarz ne konference per media

Qeveria zotohet se deri në fund të majit dërgon në Kushtetuese draftstatutin e Asociacionit

LAJMET E MBRËMJES 16 maj 2024 19:15

“Rebelimit” 11-vjeçar kundër Asociacionit të komunave me shumicë serbe kryeministri Albin Kurti i dha fund me zotimin për ta themeluar...

Albin Kurti

Scholzi, Macroni dhe Meloni letër Kurtit: Ka rrezik se pa Asociacion, Kosova s'ka përkrahje në KiE

Arbëri 16 maj 2024 17:38

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni i kanë dërguar letër kryeministrit...

Kryeministri Albin Kurti me homologun e tij nga Mali i Zi, Milojko Spajiq në Kotor

Kurti dhe kryeministri i Malit të Zi flasin për rrugën e përbashkët të integrimit evropian

Arbëri 16 maj 2024 17:29

Kryeministri Albin Kurti është takuar me homologun e tij nga Mali i Zi, Milojko Spajiq, të enjten në Kotor, ku...

samiti rajonal Mali i Zi

“Secili duhet të bëjë pjesën e vet të punës”, mesazhi nga samiti i liderëve rajonalë dhe të BE-së

Arbëri 16 maj 2024 10:36

(E përditësuar 13:50) - Plani i Rritjes për vendet e Ballkanit Perëndimor paraqet një sinjal të qartë të përkushtimit të...

Albin Kurti në Mal të Zi

Kurti në Mal të Zi, do të marrë pjesë në Samitin BE - Ballkani Perëndimor

Arbëri 16 maj 2024 09:34

Kryeministri, Albin Kurti, po qëndron në Mal të Zi, për të marrë pjesë në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor...

Albin Kurti - Lumir Abdixhiku

Abdixhiku fton Kurtin të dorëhiqet: Cakto datën e zgjedhjeve, LDK-ja do ta bëjë festën

Arbëri 15 maj 2024 20:23

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se partia në pushtet duhet ta caktojë datën e...

Albin Kurti

Kurti në Mal të Zi për Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor

Arbëri 15 maj 2024 18:37

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Mal të Zi, ku do të marrë pjesë në Samitin e...