Botë

Rusia merr kontrollin e qytetit të Kreminnas

Foto: AP
 

19:22 - Johnson zotohet t'i japë fund varësisë nga nafta dhe gazi rus

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, është zotuar të martën se do t’i japë fund varësisë nga nafta dhe gazi rus.