Zjarr 17

Zjarri në Dusseldorf

Zjarr në një ndërtesë në Dusseldorf, tre të vdekur e shumë të lënduar

Botë 16 maj 2024 11:29

Të paktën tre persona kanë mbetur të vdekur dhe dy të tjerë të lënduar rëndë, si pasojë e një zjarri...

Zjarr në Kroaci

Zjarr në një port në Kroaci, shkatërrohen 22 varka

Botë 15 maj 2024 14:27

Një zjarr në një port në Kroacinë veriperëndimore shkatërroi 22 varka herët të mërkurën dhe shkaktoi dëme të mëdha, por...

Tajlandë - zjarr në rezervuarët e gazit

Të paktën një i vdekur e 4 të lënduar si pasojë e zjarrit në rezervuarët e gazit në Tajlandë

Botë 9 maj 2024 14:52

Të paktën një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë janë lënduar në Tajlandën lindore të enjten, pasi një...

Sulmi mbi shkollen Meto Bajraktari

Arrestohet personi që dyshohet se tentoi ta digjte shkollën në kryeqytet

Kronikë 5 maj 2024 08:43

Policia e Kosovës ka arrestuar një person si të dyshuar për tentimin e vënies së zjarrit në klasën e shkollës...

India - Zjarri

6 të vdekur e 20 të lënduar nga shpërthimi i bombolës në restorantin në Indi

Botë 25 prill 2024 16:46

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën dhe 20 të tjerë janë lënduar pas një zjarri që përfshiu një restorant...

Digjet kuzhina e një lokali në Gjakovë, zjarri nisi nga një fërtezë

Digjet kuzhina e një lokali në Gjakovë, zjarri nisi nga një tigan

Kronikë 18 prill 2024 08:48

Një restorant në Gjakovë është përfshirë nga zjarri të mërkurën pas orës 21:00.Një pjesë e kuzhinës së tij është djegur...

Borsen - Danimarke

Danimarka zotohet të rindërtojë ndërtesën historike që u përfshi nga zjarri

Botë 17 prill 2024 13:50

Danimarka është zotuar ta rindërtojë ndërtesën e vjetër historike, të njohur si “Borsen”, e cila u përfshi nga zjarri të...

Danimarkë - Borsen

Përfshihet nga zjarri një ndërtesë historike në Kopenhagë

Botë 16 prill 2024 11:13

Ndërtesa e vjetër historike e njohur si “Borsen”, në Danimarkë në qendër të Kopenhagës është përfshirë nga zjarri, raporton BBC.“Borsen”,...

Zjarr ne Kerpimeh

Zjarr në një fabrikë në Kërpimeh të Podujevës

Kronikë 14 prill 2024 14:59

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për zjarrin që e ka përfshirë sot një fabrikë në fshatin Kërpimeh të Podujevës.Zëdhënësja...

Hong-Kong

Të paktën 5 të vdekur dhe 36 të lënduar pas zjarrit në një ndërtesë në Hong-Kong

Botë 10 prill 2024 12:46

Të paktën pesë persona kanë vdekur dhe 36 të tjerë janë lënduar si pasojë e shpërthimit të një zjarri në...

zjarr

Zjarri përfshin një objekt në Çagllavicë

Kronikë 5 prill 2024 12:32

Një objekt në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, në Çagllavicë, është përfshirë nga zjarri të premten. Objekti dyshohet të jetë depo...

Përfshihet nga zjarri nënstacioni elektrik pranë “Fadil Vokrrit”

Rreth 10 mijë konsumatorë ende pa rrymë pas zjarrit në nënstacionin elektrik pranë “Fadil Vokrrit”

Arbëri 3 prill 2024 21:10

Rreth 10 mijë konsumatorë ende po përballen me mungesë të energjisë elektrike në Prishtinë, si pasojë e zjarrit që e...

Përfshihet nga zjarri nënstacioni elektrik pranë “Fadil Vokrrit”

Përfshihet nga zjarri nënstacioni elektrik pranë “Fadil Vokrrit”

Kronikë 3 prill 2024 13:30

Nënstacioni elektrik pranë studiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë është përfshirë nga zjarri. Zjarri që ka përfshirë këtë trafostacion ka shkaktuar...

Zjarri - Turqi

Vazhdojnë hetimet për shkakun e zjarrit në klubin e natës në Stamboll

Botë 3 prill 2024 12:40

Janë duke vazhduar hetimet për shkakun e zjarrit që shpërtheu në Stamboll një ditë më parë, si pasojë e të...

Policia zjarr vetura

Digjen tri vetura në Pejë

Kronikë 3 prill 2024 11:22

Një person ka raportuar të martën në polici se persona të panjohur ia kanë vënë zjarrin tri veturave të tij. ...

Zjarr në Turqi

Zjarr në një ndërtesë në Stamboll, të paktën 29 të vdekur

Botë 2 prill 2024 18:23

Të paktën 29 persona kanë vdekur si pasojë e një zjarri që ka shpërthyer gjatë një pune riparimi, në një...

Zjarri

Përfshihet nga zjarri kooperativa bujqësore e shkollës “Adem Gllavica” në Lipjan

Kronikë 21 shtator 2023 21:04

Kooperativa bujqësore e shkollës së mesme profesionale “Adem Gllavica” në Lipjan është përfshirë nga zjarri. KOHA ka arritur të sigurojë...