Vrasje 73

Ilustrim

Vriten gjashtë persona në një shtëpi të pleqve në Kroaci

Botë 22 korrik 2024 12:14

Gjashtë persona janë vrarë nga një person i armatosur në një shtëpi pleqsh, në qytetin kroat Daruvar, në lindje të...

Pamje nga vendi i ngjarjes

Vriten tre persona në një lokal në Shqipëri

Kronikë 21 korrik 2024 09:32

Tre persona janë vrarë të shtunën në mbrëmje në një lokak në Memaliaj të Shqipërisë, në një sulm me armë...

Vendi ku dyshohet se u vra kosovari

Serbia insiston se vrasja e policit ishte e planifikuar – Kosova e quan propagandë

Arbëri 19 korrik 2024 22:05

Është vrarë Faton Hajrizi, i dyshuar për vrasjen e policit serb dhe plagosjen e një tjetri në një qytet të...

Vrasja Lloznice

Serbia do ta kërkojë ekstradimin e Artan Hajrizit nga Gjermania

Arbëri 19 korrik 2024 16:34

Serbia do të kërkojë ekstradimin e Artan Hajrizit, ka thënë ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Ivica Daçiq, teksa...

Faton Hajrizi

Serbia e shpall në kërkim Faton Hajrizin

Arbëri 19 korrik 2024 13:06

Autoritetet në Serbi kanë thënë se janë duke e kërkuar intensivisht Faton Hajrizin, si të dyshuar për vrasjen e një...

Lloznica

Dalin detaje nga rasti në Lloznicë, polici thotë se shtiu në drejtim të sulmuesit

Kronikë 18 korrik 2024 20:28

Vjekosllav Iliq, polici që u plagos nga të shtënat afër Lloznicës në Serbi, orët e para të së enjtes, është...

Vrasja Lloznice

Serbia fajëson Kosovën për vrasjen në Lloznicë

Arbëri 18 korrik 2024 19:08

Një polic i Serbisë është vrarë mëngjesin e së enjtes në Lloznicë të këtij shteti, dhe dyshohet se në të...

Andi Pajaziti

I akuzuari deklarohet i pafajshëm për vrasjen në “Bon Vivant”

Kronikë 18 korrik 2024 18:01

I akuzuari Andi Pajaziti është deklaruar i pafajshëm për vrasjen e K.R., më 4 gusht 2023 në lokalin “Bon Vivant”...

Armin Papperger

Gjermania s’e komenton raportimin për komplotin për vrasjen e shefit të firmës kryesore të mbrojtjes

Botë 12 korrik 2024 15:07

Qeveria gjermane ka njoftuar të premten se “nuk do të frikësohet” nga përpjekjet ruse për ta minuar mbështetjen e vendit...

Vrasja në Angli

Policia gjen të dyshuarin për vrasjen e gruas dhe dy vajzave të komentatorit të BBC-së

Botë 10 korrik 2024 16:15

E përditësuar (20:35) - Policia britanike ka bërë të ditur të mërkurën se kishte gjetur një burrë të kërkuar në...

Vrasje - plagosje - Shiriti i policise - Policia

Policia thotë se pati rënie të numrit të vrasjeve e dhunimeve këtë vit

Arbëri 9 korrik 2024 16:41

Nga numri i përgjithshëm i rasteve të raportuara gjatë gjashtëmujorëshit të parë të këtij viti në Policinë e Kosovës, zbulueshmëria...

Spital - QKUK

Paraburgim gruas që dyshohet se vrau foshnjën gjatë lindjes

Kronikë 2 korrik 2024 15:29

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega Podujevë, ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj të dyshuarës Gj.L. nën dyshimin...

Prokuroria Themelore në Gjakovë

Aktakuzë ndaj 9 personave lidhur me vrasjen që ndodhi gushtin e kaluar në Malishevë

Kronikë 1 korrik 2024 15:48

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër nëntë të pandehurve në lidhje me rastin e vrasjes së rëndë të...

Millorad Shubariq

Dënohet me 17 vjet burgim i akuzuari për vrasjen e vëllait në Graçanicë

Kronikë 13 qershor 2024 09:47

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Millorad Shubariq, duke e dënuar me 17 vjet burgim për vrasjen...

Dardan Krivaqa - Arber Sejdiu

Eksperti mjekoligjor: Marigona Osmani vdiq si pasojë e lëndimeve të rënda

LAJMET E MBRËMJES 11 qershor 2024 19:15

Vdekja e Marigona Osmanit erdhi si pasojë e lëndimeve të rënda dhe të shumëfishta trupore, të shkaktuara nga mjeti i...

Gjykata ne Zvicer

Po vazhdon gjykimi ndaj shqiptarit që akuzohet për vrasjen e bashkëshortes në Zvicër

Kronikë 11 qershor 2024 17:11

Të martën është mbajtur dita e dytë e gjykimit ndaj 49-vjeçarit Afrim T. që po akuzohet për vrasjen brutale të...

Dardan Krivaça

Eksperti mjekoligjor për Marigona Osmanin: Vdiq si pasojë e lëndimeve të rënda

Kronikë 11 qershor 2024 12:35

Eksperti mjeko-ligjor, Naim Haliti, ka thënë se Marigona Osmani kishte vdekur si pasojë e lëndimeve të rënda të shumëfishta. Ai...

Gjykata Themelore e Ferizajt

Arrest shtëpiak ndaj personit që dyshohet se i shkaktoi lëndime vdekjeprurëse babait

Kronikë 10 qershor 2024 16:21

Gjykata Themelore në Ferizaj ia ka caktuar masën e arrestit shtëpiak prej një muaji të dyshuarit Sh.K. i cili dyshohet...

Prokuroria Speciale

Ngrihet aktakuzë ndaj një serbi të dyshuar për krime lufte

Arbëri 7 qershor 2024 16:09

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit me inicialet M.P., i nacionalitetit serb, nën dyshimet se ka kryer veprën...

Policia e Shtetit

Arrestohen dy të dyshuar për ndihmë në zhdukjen e trupit të 31-vjeçarit të vrarë në Dhërmi

Kronikë 7 qershor 2024 10:04

Policia e Shqipërisë ka identifikuar dhe arrestuar dy persona që dyshohen se ndihmuan një tjetër për ta fshehur trupin e...