Shqipëri 14

Reparti i Neutralizimit të Elementëve të Armatosur

Operacion i madh i SPAK-ut, lëshohen 43 urdhërarreste

Kronikë 17 maj 2024 16:37

Struktura e Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar (SPAK) ka zhvilluar operacion të madh të premten, duke lëshuar 43...

Lumi Buna

Gjendet edhe trupi i gruas në lumin Buna

Kronikë 7 maj 2024 11:55

Është gjetur edhe trupi i nënës që dyshohet të jetë vetëmbytur në ujërat e lumit Buna.Trupi i pajetë u gjend...

Vrasje-Gjirokaster

Arrestohet një i dyshuar për vrasjen e dy të moshuarve në Gjirokastër

Kronikë 5 maj 2024 14:25

Policia e Shqipërisë ka njoftuar të dielën se ka zbardhur vrasjen e dy të moshuarve në Bodrishtë të Gjirokastrës, tre...

Lumi Buna

Nëna dhe 3 fëmijët dyshohen se u vetëmbytën në Bunë për shkak të dhunës, arrestohet burri

Kronikë 5 maj 2024 12:36

Një grua dhe tre fëmijët e saj të mitur dyshohen të jenë mbytur në lumin Buna në Shkodër, ka njoftuar...

Protesta 1 maji

Në Shqipëri u protestua për 1 Maj

Arbëri 1 maj 2024 14:05

Qytetarë të profesioneve të ndryshme kanë protestuar para Kryeministrisë në Shqipëri për 1 Maj, Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve.Ata kanë kërkuar...

Cirku-Shqiperi

Shqipëria synon t’ia kthejë lavdinë Cirkut Kombëtar

Kulturë 22 prill 2024 13:00

Përderisa në Kuvendin e Shqipërisë fjala cirk shpesh përmendet në kontekstin e përqeshjes së institucionit legjislativ duke i përshkruar seancat...

Edi Hila

Skenimi kreativ i Shqipërisë në tranzicionin e habitshëm

Shtojca për Kulturë 21 prill 2024 19:00

Ekspozita me skica në letër formati A4 që piktori Edi Hila i ka shfrytëzuar si makete për realizimin e pikturave,...

Stacioni i Policisë në Durrës

Mbajti të fshehur nipin për rreth 1 javë, arrestohet gjyshja në Durrës

Kronikë 20 prill 2024 18:06

Ka marrë fund pas një jave rrëmbimi i një 3-vjeçari në Durrës. Gjyshja e tij e ka dorëzuar këtë të...

Shqiperi-Policia

Arrestohet polici i dehur në Shqipëri

Kronikë 19 prill 2024 23:17

Një punonjës policie është arrestuar në Durrës, pasi është konstatuar se ka qenë duke vozitur në gjendje të dehur.51-vjeçari, F.H.,...

Qyteti i Beratit

1.7 milionë vizitorë për tre muaj në Shqipëri, gjysma nga Kosova

Arbëri 19 prill 2024 18:47

Shqipërinë e kanë vizituar 1.7 milionë të huaj në tre muajt e parë të vitit. Të dhënat tregojnë se në...

Kalaja e Krujës, 40 minuta larg Tiranës

Gjurmëve të Lord Byronit e Edith Durhamit në Shqipëri

Shtojca për Kulturë 7 prill 2024 14:44

Bettany HughesTë inspiruar nga ekspeditat e tre britanikëve si Lord Byron, Hon Aubrey Henry Molyneux Herbert dhe Edith Durham, ia...

Kuvendi i Shqipërisë

Kuvendi i Shqipërisë miraton Ligjin për amnistinë penale

Arbëri 5 prill 2024 01:13

Me 110 vota për, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar Ligjin për amnistinë penale, nga i cili pritet të përfitojnë afër...

Aksident në Shqipëri

Aksident i rëndë në Shqipëri, tetë të vdekur

Kronikë 2 prill 2024 10:07

Tetë persona kanë vdekur në një aksident trafiku në rrugën Këlcyrë-Përmet në orët e mëngjesit të martën.Sipas Policisë, aksidenti ka...

Mario Mitaj

Mitaj: Jam patriot, kur e shoh flamurin shqiptar mbushem me krenari

Futboll 27 mars 2024 18:10

Mario Mitaj po shkëlqen me Shqipërinë dhe është pranë një transferimi të madh. 20-vjeçari është pjesë e Lokomotivës së Moskës,...