shperthim 10

Shpërthimi në Korenë e Jugut

22 të vdekur nga një shpërthim në një fabrikë në Korenë e Jugut

Botë 24 qershor 2024 14:03

Të paktën 22 persona kanë mbetur të vdekur në Korenë e Jugut si pasojë e një zjarri masiv në një...

Cetinje

Shpërthim i fuqishëm në Cetinje, dy anëtarë të grupit kriminal të vdekur

Rajon 20 qershor 2024 11:18

Dy persona raportohen se kanë vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur pas një shpërthimi në Cetinje të Malit të...

Shpërthimi në Chad

9 të vdekur e mbi 40 të lënduar nga shpërthimi në depon e municionit në Çad

Botë 19 qershor 2024 16:17

Nëntë persona kanë vdekur dhe më shumë se 40 janë plagosur si pasojë e një shpërthimi në një depo municioni...

Shperthimi ne depo te armeve ne Çad

Zjarr në një depo të armëve në Çad, raportohet për disa të vdekur

Botë 19 qershor 2024 09:31

Një zjarr i madh përfshiu një depo të armëve në Çad të martën mbrëma, duke shkaktuar disa viktima, kanë njoftuar...

Vullkani-Indonezi

Vullkani në malin Ibu të Indonezisë shpërthen përsëri

Botë 4 qershor 2024 12:23

Vullkani në malin Ibu të Indonezisë ka shpërthyer përsëri, duke shpërndarë hi të trashë, të zi dhe re të errëta...

Shpërthimi në “Lagjen e profesorëve”

Shpërthimi në “Lagjen e profesorëve”, ekspertët alarmojnë për cenim të sigurisë publike

Arbëri 12 prill 2024 19:09

Gjashtë automjete janë dëmtuar nga shpërthimi që ka ndodhur mëngjesin e së premtes në rrugën “Zekirja Cana”, në “Lagjen e...

Shpërthim në hidrocentral

Shkon në shtatë numri i të vdekurve nga shpërthimi në një hidrocentral në Itali

Botë 12 prill 2024 12:36

Zhytësit në veri të Italisë kanë gjetur dy trupat e fundit të punëtorëve të vrarë nga një shpërthim që shembi...

Shiriti i policise

FSK-ja largon një mjet shpërthyes në Shtime, dyshohet se ishte nga Lufta e Dytë Botërore

Kronikë 11 prill 2024 19:38

Njësia e Deminimit e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka bërë sot tërheqjen e një mjeti shpërthyes në Shtime.Zëdhënësi i...

Moskë

Kamioni në Rusi po digjej, por si shpërtheu pak para se të intervenonin zjarrfikësit

Botë 2 prill 2024 12:30

Një kamion në Moskë u përfshi nga zjarri në mes të rrugës, e kur aty dolën zjarrfikësit, ai shpërtheu.Nexta ka...

Shperthim - Ferizaj

Shpërthim i fuqishëm në Ferizaj, shumë të lënduar

Kronikë 5 janar 2021 16:04

Një shpërthim i një bombole ka ndodhur para pak çastesh në njërin nga lokalet tek vendi i njohur si “Village”...