Prishtinë 23

vetura

Rrokulliset vetura në “Velani”

Kronikë 22 maj 2024 10:20

Një veturë është rrokullisur në lagjen “Velania” në Prishtinë të mërkurën, ku sipas Policisë lëndime ka pësuar një person. Sipas...

ndërtese

Bien skelet e një ndërtese në qendër të Prishtinës

Arbëri 21 maj 2024 16:35

Skelet e një ndërtese në lagjen “Te Qafa” kanë rënë mbi disa vetura pas erërave të forta në Prishtinë të...

Policia e Kosovës [ilustrim]

Vrasje në tentativë në Prishtinë

Kronikë 21 maj 2024 09:29

Një rast i vrasjes në tentativë është regjistruar të hënën në Prishtinë.Sipas njoftimit nga Policia, një burrë ka pësuar lëndime...

Vërshime-Prishtinë

Vërshimet bllokojnë rrugë e sjellin baltë në Prishtinë

LAJMET E MBRËMJES 20 maj 2024 19:22

Rrugët e Prishtinës u vërshuan nga uji e balta në orët e hershme të së hënës. Që nga mëngjesi shumë...

Vërshimet në Prishtinë, vendpunim në rrugën "A"

Reshjet e shiut shkaktojnë vërshime në Prishtinë

Arbëri 20 maj 2024 08:41

Komuna e Prishtinës është përballur me vërshime të mëdha gjatë orëve të para të së hënës.Moti i papërshtatshëm që shkaktoi...

Informimi rreth dënimeve për dhunën seksuale

Informimi rreth dënimeve për dhunën seksuale

Arbëri 18 maj 2024 15:30

Shumica e të rinjve nuk kanë njohuri se çka është dhuna seksuale, ngacmimi seksual dhe se nga cila moshë iu...

Pallati i Rinisë

Skadimi i kontratës, klubet sportive shfrytëzojnë sallat e Pallatit të Rinisë pa kompensim

Arbëri 18 maj 2024 12:30

Pallati i Rinisë përmes një njoftimi zyrtar gjatë javës së kaluar u dha ultimatum klubeve sportive për shfrytëzimin e mëtutjeshëm...

Policia

Raportohet i zhdukur një person në Prishtinë, ishte me vëllain kur u largua e s’u pa më

Kronikë 18 maj 2024 08:29

Është raportuar për një person të zhdukur në Prishtinë që nga 13 maji. Ankuesi ka thënë në Polici se ishte...

vajzë e zhdukur

Në Prishtinë raportohet e zhdukur një shtetase e Shqipërisë

Kronikë 15 maj 2024 11:29

Një shtetase e Shqipërisë është raportuar e zhdukur të martën në Prishtinë. Në raportin 24-orësh të Policisë thuhet se ajo...

shiriti i Policisë

Gjendet i vdekur një burrë në Prishtinë

Kronikë 12 maj 2024 08:43

Një burrë në Prishtinë është gjetur i alivanosur në orët e mbrëmjes të së shtunës, ndërsa ekipi mjekësor konstatoi vdekjen...

Policia e Kosovës

Raportohet i zhdukur prej katër ditësh një person në Prishtinë

Kronikë 9 maj 2024 08:39

Një person është raportuar i zhdukur në Prishtinë që nga data 6 maj.Ai thuhet se është larguar nga shtëpia me...

aksident

Gjashtë të lënduar nga aksidenti te semaforët e Fakultetit Teknik

Kronikë 8 maj 2024 09:08

Gjashtë persona kanë mbetur të lënduar nga aksidenti që ka ndodhur të mërkurën në mëngjes te vendi i njohur si...

Festa për ditëlindjen e Skenderbeut - Prishtinë

Ligj për Skënderbeun e ditë feste midis kërkesave në ditëlindjen e hamendësuar të heroit kombëtar

Kulturë 7 maj 2024 08:00

Organizata të ndryshme, përfshirë një institucion shkencor, të hënën janë përfshirë në kremten që për shumëkënd është e pakuptimtë: Ditëlindjen...

Fstohet ditëlindja e Skënderbeut

Qytetarë të shumtë u mblodhën në Prishtinë për të kremtuar ditëlindjen e Skënderbeut

LAJMET E MBRËMJES 6 maj 2024 19:37

Me flamuj, plisa e veshje kombëtare shumë qytetarë të mbledhur në sheshet e Prishtinës festuan të hënën ditëlindjen e heroit...

Lufta në Kosovë

Maj 1999: Policia kishte hyrë nëpër banesa dhe kishte bastisur e rrahur shqiptarët

Shtojca për Kulturë 5 maj 2024 21:02

E premte, 14 maj Dhëndri dhe motra e Fadilit rrëfejnë tregime rrëqethëse dhe të pabesueshme për vuajtjet e njerëzve, për...

Pellumbat

Pëllumbat “vërshojnë” ndërtesën në “Ulpianë” së cilës iu dëmtua nënçatia

Arbëri 5 maj 2024 17:57

Përkundër ankesave për rrezikun nga rënia e fasadës, banorët e ndërtesës D/3, të hyrjes numër 2 në Ulpianë nuk kanë...

Shkolla

Nxënësit në Prishtinë të premten do të kenë orë sensibilizuese kundër dhunës në baza gjinore

Arbëri 18 prill 2024 15:15

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Jehona Lushaku-Sadriu, ka marrë vendim që të premten në shkollat e kryeqytetit të...

Shpërthimi në “Lagjen e profesorëve”

Shpërthimi në “Lagjen e profesorëve”, ekspertët alarmojnë për cenim të sigurisë publike

Arbëri 12 prill 2024 19:09

Gjashtë automjete janë dëmtuar nga shpërthimi që ka ndodhur mëngjesin e së premtes në rrugën “Zekirja Cana”, në “Lagjen e...

Policia e Kosoves

Dërgohet në mbajtje njëri nga të plagosurit në Prishtinë

Kronikë 28 mars 2024 11:15

Njëri prej personave që është plagosur nga të shtënat me armë të martën në Prishtinë është dërguar në mbajtje. Policia...

Policia

Ndalohet një i dyshuar lidhur me vrasjen e dy personave në Prishtinë, katër të tjerë në arrati

Kronikë 27 mars 2024 19:04

Një person është ndaluar lidhur me të shtënat në Prishtinë mbrëmjen e së martës që çuan në vdekjen e dy...