NBA 27

LeBron James

Shkruhet historia në NBA, Lakersat draftojnë djalin e LeBron Jamesit

Basketboll 28 qershor 2024 00:21

Los Angeles Lakers ka përzgjedhur Bronny Jamesin, djalin e legjendës LeBron James, si numër 55 në NBA Draft 2024.“Kjo përzgjedhje...

Boston - NBA

Bostoni fiton titullin e 18-të në NBA

Basketboll 18 qershor 2024 08:19

Boston Celtics ka fituar titullin e 18-të të kampionit në ligën më të fuqishme të basketbollit në botë, NBA.Jayson Tatum...

Boston Celtics

Bostoni, një hap larg historisë

Basketboll 13 qershor 2024 08:46

Në ndeshjen e tretë të finales së madhe të NBA, Boston Celtics mposhti në udhëtim Dallas Mavericksin 106:99, duke iu...

Anthony Edwards

Timberwolvesi shtyn festën e Dallasit

Basketboll 29 maj 2024 09:08

Në ndeshjen e katërt të finales së Konferencës së Perëndimit, Minnesota Timberwolves mposhti në udhëtim Dallas Mavericksin 100:105 dhe ngushtoi...

Jaylen Brown

Celtics avancojnë në finale të NBA-së

Basketboll 28 maj 2024 09:47

Boston Celtics ka kaluar në finalen e madhe të ligës më të fuqishme të basketbollit në botë, NBA.Celtics triumfuan në...

Jayson Tatum - Boston Celtics

Boston Celtics një fitore larg finales së madhe

Basketboll 26 maj 2024 10:54

Boston Celtics është vetëm një fitore larg që të kualifikohet në finalen e madhe të NBA-së. Bostoni të shtunën mbrëma...

Luka Donçiq

Magjia e Donçiqit i jep fitoren e dytë Dallasit ndaj Minnesotas

Basketboll 25 maj 2024 13:03

Luka Donçiq shënoi treshe kur kishin mbetur edhe 3.8 sekonda lojë për t’i dhënë epërsi 2:0 Dallas Mavericskit kundër Minnesota...

Jayson Tatum

Celticsi merr epërsinë në finalen e Lindjes

Basketboll 22 maj 2024 09:51

Boston Celticsi ka fituar ndeshjen dramatike dhe ka marrë epërsinë 1:0 në ndeshjen e parë finale në Konferencën e Lindjes...

NBA

NBA, Timberwolves në finale të Konferencës Perëndimore

Basketboll 20 maj 2024 12:49

Minnesota Timberwolves ka triumfuar të hënën pas mesnate si mysafir ndaj kampionit në fuqi, Denver Nuggets me rezultatin 98:90, duke...

Luka Donçiq

NBA, Dallas Mavericks në finale të Konferencës Perëndimore

Basketboll 19 maj 2024 09:22

Luka Donçiq ka realizuar dyshifror të trefishtë prej 29 pikëve, 10 kërcimeve e 10 asistimeve, ndërsa Dallas Mavericks ka triumfuar...

Indiana Pacers

Pacersi mposht Knicksin, ndeshja e shtatë vendimtare

Basketboll 18 maj 2024 12:45

Pascal Siakam ka shënuar 25 pikë në fitoren e Indiana Pacersit ndaj New York Knicksit 116:103.Me këtë fitore tani është...

Luka Donçiq

Donçiqi frymëzon Dallasin për fitore në Oklahoma, Bostoni në finale të Lindjes

Basketboll 16 maj 2024 09:54

Dallas Mavericks ka fituar në udhëtim te Oklahoma Thunder 104:92 dhe ka marrë epërsinë e serisë 3:2 në gjysmëfinale të...

Denver Nuggets

Nuggetsi fiton ndeshjen e tretë radhazi, merr epërsinë ndaj Timberwolvesit

Basketboll 15 maj 2024 09:10

Denver Nuggets ka dëshmuar se është favoriti kryesor për të triumfuar sërish në NBA. Kampioni në fuqi e ka fituar...

Dallas Mavericks

Dallasi fiton ndaj Clippersit dhe avancon tutje

Basketboll 4 maj 2024 13:37

Dallas Mavericks e ka mposhtur skuadrën Los Angeles Clippers të premten pas mesnate dhe ka siguruar avancimin tutje pasi e...

Jayson Tatum

Celticsi eliminon Heatin, Mavericks merrr epërsinë ndaj Clippersit

Basketboll 2 maj 2024 08:55

Boston Celtics nuk ka lejuar befasi dhe e ka mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e pestë, duke fituar serinë 4:1.Në...

Jamal Murray - Denver Nuggets - LA Lakers - plejof NBA

Denver Nuggets eliminon Lakersin e LeBron Jamesit

Basketboll 30 prill 2024 12:28

Jamal Murray realizoi pesë pikë të fundit, përfshirë dy 4 sekonda pa mbaruar ndeshja, ndërsa Denver Nuggetsi triumfoi të hënën...

Tyrese Haliburton

Pacersi fiton ndaj Bucksit, shkëlqen Haliburton

Basketboll 27 prill 2024 13:05

Tyrese Haliburton realizoi trepikësh 1.6 sekonda para fundit në vazhdime për t’i siguruar Indiana Pacersit epërsinë 2:1 në raundin e...

Tyler Herro

Heat befason Celticsin në shtëpi për ta barazuar serinë

Basketboll 25 prill 2024 08:56

Me një rekord tre-pikësha, Miami Heat e ka befasuar Boston Celticsin duke ia marrë avantazhin e ndeshjes në shtëpi dhe...

Luka Donçiq

Donçiq shkëlqen, Mavericks barazon serinë ndaj Clippers

Basketboll 24 prill 2024 09:02

Dallas Mavericks e ka mposhtur Los Angeles Clippersin 96:93 dhe ka barazuar serinë (1:1) në ndeshjen e dytë të rundit...

Miami Heat

Kompletohen skuadrat e plejofit në NBA

Basketboll 20 prill 2024 13:49

Miami Heat dhe New Orleans Pelicans i kanë siguruar dy vendet e fundit që dërgojnë në plejofin e ligës NBA.Miami...