kb trepça 24

Desmond Cambridge Jr.

Trepça prezanton amerikanin e parë

Basketboll 4 korrik 2024 17:30

Kampionia e Kosovës në basketboll, Trepça, ka nisur me prezantimin e lojtarëve të huaj për edicionin e ardhshëm. Trepça të...

KB Trepça

Trepça mëson kundërshtarët e Championsit

Basketboll 26 qershor 2024 13:05

Kampionia e Kosovës në basketboll, Trepça, ka mësuar të mërkurën kundërshtarin e parë në kualifikimet e Ligës së Kampionëve. Fillimisht...

KB Trepça

Trepça në mes të shtatorit nis me ndeshje në Champions

Basketboll 19 qershor 2024 10:32

Kampionia e Kosovës në basketboll, Trepça, do të paraqitet në kualifikimet e Ligës së Kampionëve, ka njoftuar FBK-ja të mërkurën.Gjithsej...

Torcida

"Torcida" kundër Hajrizit kapiten, vendos të bojkotojë ndeshjet e Trepçës

Basketboll 13 qershor 2024 22:15

“Torcida” ka njoftuar se do t’i bojkotojë ndeshjet e kampionit në basketboll Trepçës, pas vendimit të kryesisë që ta gradojë...

Drilon Hajrizi, kapiten i ri i klubit të basketbollit Trepça

Trepça vazhdon me Hajrizin dhe e “gradon” në kapiten

Sport 12 qershor 2024 20:18

Drilon Hajrizi është kapiten i ri i klubit të basketbollit Trepça. Këtë e bëri të ditur të mërkurën pasdite klubi...

Mikaile Tmushiq

Tmushiqi vazhdon me Trepçën

Basketboll 6 qershor 2024 22:22

Basketbollisti Mikaile Tmushiq ka vazhduar kontratën me KB Trepçën. Skuadra kampione ka njoftuar se me reprezentuesin e Kosovës ka firmosur...

Amin Hot

Trepça ndahet me basketbollistin e njohur

Basketboll 3 qershor 2024 20:12

Kampionia e kosovës në basketboll, Trepça, është ndarë me njërin prej basketbollistëve të rëndësishëm.Klubi mitrovicas të hënën njoftoi se fundor...

Darnell Edge

Darnell Edge tregon pse është e veçantë të luash për Trepçën

Basketboll 27 maj 2024 09:30

Fundori amerikan, Darnell Edge, shpërtheu në çerekun e katërt për ta udhëhequr Trepçën drejt fitores vendimtare ndaj Golden Eagle Yllit,...

Adis Beqiragiq

Beqiragiqi tregon si i fituan katër trofetë, qëndron edhe një vit te Trepça

Basketboll 24 maj 2024 19:40

Adis Beqiragiq të premten është larguar nga Kosova. Por do të kthehet sërish. Dhe do ta vazhdojë punën me Trepçën....

KB Trepça

KB Trepça, kampione e Kosovës pas 12-vjetësh

Basketboll 23 maj 2024 19:30

Pas 12-vjetësh pritjeje, KB Trepça e ka fituar titullin e Kosovës në basketboll. Trepça e mposhti Golden Eagle Yllin në...

Kb YLLI

Ylli fiton në Suharekë, kampioni vendoset të enjten në “Minatori”

Basketboll 19 maj 2024 17:53

Golden Eagle Ylli ka fituar të dielën në Suharekë dhe ka barazuar në 2:2 rezultatin në serinë finale të plejofit...

KB Trepça - KB Yli

Trepça luan për titull, Ylli për ta barazuar rezultatin

Basketboll 19 maj 2024 08:30

Skuadra e Trepçës është vetëm një fitore larg titullit të parë pas më shumë se një dekade në elitën e...

KB Trepça

Trepça, një fitore larg titullit

Basketboll 16 maj 2024 21:10

Skuadra e Trepçës është vetëm një fitore larg titullit të parë që prej vitit 2012.Trepça shfaqi më shumë edhe në...

Alonzo Verge Jr

Verge Jr gati për Trepçën: Askush s’kishte menduar se mund të arrinim këtu

Basketboll 16 maj 2024 12:20

Basketbollisti kryesor i Golden Eagle Yllit, Alonzo Verge Jr, është tejet i motivuar për ndeshjen e tretë ndaj Trepçës, duke...

Basketboll - Trepça

Trepça e Ylli synojnë hapin e madh drejt titullit

Basketboll 15 maj 2024 19:36

Ndeshja e tretë mes Trepçës dhe Golden Eagle Yllit vlerësohet të jetë “hap i madh” drejt titullit të kampionit, për...

Mikaile Tmushiq

Tmushiq: Në Suharekë nuk merituam më shumë, tani japim çdo gjë për titull

Basketboll 14 maj 2024 19:41

Me rezultatin 60:41 nisi çereku i katërt i ndeshjes mes Golden Eagle Yllit dhe Trepçës. Ylli më pas realizoi edhe...

KB Ylli

Ylli mbështetet në përkrahjen e tifozëve për finalen e dytë

Basketboll 12 maj 2024 10:15

Atmosfera e zjarrtë e krijuar në ndeshjen e parë të serisë finale në “Minatori”, i ka dhënë ndihmë të madhe...

Trepca

Trepça, finalistja e parë

Basketboll 28 prill 2024 21:06

Trepça është finalistja e parë në plejofin e Superligës së Kosovës në basketboll. Trepça ka vazhduar dominimin e plotë ndaj...

KB Ylli

Ylli e Trepça në kërkim të vendit në finale

Basketboll 27 prill 2024 11:15

Në fundjavë zhvillohen ndeshjet e treta gjysmëfinalen në plejofin e Superligës së Kosovës në basketboll. Golden Eagle Ylli dhe Trepça...

KB Trepca

Trepça fiton në ndeshjen dramatike ndaj Sigal Prishtinës

Basketboll 25 prill 2024 20:53

Pikët e shënuara nga Darnell Edge 19 sekonda para fundit, ia dhanë epërsinë Trepçës, 86:85. Sigal Prishtina nuk arriti që...