FSK 30

Parakalimi i FSK-së e Policisë

Marshi i Ushtrisë, familja Jashari e qytetarët krenarë

LAJMET E MBRËMJES 12 qershor 2024 19:10

Qendra e kryeqytetit ushtoi nga madhështia e ushtarëve e policëve të Kosovës, në 25-vjetorin e çlirimit.Mbi 1500 trupa të Ushtrisë...

Parakalimi i Forcës së Sigurisë së Kosovë në Ditën e Çlirimit më 12 qershor

Haradinaj: Vendimi për themelimin e Ushtrisë, trashëgimi e brezit të UÇK-së

Arbëri 12 qershor 2024 16:32

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në Ditën e Çlirimit të Kosovës ka thënë se vendimi për...

Kadri Kastrati

Kastrati: Uroj që së shpejti të kemi raketa Patriot

Arbëri 12 qershor 2024 12:41

Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati, ka thënë se shpreson që në një të ardhme të afërt Forca e Sigurisë së...

FSK

LIVE: Parakalimi madhështor i FSK-së dhe Policisë së Kosovë

Arbëri 12 qershor 2024 12:39

Ka nisur parakalimi i pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë dhe Policisë së Kosovës në shënim të 25-vjetorit të Ditës së...

Vjosa Osmani

Osmani: Forca tona të gatshme ta mbrojnë Kosovën në çdo cep të saj

Arbëri 12 qershor 2024 12:30

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se trupat e FSK-së dhe Polica e Kosovës që parakalojnë sot në shesh,...

FSK

Agjenda shtetërore për Ditën e Çlirimit

Arbëri 12 qershor 2024 08:16

Kosova sot, 12 qershor, shënon 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit. Çerekshekulli më parë, trupat paqeruajtëse të NATO-s hynë në Kosovë...

Bombardimet -NATO

25 vjet liri

Arbëri 12 qershor 2024 08:12

Kosova sot, 12 qershor, shënon 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit. Çerekshekulli më parë, trupat paqeruajtëse të NATO-s hynë në Kosovë...

25 vjet liri

25 vjet liri

Arbëri 12 qershor 2024 08:03

Fotografi nga parakalimi i Ushtrisë së Kosovës

FSK

Synohet rregullimi i rekrutimit dhe fuqizimi i mbikëqyrjes civile mbi FSK-në

Arbëri 4 qershor 2024 19:12

Ministria e Mbrojtjes synon t’i hyjë procesit për miratimin e një ligji të ri, gjashtë vjet pas votimit të pakos...

FSK

Kosova drejt NATO-s

Arbëri 1 qershor 2024 08:05

Kosova mori mbështetje të fuqishme këtë muaj në kërkesën e saj për avancimin e statusit në Aleancën më të fuqishme...

Forcat e Sigurisë së Kosovës përfundojnë trajnimin e grupit të dytë të Policisë Kombëtare dhe Shërbimit për Emergjenca të Ukrainës për asgjësimin e mjeteve shpërthyese

FSK-ja përfundon trajnimin e grupit të dytë të ukrainasve për asgjësimin e mjeteve shpërthyese

Arbëri 31 maj 2024 20:04

Forcat e Sigurisë së Kosovës kanë përfunduar trajnimin e grupit të dytë të Policisë Kombëtare dhe Shërbimit për Emergjenca të...

Dronet Bayraktare

Dronët Bayraktarë testohen në Gjakovë

Arbëri 31 maj 2024 19:14

Dronët Bayraktarë me të cilët është furnizuar Forca e Sigurisë së Kosovës janë testuar nga oficerë të Forcës së Sigurisë...

FSK - Ushtria e Kosoves

Pas votimit të suksesshëm në Asamble, Kosova pret që ta avancojë raportin me NATO-n

Arbëri 31 maj 2024 19:13

Kosova mori mbështetje të fuqishme këtë muaj në kërkesën për avancimin e statusit në Aleancën më të fuqishme politiko-ushtarake në...

Javelin

“Javelin” pjesë e inventarit të FSK-së, kryhet pagesa e parë

Arbëri 31 maj 2024 19:02

Blerja më e madhe në armatim këtë vit së shpejti do të jetë pjesë e kontingjentit të Forcës së Sigurisë...

Ish-kryeministri Avdullah Hoti

Hoti: Qeveria Kurti s’po punon në ngritjen e kapaciteteve të FSK-së, do të ketë largim të kuadrove

Arbëri 28 maj 2024 21:01

Ish-kryeministri Avdullah Hoti e ka kritikuar Qeverinë Kurti për buxhetin e ndarë për Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK).Ai ka...

Llogoja e FSK

Haset një mjet shpërthyes në Gjakovë, lajmërohet FSK-ja

Kronikë 9 maj 2024 08:49

Forcat e Sigurisë së Kosovës janë kërkuar për ndihmë pasi është hasur një mjet i dyshuar shpërthyes në Gjakovë.Një person...

Albin Kurti

Kurti në takim me Jasharin: Rritja e FSK-së është e paparë

Arbëri 7 maj 2024 09:25

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se është takuar me komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) për të...

FSK - Ushtria e Kosoves

Fituesja e tenderit për çizme në FSK mohon se është në listë të zezë, dokumentet e demantojnë

Arbëri 27 prill 2024 19:21

Tenderi prej 1.5 milion eurosh për furnizim me çizme për nevojat e FSK-së, që u është dhënë dy kompanive, është...

Ushtari më i mirë 2024

Sead Veseli – ushtari më i mirë i Kosovës më 2024

Arbëri 26 prill 2024 16:45

Sead Veseli është zgjedhur ushtari më i mirë i Forcës së Sigurisë së Kosovës për vitin 2024, në ceremoninë e...

FSK

Kompania që e fitoi tenderin për çizmet në FSK dyshohet se është në listën e zezë të Turqisë

Arbëri 21 prill 2024 20:29

Ministria e Forcës së Sigurisë e Kosovës furnizimin me çizme për ushtarët e saj ia ka besuar një kompanie, kredibiliteti...