Fëmijët 17

Jessica Biel

Jessica Biel tregon cila është gjëja më e mirë që ka përjetuar si nënë

Showbiz 24 maj 2024 11:00

Aktorja Jessica Biel, ka treguar se gjëja më e mirë që ka përjetuar si nënë e dy djemve është të...

Paris Hilton

Paris Hilton tregon arsyen pse do të jetë strikte me fëmijët e saj

Showbiz 23 maj 2024 14:02

Ylli televiziv, Paris Hillton, ka thënë se do të jetë strikte me fëmijët e saj kur bëhet fjalë për përdorimin...

Ushqimet e shumëprocesuara krijojnë probelme kardiometabolike tek fëmijët

Problemet që shkaktojnë te fëmijët ushqimet e shumëprocesuara

Lifestyle 21 maj 2024 11:10

Një studim që është bërë së fundmi sugjeron se ushqimet e shumëprocesuara, të cilat i hanë fëmijët, mund t’i vënë...

Madonna

Madonna tregon përvojën e dhimbshme të humbjes së nënës kur ishte pesëvjeçare

Showbiz 15 maj 2024 23:41

Këngëtarja e mirënjohur, Madonna, ka treguar për përvojën e saj të dhimbshme kur e humbi nënën kur ishte vetëm pesëvjeçare.Nëna...

Aftësitë e rëndësishme jetësore për fëmijët

Tetë gjëra që duhet t'ia mësoni fëmijës tuaj

Lifestyle 10 maj 2024 12:30

Mënyra e komunikimit, inteligjenca emocionale dhe zhvillimi personal, janë të nevojshme për çdo fëmijë në mënyrë që ai të dijë...

Ymrije Beqiri

Ymrije Beqiri, shkrimtarja që inspirohet nga mirëmbajtja e kopshtit të fëmijëve

SOT 9 maj 2024 15:28

Puna e saj e zakonshme është mirëmbajtja në një prej kopshteve të fëmijëve në Vushtrri.Lidhshmëria emocionale e Ymrije Beqirit me...

Fëmijët konsumojnë ushqim të pashëndetshëm gjatë rrugës për në shtëpi

Prindërit gabojnë me ushqimet që ua japin fëmijëve pasi t’i marrin nga kopshti

Lifestyle 6 maj 2024 09:40

Sipas një studimi të ri, i cili u publikua në gazetën “Childrens Health Care”, fëmijët hanë më shumë ushqime të...

Handikos

55 fëmijë me aftësi të kufizuar në Ferizaj mbeten pa shërbimet terapeutike e sociale

Arbëri 4 maj 2024 20:20

Dhjetëvjeçari Ensar Bela qe një muaj ka mbetur pa shërbime sociale e terapeutike të cilat i merrte një herë në...

Bardha Gërdovci

Si të veprojnë prindërit me heqjen e pampersit te fëmijët?

SOT 4 maj 2024 11:41

Videoekspozitë në kujtim të personave të pagjetur

“Kur e pashë t’dytën herë n’andërr, ish rritë, ish bo i madh” - Rrëfimet prekëse për fëmijët e pagjetur

KTV 2 maj 2024 11:25

Bebëzat e Mallit | Videoekspozitë në kujtim të personave të pagjetur

Nertila Tresa

Gruaja që po u ndihmon 85 mijë nënave me receta për fëmijët

SOT 20 prill 2024 09:45

Rihanna

Rihanna: Do të doja t'i ndërroja rolet me fëmijët e mi

Showbiz 18 prill 2024 10:34

Këngëtarja me famë botërore, me prejardhje nga ishujt Barbados, Rihanna, ka thënë se ndonjëherë ka qejf t’i ndërrojë rolet me...

Dhimbjet e dhëmbit tek fëmijët

Disa mënyra për trajtimin e dhimbjes së dhëmbit te fëmijët

Lifestyle 18 prill 2024 08:53

Ndërkohë që dhimbja e dhëmbit te fëmijët mund të jetë e vështirë për t’u menaxhuar, ka disa mënyra të lehta...

Kujdesi ndaj lëkurës së bebeve dhe fëmijëve

Kujdesi për lëkurën e fëmijëve

Lifestyle 16 prill 2024 09:07

Pasi në treg ka shumë produkte për kujdesin e lëkurës së fëmijëve, nuk do të thotë se të gjitha janë...

Halle Berry

Halle Berry flet për lidhjen e ngushtë me fëmijët e saj

Showbiz 11 prill 2024 12:47

Aktorja e mirënjohur e Hollywoodit, Halle Berry, ka thënë se do të bënte gjithçka për fëmijët, duke shtuar se për...

aferdita pacarada

Afërdita Paçarada rrëfen për herë të parë gjëra që nuk i ka ndarë me publikun

PRO X 11 prill 2024 10:18

Fëmija duke praktikuar se si të kujdeset për shëndetin oral

Programi Fluturues i Fëmijëve, me një edicion kushtuar shëndetit oral

PROGRAMI FLUTURUES I FËMIJËVE 1 prill 2024 13:07

Këtë herë Programi Fluturues i Fëmijëve ja kushton një edicion shëndetit oral. Ky edicion na shërben si rikujtim se një...