Elon Musk 19

Roboti humanoid

Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë

Tech 23 korrik 2024 09:43

Shefi i Teslas, Elon Musk, ka njoftuar se prodhuesi i makinave elektrike nga 2025-a do të nisë prodhimin dhe përdorimin...

x

BE-ja paralajmëron gjoba për platformën X për shkak të mashtrimit me llogaritë e verifikuara

Tech 12 korrik 2024 15:40

Platforma X e Elon Muskut është paralajmëruar nga Bashkimi Evropian se mund të përballet me gjoba të larta pasi rregullatorët...

Elon Musk

Elon Musk bëhet baba për herë të 12-të

Showbiz 23 qershor 2024 09:04

Elon Musk raportohet se është bërë baba për herë të 12-të.Miliarderi 52-vjeçar thuhet se priti fëmijën e tij të tretë...

musk

Musk: Roboti i Teslas mund të jetë mësues, shoqërues dhe dado

Tech 22 qershor 2024 12:00

Shefi i Teslas dhe SpaceX, Elon Musk, ka bërë sërish deklarata të guximshme për robotin Optimus të kompanisë së tij.Musku...

Elon Musk

Elon Musk sqarohet për ofendimet që ua bëri kompanive

Tech 20 qershor 2024 09:08

Shefi i X-it, Elon Musk, është bërë pishman për komentet ofenduese që një vit më parë ua bëri kompanive që...

Elon Musk

Aksionarët e Teslas mbështesin pagesën rekorde të Elon Muskut

Auto 14 qershor 2024 09:10

Aksionarët e Teslas kanë mbështetur marrëveshjen për pagesën rekorde për shefin e saj, Elon Musk, dhe kanë miratuar planin për...

Elon Musk

Musk befasisht tërheq padinë ndaj OpenAI

Tech 12 qershor 2024 08:34

Miliarderi Elon Musk ka bërë lëvizje të papritur duke tërhequr padinë kundër OpenAI dhe shefit të saj Sam Altman. Musk...

Elon Musk

Musk thotë se do ta ndalojë përdorimin e pajisjeve të Appleit

Tech 11 qershor 2024 08:57

Elon Musk është zotuar se do të ndalojë përdorimin e pajisjeve Apple në kompaninë e tij, pasi prodhuesi i iPhoneit...

Elon Musk, tesla

Tesla pa përmirësime në Modelin Y këtë vit

Auto 9 qershor 2024 13:30

Kompania amerikane e automjeteve elektrike, Tesla, nuk do të lansojë Model Y me ndryshime këtë vit, raportoi të dielën Reuters.Siç...

Raketa kozmike - SpaceX dhe Starship - NASA - Elon Musk

“Ditë e madhe për njerëzimin” testi i raketës kozmike së SpaceX-it

Tech 6 qershor 2024 23:49

SpaceX e ka kryer me sukses testin e katër të uljes së raketës Starship, të enjten, duke u konsideruar se...

X

“X”-i edhe zyrtarisht lejon pornografinë në platformë

Tech 4 qershor 2024 17:02

“X”-i në pronësi të Elon Muskut ka bërë të ditur se zyrtarisht do ta lejojë pornografinë në platformë, por do...

Elon Musk & Donald Trump

Trumpi do ta konsiderojë që t’i japë një rol në Shtëpinë e Bardhë Elon Muskut

Botë 29 maj 2024 23:20

Donald Trump ka paraqitur një opsion të tij që miliarderi Elon Musk të ketë një rol nëse ai e vjen...

Elon Musk & Mark Zuckerberg Maria Ressa

Fituesja e Nobelit për Paqe: Zuckerberg dhe Musk janë diktatorët më të mëdhenj

Tech 29 maj 2024 08:56

Pronari i Metas, Mark Zuckerberg, dhe ai i “X”, Elon Musk janë “diktatorët më të mëdhenj”, ka thënë fituesja e...

Elon Musk

Musku shpreh dëshirë ta udhëheqë debatin Biden – Trump

Botë 22 maj 2024 12:02

Miliarderi amerikan Elon Musk ka shprehur gatishmërinë për të udhëhequr debatin zgjedhor të kandidatëve presidencialë amerikanë.Pritet që debati të zhvillohet...

Elon Musk

Musk paralajmëron se dollari mund të bëhet i pavlefshëm: Duhet të bëjmë diçka

Botë 4 maj 2024 18:05

Miliarderi Elon Musk ka shkaktuar reagime të shumta për shkak të njoftimit për borxhin e madh kombëtar të Shteteve të...

X

Musku paralajmëron ndryshim rrënjësor në “X”

Tech 18 prill 2024 11:56

Përdoruesit e rinj të rrjetit social X, i njohur më parë si Twitter, raportohet se do të duhet të paguajnë...

Elon Musk

Paralajmërohet mbyllja e X-it në Brazil, alarmohet Elon Musk

Tech 8 prill 2024 11:14

Shefi i rrjetit social X, Elon Musk, ka ngrehur alarmin se në Brazil po rrezikohet të mbyllet ky rrjet, pasi...

Investitori Elon Musk

Investitorët në bisedime për ta ndihmuar kompaninë e Muskut t’i mbledhë 3 miliardë dollarë

Tech 7 prill 2024 16:07

Disa investitorë janë në bisedime për të ndihmuar inteligjencën artificiale të krijuar nga Elon Musk, xAI, duke mbledhur tre miliardë...

Tesla

Si reagon autopiloti i Teslas në kthesa të rrezikshme

Auto 1 prill 2024 11:34

Tesla duket se është konfiguruar mjaftueshëm sa për të reaguar në situata ku komunikacioni rrugor është i rënduar. Kështu u...