Edon Zhegrova 26

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll

Mungon Zhegrova, Rrahmani ndërpret stërvitjen

Futboll 1 qershor 2024 14:32

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll të shtunën e zhvilloi stërvitjen e radhës në Kampin Nacional në Hajvali, para duelit kundër...

Edon Zhegrova

Zhegrova e mbyll me asistim

Futboll 19 maj 2024 23:00

Sulmuesi i Kosovës, Edon Zhegrova e mbylli me asistim edicionin 2023/2024 në Ligue 1 të Francës. Ndeshja e fundit e...

Edon Zhegrova

Nantesi e kishte refuzuar Zhegrovën në vitin 2019

Futboll 14 maj 2024 18:30

Sulmuesi i Kosovës, Edon Zhegrova, i ishte propozuar skuadrës Nantes në gusht të vitit 2019, shkruan “foot01.com”. Por skuadra franceze...

Kylian Mbappe

Mbappe më i miri, Zhegrova mbetet pa çmim

Futboll 13 maj 2024 23:22

Kylian Mbappe është shpallur lojtari më i mirë i Ligue 1 të Francës nga Unioni Kombëtar i Futbollistëve Profesionistë të...

Edon Zhegorva - Lille

Transferime: Zhegrova në “radarin” e Romës

Futboll 13 maj 2024 14:32

Pas Juventusit edhe skuadra e Romës ka shprehur interesim për shërbimet e futbollistit të Përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, shkruajnë...

Paulo Fonseca & Edon Zhegrova

Fonseca pranon se gaboi me vendimin për Zhegrovën

Futboll 7 maj 2024 21:00

Trajneri i Lillet, Paulo Fonseca ka arsyetuar vendimin për ta lënë në stol Edon Zhegrovën në ndeshjen kundër Lyonit. Por...

Edon Zhegrova

Supergoli i Zhegrovës nuk mjafton, Lille humb derbin

Futboll 6 maj 2024 21:55

Sulmuesi i Kosovës, Edon Zhegrova ka shënuar një gol të hënën mbrëma, por goli i tij nuk i ka mjaftuar...

Edon Zhegrova

Zhegrova dominon me vota në garën për lojtarin e vitit në Francë

Futboll 2 maj 2024 17:27

Edon Zhegrova është duke i prirë bindshëm garës për lojtarin më të mirë të vitit në Francë.Sulmuesi i Kosovës është...

Edon zhegrova - Lille

Obraniak: Zhegrova ka gjithçka për t’u bërë top-lojtar

Futboll 1 maj 2024 16:55

“Sapo ai prek topin, ju keni përshtypjen se diçka mund të ndodhë”.Këto ishin fjalët e Ludoviq Obraniak drejtuar Edon Zhegrovës...

Edon Zhegrova

Zhegrova nominohet për lojtarin e vitit në Francë

Futboll 30 prill 2024 21:59

Sulmuesi i Kosovës, Edon Zhegrova është në mesin e pesë futbollistëve të nominuarve për lojtarin më të mirë në Francë...

Edon zhegrova

Lille e Zhegrova kthehen te fitorja

Futboll 28 prill 2024 14:54

Lille dhe Edon Zhegrova e kanë lënë prapa disfatën e xhiros së kaluar nga Monaco në Ligue 1 të Francës.Të...

Ylli i Kosoves dhe Lilles, Edon Zhegrova

Leipzigu heq dorë nga transferimi i Zhegrovës

Sport 24 prill 2024 17:24

Leipzigu ka hequr dorë nga transferimi i sulmuesit të Kosovës, Edon Zhegrova, raporton të mërkurën “Sky”. Skuadra gjermane ishte një...

Edon Zhegrova

Juventusi favorit për Edon Zhegrovën

Futboll 22 prill 2024 18:18

Sulmuesi i Kosovës, Edon Zhegrova pritet të largohet gjatë verës nga skuadra e Lillet. Shumë skuadra kanë shprehur interesim për...

Edon Zhegrova - Lille

Eliminohet Lille i Zhegrovës

Futboll 18 prill 2024 21:45

Lille i sulmuesit të Kosovës, Edon Zhegrovës, është eliminuar në çerekfinale të Ligës së Konferencës.Lille të enjten mbrëma u mposht...

Edon Zhegrova

Zhegrova i bashkohet agjencisë që menaxhon disa nga yjet e futbollit

Futboll 18 prill 2024 15:25

Edon Zhegrova ka vendosur ta ndërrojë agjentin. Të enjten është njoftuar se Hasan Çetinkaya me agjencinë “HCM SPORTS MANAGEMENT” ka...

Edon Zhegrova

Fonseca konfirmon mungesën e Zhegrovës

Futboll 17 prill 2024 15:36

Trajneri i Lillet, Paulo Fonseca, ka bërë të ditur se Edon Zhegrova nuk do të jetë gati për ndeshjen e...

Ylli i Kosoves dhe Lilles, Edon Zhegrova

Zhegrova shpallet lojtari më i mirë i muajit mars

Futboll 16 prill 2024 20:16

Sulmuesi Edon Zhegrova e ka fituar epitetin e lojtarit më të mirë për muajin mars në Ligue 1 të Francës....

Edon Zhegrova

Zhegrova pritet të jetë gati për ndeshjen me Aston Villan

Futboll 15 prill 2024 18:15

Sulmuesi i Lillet, Edon Zhegrova, pritet të jetë gati për ndeshjen kundër Aston Villas, raporton “La Voix du Nord”. Mediumi...

Edon Zhegrova

Lille i Zhegrovës mposhtet, por ka shpresë për avancim

Futboll 11 prill 2024 22:57

Lille francez i Edon Zhegrovës, futbollistit të Kosovës, është mposhtur në udhëtim tek Aston Villa në ndeshjen e parë çerekfinale...

Edon Zhegrova

Lille i Zhegrovës me ndeshje të vështirë

Sport 11 prill 2024 08:50

Ndeshje çerekfinale të enjten do të ketë edhe në Ligën e Konferencës. Aston Villa e pret Lillen e Edon Zhegrovës...