Sport

Kosova pezullon njërin prej lojtarëve kryesorë

 

Prishtinë, 10 janar – Deniz Terziqi nuk ka shënuar ndonjë gol për Kosovën në ndeshjen e së dielës ndaj Greqisë. Por, njëri prej hendbollistëve më të mirë të Kosovës nuk do të shënojë gola as në dy ndeshjet e kësaj jave, që u takojnë kualifikimeve për Botërorin 2023. Terziqi madje as nuk do të luajë ndaj Turqisë dhe Belgjikës, ndeshje që i takojnë grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për Botërorin e vitit të ardhshëm.

Beku i majtë i Kosovës është pezulluar të hënën, ka njoftuar Federata e Hendbollit e Kosovës. Njoftimin për pezullim e ka dhënë selektori Bujar Qerimi, që ka bërë të ditur se nuk llogarit në shërbimet e Terziqit në ndeshjet e fundit të këtij cikli kualifikues. Kosova është thuajse pa gjasa për avancim në rundin e dytë.