Tomáš Szunyog 10

Tomas Szunyog

Szunyog: BE ka vullnet të pranojë anëtarë të rinj, Kosova ta shfrytëzojë rastin

Arbëri 10 qershor 2024 16:44

Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, gjatë vizitës së tij në Parkun Memorial “Bllaca 99”, ka deklaruar se Kosova...

Tomas Szunyog

Szunyog: BE-ja ndihmon Kosovën me 75 milionë euro për reforma në sektorin e energjisë

Ekonomi 3 qershor 2024 15:21

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Tomas Szunyog ka mbajtur një takim me delegacionin e Sekretariatit të...

Tomas Szunyog

Szunyog: Kosova ta heqë sa më shpejt ndalimin e produkteve serbe

Arbëri 27 maj 2024 11:17

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Tomas Szunyog, ka thënë se pothuajse 80 për qind e investimeve të drejtpërdrejta të huaja në...

Tomas Szunyog

Szunyog: Anëtarësimi i Kosovës në KiE nuk varet nga BE-ja

Arbëri 23 maj 2024 14:58

Ambasadori i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovw, Tomas Szunyog, ka deklaruar se çështja e anëtarësimit në Këshillin e Evropës...

Vjosa Osmani me Tomas Szunyogun

Osmani në takim me Szunyogun diskuton për nevojën e heqjes së masave ndaj Kosovës

Arbëri 21 maj 2024 23:42

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar të martën me shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog...

Dita e Evropes, festimi ne Prishtine

Në Ditën e Evropës, Szunyog kërkon angazhim për përmirësimin e marrëdhënieve Kosovë-BE

LAJMET E MBRËMJES 9 maj 2024 19:26

Me aktivitete të ndryshme dhe me ditë pushimi, Kosova e ka kremtuar të enjten Ditën e Evropës për herë të...

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog

Szunyog: Të punojmë për t’i bërë më të mira raportet mes Kosovës dhe BE-së

Arbëri 9 maj 2024 15:12

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomáš Szunyog, ka kërkuar më shumë punë e angazhim për marrëdhëniet mes Kosovës dhe...

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog

Szunyog: Po e vëzhgojmë votimin me 17 ekipe e rreth 60 persona në terren

Arbëri 21 prill 2024 10:10

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka thënë se janë 17 ekipe me rreth 60 persona...

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Prishtinë, Tomas Szunyog

Zyra e BE-së për vrasjen e gruas nga Peja: Kosova të ndërmarrë veprime urgjente

Arbëri 16 prill 2024 16:14

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë ka reaguar ndaj vrasjes së një gruaje nga Peja të martën, nga bashkëshorti i...

Xhelal Sveçla

Sveçla takon zyrtarin e BE-së, ngre shqetësime për trajnimin në Serbi të grupeve për realizim të sulmeve në Kosovë

Arbëri 15 prill 2024 20:42

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla ka njoftuar se ka pritur në takim zëvendësdrejtorin menaxhues për Evropë të Shërbimit Evropian të...