Policia e Kosovës 18

Banjska

Pozita strategjike e Banjskës u dha zemër terroristëve për sulm ndaj Policisë së Kosovës

Arbëri 27 shtator 2023 21:11

Prej kodrës afër Manastirit në Banjskë të Zveçanit shihet i gjithë fshati e matanë tij ndodhen rrugicat që çojnë për...

Rrëmbim, Policia e Kosovës

Policia nis hetimet për një rrëmbim në Prishtinë

Kronikë 26 mars 2024 10:04

Policia e Kosovës ka iniciuar rast për një rrëmbim në Prishtinë, ku një person raportohet se është rrëmbyer nga një...

Drejtori i Policise se Kosoves, Gazmend Hoxha duke raportuar ne Komision

Drejtori i Policisë vlerëson se në veri ka rrezik deri kur të kapet Radoiçiqi

Arbëri 26 mars 2024 20:37

Drejtori i përgjithshëm i Policisë, Gazmend Hoxha, ka thënë se sivjet synohet që kryeqyteti të bëhet me Polici të veten.Gjatë...

Shiriti i policise

Gjendet pa shenja jete një person në Novobërdë

Kronikë 27 mars 2024 12:22

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të martën është gjetur pa shenja jete një person në shtëpinë e...

Stema e Policise se Kosoves

Raportohet për një të zhdukur në Prishtinë

Kronikë 27 mars 2024 12:33

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të martën është raportuar për një person të zhdukur në Prishtinë.Në raportin...

Policia e Kosoves

Ndalohet i dyshuari për vendosjen e flamurit me përmbajtje nacionaliste në kishën ortodokse

Kronikë 27 mars 2024 12:57

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se e ka ndaluar të martën një të dyshuar për vendosjen e një...

Inspektorati Policor i Kosovës IPK

Suspendohet një zyrtar policor për kontrabandim me mallra

Kronikë 28 mars 2024 16:15

Një zyrtar policor është suspenduar dhe është rekomanduar edhe suspendimi i një zyrtari në pikën kufitare Qafë-Prush për kontrabandë me...

Policia e Kosovës

Therje në Istog, arrestohen të dyshuarit

Kronikë 28 mars 2024 16:32

Një person është therur rreth orës 7:30 të mëngjesit të enjten në Istog. Policia ka dalë në vendngjarje menjëherë dhe...

Policia e Kosoves

Banori i Bresalcit raporton se është zhdukur prej tre muajsh një bashkëfshatar

Kronikë 30 mars 2024 09:58

Të premten në Polici është raportuar një person i zhdukur në Gjilan.Banorët e fshatit Bresalc kanë raportuar se një bashkëfshatar...

Policia e Kosovës

Aksident në Prishtinë, një i lënduar

Kronikë 31 mars 2024 20:00

Një ngasës motoçiklete është lënduar në një aksident trafiku në Prishtinë të dielën, ku është përfshirë edhe një automjet.Zëdhënësja e...

Policia e Kosovës

Dorëzohen në Polici dy persona për “vrasje në tentativë” në Prizren

Kronikë 31 mars 2024 20:43

Dy persona janë dorëzuar në Polici për veprën penale “vrasje në tentativë” që dyshohet se e kanë kryer ndaj një...

Policia e Kosovës

Arrestohen dy persona në Komoran pasi u rrahën mes vete

Kronikë 2 prill 2024 11:12

Dy persona janë dërguar në mbajtje pasi si pasojë e një mosmarrëveshjeje janë rrahur mes vete në Komoran të Drenasit.Sipas...

Policia e Kosovës

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut

Arbëri 3 prill 2024 00:41

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të...

Arrestim

Arrestohet për armëmbajtje, i mituri thotë se ia mori dikujt sa për të bërë foto

Kronikë 6 prill 2024 08:47

Dy të mitur janë arrestuar në rrugën “Bajram Kelmendi” në Prishtinë të premten.Në çantën e njërit Policia ka gjetur një...

Policia e Kosovës gjatë patrullimit

Nëna me fëmijët dërgohet në strehimore, tha se u përzu nga kunati

Kronikë 6 prill 2024 08:51

Një grua në Prishtinë ka raportuar në Polici se është përzënë nga shtëpia nga kunati i saj.Gruaja është dërguar me...

Policia e Kosovës

Qytetari në Rahovec i dorëzoi në Polici 10 mijë euro që i gjeti

Arbëri 8 prill 2024 11:32

Një qytetar në Rahovec i ka dorëzuar në Polici 10 mijë euro pasi i ka gjetur diku, e autoritetet e...

gara ilegale te shpejtesise

Mori pjesë në gara ilegale të shpejtësisë, gjobitet me 400 euro dhe i pezullohet patentë shoferi

Kronikë 8 prill 2024 18:31

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se përmes videove në rrjete sociale ka identifikuar një shofer që kishte marrë...

Vetura ku u gjet eksplozivi

Serbit që iu gjet eksplozivi nën veturë në Leposaviq punon në institucionet e Kosovës

Kronikë 10 prill 2024 09:14

Serbi i cili të martën raportoi në Polici se nën veturën e tij në Leposaviq ka gjetur eksploziv, punon në...