Mirlind Daku 39

Mirlind Daku

Daku flet pas rikthimit të fuqishëm në Rusi

Futboll 22 korrik 2024 23:01

Sulmuesi Mirlind Daku ka thënë se skuadra e tij, Rubin Kazan tregoi karakter në ndeshjen e xhiro së parë përballë...

Rubin Kazan - Mirlind Daku

Te Rubin Kazani tregojnë nëse është mbyllur tema rreth Dakut

Futboll 22 korrik 2024 21:41

Drejtori i përgjithshëm i Rubin Kazanit, Alexander Aibatov u është përgjigjur pytjeve nëse çështja e Mirlind Dakut është e mbyllur...

Mirlind Daku

Kthimi i fuqishëm i Dakut në Rusi

Futboll 22 korrik 2024 21:03

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Mirlind Daku ka bërë kthim të fuqishëm në Rusi.Ai shënoi një gol dhe kontribuoi me...

Mirlind Daku

Daku asiston, njëjtë si shqiptari tjetër i Rubinit

Futboll 22 korrik 2024 19:29

Pas golit, Mirlind Daku ka kontribuuar me asistim për Rubin Kazanin që po fiton 3:1 ndaj skuadrës Pari.VIDEO:Daku asistoi për...

Mirlind Daku - Euro 2024

Presidenti i Federatës ruse flet për Dakun, paralajmëron tjetër dënim

Euro 2024 15 korrik 2024 11:11

Ndonëse kërkoi falje dhe shprehur keqardhje, veprimi i pamatur i Mirlind Dakut gjatë Evropianit në Gjermani, vazhdon të komentohet në...

Mirlind Daku

Rubin Kazani pranon ofertë për Dakun

Futboll 9 korrik 2024 11:10

Sulmuesi Mirlind Daku mund të largohet nga kampionati i Rusisë.Mediat ruse të martën kanë njoftuar se klubi i Dakut, Rubin...

Sulmuesi Mirlind Daku

Daku kthehet në Rusi, trajneri tregon se çka i tha

Futboll 8 korrik 2024 11:09

Sulmuesi Mirlind Daku tashmë i është bashkuar Rubin Kazanit në stërvitje. Këtë e ka bërë të ditur trajneri i skuadrës...

Jude Bellingham

UEFA cakton dënimin për Bellinghamin

Euro 2024 5 korrik 2024 12:54

Ylli anglez, Jude Bellingham është dënuar nga UEFA, por megjithatë do të luajë në çerekfinale ndaj Zvicrës të shtunën.Bellinghami kishte...

Mirlind Daku

Skuadra ruse e Dakut po kërkon sulmues

Futboll 4 korrik 2024 14:51

Sulmuesi Mirlind Daku ende nuk i është bashkuar Rubin Kazanit në stërvitje. Skuadra elitare e Rusisë tashmë ka nisur stërvitjet,...

Mirlind Daku

A po frikësohet Daku të kthehet në Rusi? Flet babai i futbollistit

Euro 2024 2 korrik 2024 11:31

Mediat ruse vazhdojnë t’i kushtojnë rëndësi të ardhmes së sulmuesit Mirlind Daku te Rubin Kazani, pas skandalit që reprezentuesi i...

Mirlind Daku

Daku flet për gazetën ruse: Jam i turpëruar për skandalin

Euro 2024 30 qershor 2024 10:02

Moskë, 30 qershor – Mirlind Daku ishte prej atyre që bënë bujë gjatë Euro 2024. Jo për ndonjë gol apo...

Mirlind Daku

Trajneri i Rubin Kazanit tregon se a llogarit në Dakun pas veprimit në Evropian

Euro 2024 26 qershor 2024 11:06

Trajneri i skuadrës ruse, Rubin Kazan, Rashid Rakhimov, ka kritikuar Mirlind Dakun për veprimin e tij pas ndeshjes së Shqipërisë...

Mirlind Daku - Euro 2024

Trajneri rus: Serbët i kemi vëllezër, Mirlind Dakun duhet ta largojnë nga Rusia

Euro 2024 25 qershor 2024 13:03

Trajneri rus i futbollit, Alexander Tarkhanov, ka dhënë opinionin e tij lidhur me thirrjet e Mirlind Dakut pas ndeshjes së...

Mirlind Daku

Çka shkruan në vendimin zyrtar të UEFA-s për Dakun?

Euro 2024 23 qershor 2024 16:33

UEFA e ka publikuar vendimin zyrtar për sulmuesin e Shqipërisë, Mirlind Daku. Vendimin e publikoi pak pasi njoftoi Federata Shqiptare...

Mirlind Daku

Zyrtare: UEFA suspendon Dakun

Euro 2024 23 qershor 2024 15:44

UEFA e ka suspenduar me dy ndeshje sulmuesin Mirlind Daku. Ai u dënua të dielën nga Komisioni i Etikës, Disiplinës...

Mirlind Daku

Sejdiu e Sërmaxhaj parashikojnë dënim të rëndë për Dakun

Euro 2024 21 qershor 2024 23:14

Dënim të rëndë për futbollistin e kombëtares shqiptare, Mirlind Daku, kanë parashikuar dy trajnerët e njohur të futbollit në Kosovë,...

Mirlind Daku

Babai i Dakut flet për mediat ruse

Euro 2024 21 qershor 2024 22:59

Shumë media në Rusi kanë shkruar për veprimin e Mirlind Dakut pas ndeshjes së Shqipërisë me Kroacinë, kur ai mori...

Mirlind Daku - Euro 2024

Klubi rus i Dakut me reagim zyrtar: Do ta dënojmë

Euro 2024 21 qershor 2024 21:53

Ka bërë bujë edhe në Rusi veprimi i Mirlind Dakut, që mori altoparlantin dhe nisi fyerje ndaj maqedonasve pas ndeshjes...

biseda interaktiv

Sejdiu e Maliqi e quajnë të gabuar veprimin e Dakut, shpresojnë të mos ketë pezullim

Euro 2024 20 qershor 2024 23:31

Trajneri i futbollit Gani Sejdiu ka thënë se sjellja e sulmuesit Mirlind Daku pas ndeshjes ndaj Kroacisë nuk është e...

Mirlind Daku

Daku kërkon falje

Euro 2024 20 qershor 2024 22:26

Futbollisti i Shqipërisë, Mirlind Daku, ka kërkuar falje për fyerjet që ka bërë pas ndeshjes me Kroacinë në Kampionatin Evropian...