Korrupsion 9

Prokuroria Speciale

Dyshimet për keqpërdorime në NPB, aktakuzë për korrupsion ndaj 8 zyrtarëve

Kronikë 10 qershor 2024 11:49

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër tetë të zyrtarëve për vepra penale që ndërlidhen me korrupsionin.Aktakuza...

Pedro Sanchez dhe Begona Gomez

Gruaja e Pedro Sanchezit ftohet të dalë para gjykatës nën akuzat për korrupsion

Botë 4 qershor 2024 15:10

Një gjykatë në Madrid e ka thirrë bashkëshorten e kryeministrit, Begona Gomez, që të dalë para gjykatës më 5 korrik,...

Parlamenti Evropian

Policia kontrollon Parlamentin Evropian nën dyshimin për ndërhyrje ruse

Botë 29 maj 2024 14:35

Policia kontrolloi zyrat dhe rezidencën e një punonjësi të Parlamentit Evropian të mërkurën, si pjesë e një hetimi nën dyshimin...

GLPS

GLPS: Kohëzgjatja mesatare për zgjidhjen e rasteve të korrupsionit – 688 ditë

Arbëri 29 maj 2024 09:45

Gati dy vjet është kohëzgjatja mesatare për zgjidhjen e rasteve të korrupsionit në gjykatat në vend, bazuar në një raport...

LDK

LDK-ja akuzon Qeverinë për korrupsion

LAJMET E MBRËMJES 20 maj 2024 19:29

Kritika e akuza të shumta për korrupsion e keqpërdorime i kanë drejtuar Qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti deputetë të...

Pallati i Drejtësisë

E pranojnë fajësinë 10 prej 18 të akuzuarve në rastin “Subvencionet V”

Kronikë 8 maj 2024 15:02

10 prej 18 të akuzuarve në rastin “Subvencionet V” e kanë pranuar fajësinë dhe e kanë rikonfirmuar marrëveshjet e tyre...

Mykola Solsky

Urdhërohet paraburgimi i ministrit ukrainas të Bujqësisë nën akuzat për korrupsion

Botë 26 prill 2024 12:03

Një gjykatë në Ukrainë ka urdhëruar  të premten që ministri i Bujësisë, Mykola Solsky, të dërgohet në paraburgim, në pritje...

Pedro Sanchez

Kryeministri spanjoll pezullon detyrën pasi bashkëshortja e tij po hetohet për korrupsion

Botë 24 prill 2024 20:29

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, i ka pezulluar detyrat publike “për të ndaluar dhe reflektuar” nëse do të vazhdojë punën,...

Dina Boluarte

Bastiset shtëpia e presidentes së Perus nën dyshimin për korrupsion

Botë 30 mars 2024 16:01

Policia në Peru ka bastisur shtëpinë e presidentes, Dina Boluarte, si pjesë e një hetimi për korrupsion të quajtur "Rolexgate".Autoritetet...