KF Ballkani 26

Ballkani

Ballkani fiton Kupën e Kosovës, lë Prishtinën pa Evropë

Futboll 22 maj 2024 15:00

Ballkani është fitues i Kupës së Kosovës në futboll për edicionin 2023/2024.Në finale Ballkani e mposhti Prishtinën, të mërkurën në...

Ballkani stervitje

Te Ballkani presin të pasurohen me trofeun e vetëm që u mungon

Futboll 21 maj 2024 21:35

Ballkani ka arritur shumëçka brenda pak vjetësh që nga riorganizimi. Të shtunën festoi titullin e tretë rresht të kampionit të...

Arsim Kabashi

Arsim Kabashi i Ballkanit dënohet mbi dyshimin për sulm fizik

Futboll 21 maj 2024 16:39

Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi është dënuar me 600 euro mbi dyshimet se ka sulmuar fizikisht trajnerin e ekipit të...

Genc Nuza

Genc Nuza, gjyqtari kryesor i finales së Kupës së Kosovës

Futboll 21 maj 2024 12:28

Gjyqtari kryesor i finales së Kupës së Kosovës në futboll ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës do të jetë Genc Nuza. Kështu...

Bernard Karrica - KF Ballkani

Karrica “Ylli i Javës” në Superligë

Futboll 20 maj 2024 14:17

Sulmuesi i Ballkanit, Bernard Karrica është shpallur lojtari më i mirë i xhiros së 35-të të Superligës së Kosovës në...

Ilir Daja

Daja befasohet nga lojtarët dhe emocionohet në deklarimin pas ndeshjes

Futboll 18 maj 2024 17:21

Trajneri Ilir Daja është ndarë shumë i lumtur me titullin e tretë të fituar me Ballkanin.Ai ka thënë se ky...

KF Ballkani

Ballkani, kampion i Kosovës për herën e tretë rresht

Futboll 18 maj 2024 16:54

Ballkani i trajnerit Ilir Daja e ka fituar titullin për herën e tretë në elitën e futbollit të Kosovës.Festa e...

Ballkani, Llapi Drita

Ballkani e fiton Superligën

Futboll 18 maj 2024 15:00

Ballkani është shpallur kampion, një xhiro pa përfunduar kampionati.FT: Llapi 0:1 Ballkani(Bernard Karrica 73’)FT: Gjilani 2:1 Drita(Edison Kqiku 12’, Kushtrim...

kf ballkani

Llapi i vendosur të mos lejojë festë të Ballkanit në Podujevë

Futboll 17 maj 2024 21:05

Ballkani mund ta festojë titullin e kampionit të Kosovës në futboll të shtunën. Ballkanit, të drejtuar nga trajneri Ilir Daja,...

Ballkani vs Prishtina

Finalja e Kupës në stadiumin “Rexhep Rexhepi”

Futboll 17 maj 2024 13:27

Finalja e Kupës së Kosovës mes Ballkanit dhe Prishtinës do të luhet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas më 22...

Arsim Kabashi

FFK-ja konfirmon: Arsim Kabashi i Ballkanit dyshohet për sulm fizik

Futboll 14 maj 2024 19:07

Pretendimet e Fushë Kosovës se presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, ka sulmuar fizikisht kryetrajnerin Burim Shala, morën mbështetje të martën...

FC BALLKANI

Trajneri i Clujit kërkon dy lojtarë të Ballkanit

Sport 13 maj 2024 16:32

Trajneri i Clujit, Dan Petrescu ka kërkuar nga drejtuesit e skuadrës të nisin bisedimet me Ballkanin për dy mbrojtësit, Lumbardh...

kf suhareka yll hoxha

Synimi i Suharekës – t’i kalojë sukseset e Ballkanit

SPORTI NË KTV 13 maj 2024 13:41

E premtja ka qenë ditë feste për qytetin e Suharekës. Klubi që mban emrin e qytetit, Suhareka, festoi ngritjen në...

KF Ballkani

Ballkani mohon sulmin, thotë se përballet me fushatë

Futboll 12 maj 2024 18:44

Klubi i futbollit Ballkani ka mohuar sulmin ndaj siç pretendoi Fushë Kosova, lojtarëve dhe trajnerit të tyre, Burim Shalës. Te...

Ilir Daja - KF Ballkani

Daja: Kemi edhe dy finale

Futboll 12 maj 2024 17:11

Trajneri i Balkanit, Ilir Daja nuk e ka cilësuar si të përfunduar garën për titull të kampionit me triumfin e...

Tahir Batatina

“Hahahaha”, Batatina qesh me zgjedhjen e Jashanicës si “Ylli i javës”

Futboll 10 maj 2024 18:17

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka qeshur me zgjedhjen e Bajram Jashanicës si “Ylli i javës” për xhiron e 33-të...

Ilir Daja

Daja: Na ndihmoi epërsia e hershme

Futboll 5 maj 2024 17:19

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, ka thënë se Ballkanit kundër Dukagjinit i ndihmuan dy golat e shënuar në 25 minutat...

KF Ballkani

Pesë ndeshjet e Superligës

Futboll 5 maj 2024 15:02

Kanë nisur në orën 15:00 pesë ndeshjet e Superligës së Kosovës në futboll, të vlefshme për xhiron e 32-të. Ballkani...

Ballkani

Ballkani synon ta mbajë fronin edhe pas duelit me Dukagjinin

Futboll 5 maj 2024 10:05

Ballkani dhe Dukagjini të dielën do të përballen në Suharekë.Ky ballafaqim ka synime krejtësisht të kundërta. Ballkani e kërkon fitoren...

Tollovia në ndeshjen Ballkani - Drita

Dënime për të përfshirët në incidentin e ndeshjes Ballkani – Drita

Futboll 26 prill 2024 16:54

Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës ka dënuar me gjoba të përfshirët në incidentin që...