KF Ballkani 31

Ilir Daja

Daja i lumtur me titullin e kampionit

Futboll 25 maj 2024 18:00

Trajneri i skuadrës së Ballkanit, Ilir Daja është shprehur i lumtur me suksesin e arritur, dhe ka potencuar se i...

Armend Thaqi - FC Ballkani

Thaqi: Pas gjitha sukseseve, tani më pret përvojë e re

Futboll 25 maj 2024 17:44

Armend Thaqi është një tjetër lojtar i Ballkanit që largohet nga skuadra me gjitha trofetë e fituara.Thaqi do të transferohet...

Edvin Kuc

Kuç i emocionuar, uron më të mirën për Ballkanin

Futboll 25 maj 2024 17:41

Mesfushori i Ballkanit, Edvin Kuç, ka thënë se është shumë i emocionuar që po largohet nga skuadra me të cilën...

KF Ballkani

Festë në Suharekë, Ballkani ngre lart trofeun e titullit

Futboll 25 maj 2024 17:21

Pas triumfit në finalen e Kupës së Kosovës në futboll ditë më parë, Ballkani e mposhti Prishtinën edhe në xhiron...

Edvin Kuc

Kapiteni historik i Ballkanit

Futboll 23 maj 2024 21:30

Edvin Kuç ka përjetuar emocione të forta gjatë karrierës si futbollist. I ka përballuar me sukses deri tash. Por nuk...

Ballkani

Ballkani fiton Kupën e Kosovës, lë Prishtinën pa Evropë

Futboll 22 maj 2024 15:00

Ballkani është fitues i Kupës së Kosovës në futboll për edicionin 2023/2024.Në finale Ballkani e mposhti Prishtinën, të mërkurën në...

Ballkani stervitje

Te Ballkani presin të pasurohen me trofeun e vetëm që u mungon

Futboll 21 maj 2024 21:35

Ballkani ka arritur shumëçka brenda pak vjetësh që nga riorganizimi. Të shtunën festoi titullin e tretë rresht të kampionit të...

Arsim Kabashi

Arsim Kabashi i Ballkanit dënohet mbi dyshimin për sulm fizik

Futboll 21 maj 2024 16:39

Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi është dënuar me 600 euro mbi dyshimet se ka sulmuar fizikisht trajnerin e ekipit të...

Genc Nuza

Genc Nuza, gjyqtari kryesor i finales së Kupës së Kosovës

Futboll 21 maj 2024 12:28

Gjyqtari kryesor i finales së Kupës së Kosovës në futboll ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës do të jetë Genc Nuza. Kështu...

Bernard Karrica - KF Ballkani

Karrica “Ylli i Javës” në Superligë

Futboll 20 maj 2024 14:17

Sulmuesi i Ballkanit, Bernard Karrica është shpallur lojtari më i mirë i xhiros së 35-të të Superligës së Kosovës në...

Ilir Daja

Daja befasohet nga lojtarët dhe emocionohet në deklarimin pas ndeshjes

Futboll 18 maj 2024 17:21

Trajneri Ilir Daja është ndarë shumë i lumtur me titullin e tretë të fituar me Ballkanin.Ai ka thënë se ky...

KF Ballkani

Ballkani, kampion i Kosovës për herën e tretë rresht

Futboll 18 maj 2024 16:54

Ballkani i trajnerit Ilir Daja e ka fituar titullin për herën e tretë në elitën e futbollit të Kosovës.Festa e...

Ballkani, Llapi Drita

Ballkani e fiton Superligën

Futboll 18 maj 2024 15:00

Ballkani është shpallur kampion, një xhiro pa përfunduar kampionati.FT: Llapi 0:1 Ballkani(Bernard Karrica 73’)FT: Gjilani 2:1 Drita(Edison Kqiku 12’, Kushtrim...

kf ballkani

Llapi i vendosur të mos lejojë festë të Ballkanit në Podujevë

Futboll 17 maj 2024 21:05

Ballkani mund ta festojë titullin e kampionit të Kosovës në futboll të shtunën. Ballkanit, të drejtuar nga trajneri Ilir Daja,...

Ballkani vs Prishtina

Finalja e Kupës në stadiumin “Rexhep Rexhepi”

Futboll 17 maj 2024 13:27

Finalja e Kupës së Kosovës mes Ballkanit dhe Prishtinës do të luhet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas më 22...

Arsim Kabashi

FFK-ja konfirmon: Arsim Kabashi i Ballkanit dyshohet për sulm fizik

Futboll 14 maj 2024 19:07

Pretendimet e Fushë Kosovës se presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, ka sulmuar fizikisht kryetrajnerin Burim Shala, morën mbështetje të martën...

FC BALLKANI

Trajneri i Clujit kërkon dy lojtarë të Ballkanit

Sport 13 maj 2024 16:32

Trajneri i Clujit, Dan Petrescu ka kërkuar nga drejtuesit e skuadrës të nisin bisedimet me Ballkanin për dy mbrojtësit, Lumbardh...

kf suhareka yll hoxha

Synimi i Suharekës – t’i kalojë sukseset e Ballkanit

SPORTI NË KTV 13 maj 2024 13:41

E premtja ka qenë ditë feste për qytetin e Suharekës. Klubi që mban emrin e qytetit, Suhareka, festoi ngritjen në...

KF Ballkani

Ballkani mohon sulmin, thotë se përballet me fushatë

Futboll 12 maj 2024 18:44

Klubi i futbollit Ballkani ka mohuar sulmin ndaj siç pretendoi Fushë Kosova, lojtarëve dhe trajnerit të tyre, Burim Shalës. Te...

Ilir Daja - KF Ballkani

Daja: Kemi edhe dy finale

Futboll 12 maj 2024 17:11

Trajneri i Balkanit, Ilir Daja nuk e ka cilësuar si të përfunduar garën për titull të kampionit me triumfin e...