KOHA.net

КФ Балкани 31

Илир Даја

Вујко среќен со титулата шампион

фудбал 25 мај 2024 18:00 часот

Селекторот на балканската селекција Илир Даја изрази задоволство од постигнатиот успех и истакна дека...

Арменд Таќи - ФК Балкани

Таќи: После сите успеси, сега ме чека ново искуство

фудбал 25 мај 2024 17:44 часот

Арменд Таќи е уште еден балканец кој си заминува од тимот со сите освоени трофеи Тачи ќе биде префрлен...

Едвин Куч

Куч е возбуден, му посакува се најдобро на Балканот

фудбал 25 мај 2024 17:41 часот

Балканскиот играч за врска, Едвин Куч изјави дека е многу возбуден што го напушта тимот со кој ...

КФ Балкани

Прославата во Сухарека, Балкани го крева трофејот на титулата

фудбал 25 мај 2024 17:21 часот

По триумфот во финалето на Купот на Косово во фудбал пред неколку дена, Балкан ја совлада Приштина во колото...

Едвин Куч

Историскиот капитен на Балканот

фудбал 23 мај 2024 21:30 часот

Едвин Куч доживеа силни емоции во текот на неговата кариера како фудбалер. Досега успешно се справуваше со нив. Но не...

Балкани

Балкан го освои Купот на Косово, ја остава Приштина без Европа

фудбал 22 мај 2024 15:00 часот

Балканот е победник на Купот на Косово во фудбал за изданието 2023/2024 Во финалето Балканот ја совлада Приштина, во средата во...

Балканска обука

На Балканот очекуваат да се збогатат со единствениот трофеј што им недостасува

фудбал 21 мај 2024 21:35 часот

Балканот постигна многу за неколку години од реорганизацијата. Тој во саботата ја прослави третата последователна титула на шампионот на...

Образование Кабаши

Арсим Кабаши од Балканот е осуден поради сомнение за физички напад

фудбал 21 мај 2024 16:39 часот

Претседателот на Балканот, Арсим Кабаши е казнет со 600 евра поради сомневање дека физички го нападнал тренерот на...

Генц Нуза

Генц Нуза, главниот судија на финалето на Купот на Косово

фудбал 21 мај 2024 12:28 часот

Главен судија на финалето на Купот на Косово во фудбал меѓу Балканот и Приштина ќе биде Генц Нуза. Така...

Бернард Карица - КФ Балкани

Столчето „Ѕвезда на неделата“ во Супер лигата

фудбал 20 мај 2024 14:17 часот

Балканскиот напаѓач, Бернард Карица е прогласен за најдобар играч на 35. коло од косовската Суперлига во...

Илир Даја

Даја е изненаден од играчите и се емотивира во изјавата по натпреварот

фудбал 18 мај 2024 17:21 часот

Селекторот Илир Даја е пресреќен поради третата освоена титула со Балканот Тој изјави дека оваа...

КФ Балкани

Балкани трет пат по ред шампион на Косово

фудбал 18 мај 2024 16:54 часот

Балканот чиј тренер е Илир Даја по трет пат ја освои титулата во косовската фудбалска елита Прославата на...

Балканот, Лапи Дрита

Балкан ја освојува Суперлигата

фудбал 18 мај 2024 15:00 часот

Балканот е прогласен за шампион, на едно коло пред крајот на првенството ФТ: Лапи 0:1 Балкани (Бернард Карица 73') ФТ: Гњилани 2:1 Дрита (Едисон Кќику 12', Куштрим...

сп. Балканот

Лапи реши да не дозволи балканска забава во Подуево

фудбал 17 мај 2024 21:05 часот

Балканот во сабота може да ја прослави титулата фудбалски шампион на Косово. Балкан, предводен од тренерот Илир Даја,...

Балкан против Приштина

Финалето на Купот на стадионот „Реџеп Реџепи“.

фудбал 17 мај 2024 13:27 часот

Финалето на Купот на Косово меѓу Балканот и Приштина ќе се одигра на стадионот „Реџеп Реџепи“ во Дренас на 22...

Образование Кабаши

ФФК потврди: Арсим Кабаши од Балканот е осомничен за физички напад

фудбал 14 мај 2024 19:07 часот

Тврдењата на Фуше Косова дека претседателот на Балканот, Арсим Кабаши физички го нападнал селекторот Бурим Шала, добија поддршка во вторникот...

ФК БАЛКАНИ

Тренерот на Клуж сака двајца играчи од Балканот

СПОРТ 13 мај 2024 16:32 часот

Тренерот на Клуж, Дан Петреску, побара од челниците на тимот да започнат разговори со Балканот за двајцата дефанзивци Лумбард...

сп. Сухарека Ил Хоџа

Целта на Сухарека – да ги надмине успесите на Балканот

СПОРТ ВО КТВ 13 мај 2024 13:41 часот

Петок беше ден на празнување за градот Сухарека. Клубот што го носи името на градот, Сухарека, го прослави искачувањето во...

КФ Балкани

Балкан го негира нападот, вели дека се соочува со кампања

фудбал 12 мај 2024 18:44 часот

Балканскиот фудбалски клуб го демантираше нападот врз играчите и нивниот тренер Бурим Шала, како што тврди Фуше Косова. До...

Илир Даја - КФ Балкани

Чичко: Имаме уште две финалиња

фудбал 12 мај 2024 17:11 часот

Селекторот на Балканот Илир Даја не сметаше дека трката за шампионската титула е завршена со триумф на...