Anija 8

Shembja e urës

Anijet e para kalojnë nëpër rrënojat e urës së shembur në Baltimore

Botë 26 prill 2024 11:19

Anijet e para të mallrave kaluan përmes një kanali të sapohapur në Baltimore, pasi u bllokuan në port që kur...

Shembja e anijes

Qyteti i Baltimores ngre padi për shembjen e urës, thotë se anija ishte “e papërshtatshme për det”

Botë 23 prill 2024 18:56

Qyteti Baltimore në SHBA ka paditur operatorët e anijes me kontejnerë që goditi dhe shkatërroi një nga urat kryesore të...

Vinçi

Vinçi gjigant mbërrin për largimin e rrënojave të urës në Baltimore

Botë 30 mars 2024 19:24

Një vinç lundrues ka mbërritur të shtunën në mëngjes te rrënojat e urës së shembur, Francis Scott Key në lumin...

Anija

Anija e dytë me mbi 300 tonë ndihma niset nga Qipro për në Gazë

Botë 30 mars 2024 19:00

Anija me 332 tonë ushqim për Gazën është nisur të shtunën nga porti Larnaca i Qipros, për të arritur në...

anija bullgare

Anija bullgare përplaset në Danub, lëndohen disa persona

Botë 30 mars 2024 10:31

Njëmbëdhjetë persona janë lënduar pasi një anije turistike bullgare është përplasur me një mur betoni në një pendë në lumin...

Përplasja e anijes

Ndërpriten përpjekjet për të gjetur punëtorët e tjerë nga shembja e urës

Botë 28 mars 2024 12:40

Autoritetet në Maryland i kanë ndalur kërkimet në përpjekje për të gjetur edhe katër punëtorë që vazhdojnë të jenë të...

Përplasja e anijes

Anija kishte pasur probleme të mëdha elektrike dy ditë para përplasjes, thonë punonjësit e portit

Botë 27 mars 2024 21:54

Anija e mallrave Dali u ankorua në Baltimore disa ditë përpara përplasjes dhe po përballej me një "problem të rëndë...

Aksidenti

Hetuesit humbin shpresat për më shumë të mbijetuar nga shembja e urës në Baltimore

Botë 27 mars 2024 15:41

Hetuesit federalë të SHBA-së kanë marrë kutinë e zezë nga anija e mallrave që u përplas të martën në urën...