Sport

“Vreshtarët” akuzojnë lojtarët e vet dhe trajnerin e Pontes për manipulim, Rifati paralajmëron padi për shpifje

“Vreshtarët” akuzojnë lojtarët e vet dhe trajnerin e Pontes për manipulim, Rifati paralajmëron padi për shpifje
 

Grupi i tifozëve të Rahovecit, “Vreshtarët” ka akuzuar dy lojtarë të klubit të basketbollit Deshaun Minnis dhe Fred Richardson, si dhe trajnerin e Ponte Prizrenit, Arbnor Rifati, për manipulim në ndeshjet e para të play-offit në Superligën e Kosovës në basketboll. Në anën tjetër, trajneri Rifati ka paralajmëruar padi ndaj tifozëve të Rahovecit.

Sipas këtij grupi, trajneri Rifati është paguar nga rivali i Rahovecit, Golden Eagle Ylli, në mënyrë që të mos e lejojë Rahovecin të kalojë tutje për përballje me suharekasit.