Sport

AIBA i kërkon falje Donjeta Sadikut dhe Federatës për mos pjesëmarrjen në Botërorin në Indi

Foto: Ilustrim
 

Shoqata Ndërkombëtare e Boksit – AIBA është e zhgënjyer që për shkaqe politike boksieres Donjeta Sadiku iu mohua pjesëmarrja në Botërorin e Boksit për femra në Indi.

Përmes një komunikate për media AIBA thotë se, “është me të vërtetë zhgënjyese që Qeveria e Indisë nuk mundi të gjejë një zgjidhje të kënaqshme për atleten e re Donjeta Sadiku dhe delegacionin e Kosovës përkundër përpjekjeve të AIBA-së dhe Federatës së Boksit të Indisë gjatë javëve, ditëve e orëve të fundit për vizat”.