Futboll

Fitore bindëse e PSG-së edhe pa Mbappen

PSG - Ligue 1

PSG-ja nuk ka pasur telashe për të fituar ndeshjen e radhës në Ligue 1.

Të dielën mbrëma Parisi fitoi 4:1 ndaj Lyonit.

Nemanja Matiq shënoi autogol që në minutën e tretë për epërsinë 1:0 të PSG-së. Për 2:0 realizoi Lucas Beraldo në minutën e gjashtë. Gonçalo Ramos më pas shënoi në minutën e 32-të dhe të 42-të për ta mbyllur ndeshjen që në pjesën e parë.

Ernest Nuamah shënoi për Lyonin në minutën e 37-të.

Ndeshja i takoi xhiros së 30-të të Ligue 1.

PSG-ja udhëheq me 66 pikë dhe është fare pranë titullit. Monaco është e dyta me 55 pikë. Lyoni renditet i teti me 41 pikë.

Kylian Mbappe e Ousmane Dembele u pushuan në këtë ndeshje.