Arbëri

Sveçla: Sulmi ndaj policëve, i paprovokuar dhe i rëndë

 

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, e quajti të patolerueshëm ligjërisht e moralisht sulmin ndaj dy zyrtarëve policorë në Skenderaj.

Ai shkroi në Facebook të dielën se sulmi ishte i paprovokuar dhe i rëndë ndaj Policisë, derisa tha se policët në ushtrimin e detyrave publike “duhet të jenë paprekshmërisht të papenguar”.