Milan 17

Alvaro Morata

Zyrtare, Morata i bashkohet Milanit

Futboll 19 korrik 2024 13:12

Kapiteni i Spanjës, Alvaro Morata, është lojtar i ri i Milanit.Klubi italian  të premten e zyrtarizoi transferimin e sulmuesit. Morata...

Aperol Spritz

Si u bë trend Aperol Spritz?

Lifestyle 9 korrik 2024 13:50

Edhe pse pija me emrin “Aperol Spritz” ekziston që moti, ajo është kthyer në trend viteve të fundit. Mediumet e...

Fonseca

Fonseca emërohet trajner i Milanit

Futboll 13 qershor 2024 13:03

Milani ka emëruar Paulo Fonsecan si trajnerin e ri me një kontratë trevjeçare. Portugezi do ta zëvendësojë Stefano Piolin, ka...

Armando Broja

Armando Broja drejt Milanit

Futboll 8 qershor 2024 10:07

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Broja, është pranë kalimit te klubi i madh italian, Milan. Këtë e kanë bërë...

Armando Broja

BBC: Klubet evropiane po e kërkojnë Brojën

Futboll 30 maj 2024 17:33

Sulmuesi i Chelseat, Armando Broja, ka marrë vëmendjen e disa skuadrave në Evropë, përfshirë edhe atë franceze, Monaco. Sulmuesi i...

Milan

Salernitana e ndal në barazim Milanin në ndeshjen e fundit të sezonit

Futboll 25 maj 2024 23:00

Milani ka barazuar me rezultat 3:3 me Salernitanan në ndeshjen e fundit këtë edicion në Serie A. Rafa Leao e...

Stefano Pioli

Pioli largohet nga Milani

Futboll 24 maj 2024 16:08

Stefano Pioli nga edicioni i ardhshëm nuk do të jetë më trajner i skuadrës së Milanit. Kështu ka konfirmuar të...

Olivier Giroud

Giroud njofton largimin nga Milani

Futboll 13 maj 2024 16:49

Sulmuesi francez, Olivier Giroud ka njoftuar të hënën se do të largohet nga Milani në fund të edicionit.“Jam këtu për...

Milan

Milani e “shkel” Cagliarin

Futboll 11 maj 2024 22:41

Skuadra e Milanit ka fituar me rezultat të thellë 5:1, të shtunën ndaj Cagliarit. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “San...

Ac Milan

Milani ndalet me barazim nga Genoa

Futboll 5 maj 2024 20:03

Skuadra e Milanit ka barazuar 3:3 me Genoan të dielën në kuadër të xhiros së 35 të Seria A.Sulmuesi Mateo...

Juventus - Milan

Juve e Milani ndahen baras

Futboll 27 prill 2024 19:55

Juventusi dhe Milani kanë ndarë pikët në kryendeshjen e xhiros së 34-t në Serie A.Gjigantët italianë barazuan pa gola të...

akullore

Milano pritet të ndalojë shitjen e akullores pas mesnate

Botë 24 prill 2024 10:31

Autoritetet në qytetin italian të Milanos kanë propozuar ligj të ri që ndalon shitjen e akullores pas mesnate për të...

Stefano Pioli

Pioli pritet të largohet nga Milani

Futboll 20 prill 2024 20:00

Skuadra e Milanit pritet ta shkarkojë trajnerin Stefanio Pioli në fund të këtij edicioni, shkruan të shtunën eksperti i transferimeve...

Roma - Milan

Roma eliminon shtatë herë kampionin e Evropës

Futboll 18 prill 2024 23:02

Roma e ka eliminuar shtatë herë kampionin e Evropës, Milanin, nga Liga e Evropës.Roma të enjten mbrëma fitoi në “Olimpico”...

Milan

Milani në kërkim të dy mesfushorëve

Futboll 30 mars 2024 16:39

Milani është në kërkim të mesfushorit të Monacos, Youssouf Fofana, si dhe vëllait të Marcus Thuramit, Kephren Thuram, që aktualisht...

Interi

Duele shumë të forta në Serie A

Futboll 30 mars 2024 13:50

Xhiroja e 30-të e elitës së futbollit të Italisë nis të shtunën në orën 12:30 me ndeshjen ndërmjet Napolit dhe...

Milan

Hernandezi mund të largohet nga Milani

Futboll 27 mars 2024 23:32

Milani dëshiron që ta vazhdojë kontratën me Theo Hernandezin, por në të njëjtën kohë do t’i shqyrtojë ofertat e Bayern...