KOHA.net

Милан 18

Армандо Броја

Милан го враќа интересот за Броја

фудбал 24 јули 2024 17:35 часот

Милан го врати интересот за Армандо Броја и стапи во контакт со Челзи за да разбере што треба да се направи...

Алваро Мората

Официјално Мората се приклучува на Милан

фудбал 19 јули 2024 13:12 часот

Капитенот на Шпанија, Алваро Мората е нов играч на Милан Италијанскиот клуб во петокот го официјализираше трансферот на напаѓачот. Мората...

Аперол Шприц

Како Aperol Spritz стана тренд?

LIFESTYLE 9 јули 2024 13:50 часот

Иако пијалокот наречен „Aperol Spritz“ постои долго време, во последните години стана тренд. Медиумите на...

Фонсека

Фонсека е назначен за тренер на Милан

фудбал 13 јуни 2024 година, 13:03 часот

Милан го назначи Пауло Фонсека за нов тренер со тригодишен договор. Португалецот ќе го замени Стефано Пиоли, има...

Армандо Броја

Армандо Броја кон Милано

фудбал 8 јуни 2024 година, 10:07 часот

Напаѓачот на албанската репрезентација Армандо Броја е блиску до преселба во големиот италијански клуб Милан. Тие го направија ова ...

Армандо Броја

БиБиСи: Европските клубови го бараат Броја

фудбал 30 мај 2024 17:33 часот

Напаѓачот на Челзи, Армандо Броја го привлече вниманието на неколку екипи во Европа, меѓу кои и францускиот Монако. Напаѓачот на...

Милан

Салернитана го одржа Милан до реми во последниот натпревар од сезоната

фудбал 25 мај 2024 23:00 часот

Милан ремизираше 3:3 со Салернитана во последниот натпревар оваа сезона во Серија А. Рафа Леао е...

Стефано Пиоли

Пиоли го напушта Милан

фудбал 24 мај 2024 16:08 часот

Стефано Пиоли од следното издание повеќе нема да биде тренер на тимот на Милан. Вака потврди...

Оливие Жиро

Жиру најавува заминување од Милан

фудбал 13 мај 2024 16:49 часот

Францускиот напаѓач, Оливие Жиру во понеделникот објави дека ќе го напушти Милан на крајот на сезоната „Тука сум за...

Милан

Милан го „згази“ Каљари

фудбал 11 мај 2024 22:41 часот

Тимот на Милан победи со длабоки 5:1 во саботата против Каљари. Натпреварот се одигра на стадионот „Сан...

АЦ Милан

Милан останува на реми од Џенова

фудбал 5 мај 2024 20:03 часот

Екипата на Милан ремизираше 3:3 со Џенова во неделата во 35. коло од Серија А Напаѓачот Матео...

Јувентус - Милан

Јуве и Милан се поделија подеднакво

фудбал 27 април 2024 19:55 ч

Јувентус и Милан ги поделија бодовите во директниот дуел од 34. коло во Серија А. Италијанските гиганти ремизираа без голови...

сладолед

Се очекува Милан по полноќ да престане да продава сладолед

СВЕТОТ 24 април 2024 10:31 ч

Властите во италијанскиот град Милано предложија нов закон со кој се забранува продажба на сладолед по полноќ до...

Стефано Пиоли

Се очекува Пиоли да го напушти Милан

фудбал 20 април 2024 20:00 ч

Екипата на Милан се очекува да му врачи отказ на тренерот Стефанио Пиоли на крајот од ова издание, пишува во саботата експертот за трансфери...

Рим - Милано

Рома седум пати го елиминира европскиот шампион

фудбал 18 април 2024 23:02 ч

Рома го елиминираше седумкратниот европски шампион Милан од Лигата на Европа Рома победи на „Олимпико“ во четвртокот вечерта.

Милан

Милан во потрага по двајца играчи од средниот ред

фудбал 30 март 2024 година 16:39 часот

Милан го бара играчот од средниот ред на Монако, Јусуф Фофана, како и братот на Маркус Турам, Кефрен Турам, кој моментално е ...

Интер

Многу силни дуели во Серија А

фудбал 30 март 2024 година 13:50 часот

30. коло во италијанската фудбалска елита започнува во сабота од 12:30 часот со натпреварот меѓу Наполи и...

Милан

Ернандез би можел да го напушти Милан

фудбал 27 март 2024 година 23:32 часот

Милан сака да го продолжи договорот со Тео Ернандез, но во исто време ќе ги разгледа и понудите на Баерн ...