Liga e Kampionëve 7

Liga e Kampioneve - futbollistet e Real Madridit, Vinicius dhe Jude Bellingham

Kthehet Championsi, përballje titanësh në “Santiago Bernabeu”

Futboll ndërkombëtar 9 prill 2024 08:46

Një nga rivalitetet më të reja në Ligën e Kampionëve kthehet të martën, me Real Madridin që shpreson të përfitojë...

Real Madrid - Man City

Mbrëmje supergolash në “Bernabeu”

Futboll ndërkombëtar 9 prill 2024 19:52

22:55 - Ndeshja mes Real Madridit dhe Manchester Cityt nuk ka dhënë fitues. Por ka ofruar gola shumë të bukur...

Arsenal - Bayern

Barazim në “Emirates”, Bayerni në pozitë të mirë për ndeshjen e kthimit

Futboll ndërkombëtar 9 prill 2024 19:56

22:53 - Arsenali e Bayerni kanë luajtur 2:2 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e së...

Futbollistet e PSG-se

Tjetër përballje e zjarrtë në Champions: PSG – Barcelona

Sport 10 prill 2024 09:10

Paris Saint-Germaini është ende duke kërkuar trofeun e parë në Ligën e Kampionëve. Por parisienët kanë nevojë për ambicie e...

Atletico mad.

Atletico fiton 2:1, Dortmundi kërkon rastin në ndeshjen e kthimit

Futboll ndërkombëtar 10 prill 2024 20:26

Atletico Madridi e ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të mërkurën mbrëma në “Metropolitano” të Madridit,...

Barcelona

“Drama” në Paris i takon Barcelonës

Sport 10 prill 2024 20:30

Rezervisti Pedri bëri asistim mjeshtëror, ndërsa rezervisti tjetër, Andreas Christensen shënoi golin vendimtar. Falë edhe kontributit të tyre, Barcelona e...

Barcelona fitore PSG

Kush ia shkaktoi PSG-së humbjen më të thellë në Champions?

Futboll ndërkombëtar 10 prill 2024 20:52

Humbja më e thellë e Paris Saint-Germainit në Ligën e Kampionëve është ajo nga Barcelona. (6:1 në ‘Camp Nou’ në...