fenerbahçe 10

Jose Mourinho ne Stamboll

Mourinho në Stamboll, prezantimi sonte

Futboll 2 qershor 2024 15:42

Portugezi Jose Mourinho të dielën ka zbarkuar në Turqi dhe nga ora 19:00 në “Ulker Stadium” do të prezantohet si...

Jose Mourinho Fenerbahce

Mourinho vendos për skuadrën e re

Futboll 31 maj 2024 11:18

Jose Mourinho ka vendosur për skuadrën e re që do ta drejtojë. Eksperti i transferimeve Fabrizio Romano, ka njoftuar se...

Fenerbahçe

Fenerbahçe fiton derbin e zjarrtë ndaj Galatasarayt

Futboll 19 maj 2024 20:23

Fenerbahçe e ka fituar derbin e zjarrtë të Turqisë ndaj Galatasarayt me rezultatin minimal, 1:0. Ndeshja Galatasaray – Fenerbahçe i...

Milot Rashica

Rashica dhe Muçi me Beshiktashin humbin derbin ndaj Fenerbahçes

Futboll 27 prill 2024 20:10

Milot Rashica dhe Ernest Muçi kanë qenë titullarë për Beshiktashin që humbi derbin e Turqisë ndaj Fenerbahçes të shtunën me...

Rey Manaj

Manaj vazhdon me gola, largon Fenerbahçen nga titulli

Futboll 22 prill 2024 21:09

Rey Manaj ka vazhduar me superformë dhe thuajse ka lënë Fenerbahçen pa titull të kampionit në Turqi.Sulmuesi i Shqipërisë të...

var

Turqia me arbitra të huaj në dhomën e VAR-it

Futboll 12 prill 2024 14:33

Superliga e Turqisë në futboll do të caktojë arbitra të huaj në VAR për ndeshjet vendimtare deri në fund të...

Olympiacos

Olympiacosi fiton ndaj Fenerbahçes në ndeshjen e parë

Futboll 11 prill 2024 20:51

Olympiacosi e ka mposhtur Fenerbahçen në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Konferencës. Megjithatë, skuadra e madhe turke e...

Fenerbahçe

Fenerbahçe tërhiqet nga fusha ndaj Galatasarayt

Futboll 7 prill 2024 21:20

Ndeshja finale e Superkupës së Turqisë në mes të kampionit Galtatasarayt dhe fitueses në fuqi të Kupës, Fenerbahçes, që u...

Futboll

Fenerbahçe vazhdon garën dhe fiton thellë

Futboll 3 prill 2024 23:34

Fenerbahçe kishte shqyrtuar mundësinë e tërheqjes nga Superliga e Turqisë, për shkak të sulmit fizik ndaj lojtarëve të saj.Por klubi...

Fenerbahçe

Fenerbahçe do të votojë në Asamble për mbetje apo largim nga Superliga turke

Futboll 1 prill 2024 20:30

Te Fenerbahçe do të votojnë lidhur me kërcënimin për largim nga Superliga turke e futbollit. Votimi do të bëhet të...