Austri 9

Konrod Laimer

Laimeri e vlerëson avantazh mungesën e kapitenit të Turqisë

Euro 2024 30 qershor 2024 16:50

Futbollisti i Përfaqësueses së Austrisë, Konrod Laimer, është ndarë shumë i kënaqur me fazën e grupeve të Kampionatit Evropian, por...

Austria - Euro 2024

Wimmeri i lumtur me suksesin e Austrisë

Euro 2024 26 qershor 2024 18:21

“Ishim në gjendje ta mposhtnim Holandën me katër ndryshime në formacionin titullar. Kështu që kemi kualitet të mjaftueshëm për ta...

Austri

Austria fiton dhe futet fuqishëm në garë, Polonia pa pikë

Euro 2024 21 qershor 2024 17:02

Austria ka fituar 3:1 ndaj Polonisë për të hyrë fuqishëm në garë për avancim në fazën nokaut nga Grupi D.Austria...

Donis Avdijaj

Avdijaj shpallet më i miri i javës së fundit në Austri

Futboll 21 maj 2024 17:59

Donis Avdijaj është shpallur lojtari më i mirë i xhiros së fundit në Bundesligën e Austrisë. Sulmuesi i Harbergut shënoi...

Britania e Madhe - Austria

Austria dhe Britania e Madhe do të bashkëpunojnë për të deportuar emigrantët

Botë 21 maj 2024 13:56

Austria dhe Britania e Madhe kanë rënë dakord që të punojnë së bashku për të ndryshuar sistemin ligjor brenda Evropës,...

Donis Avdijaj

Avdijaj e mbyll me gol sezonin në Austri

Futboll 19 maj 2024 19:01

Donis Avdijaj e ka mbyllur me gol sezonin në Bundesligën e Austrisë. Avdijaj i shënoi gol edhe skuadrës së Rapid...

Protestat pro-palestineze

Studentët në Austri protestojnë për të treguar solidaritet me palestinezët

Botë 7 maj 2024 16:00

Studentët në Austri kanë ngritur një kamp në Universitetin e Vjenës, për të treguar solidaritet me palestinezët në Gaza.Studentët protestues...

Alpet austriake

Dy të vdekur nga orteku në Alpet austriake

Botë 11 prill 2024 14:15

Dy persona kanë mbetur të vdekur derisa dy të tjerë janë shpëtuar, pas një orteku bore në Alpet Ötztal, në...

Ambasada ruse në Vjenë

Policët austriakë pranojnë dhurata për ruajtjen e Ambasadës ruse, urdhërohen t’i refuzojnë

Botë 27 mars 2024 00:41

Zyrtarëve policorë austriakë të cilët u vendosën përreth Ambasadës ruse për siguri në ditën e zgjedhjeve presidenciale iu dha nga...